Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV pod konsole, PC, telewizje cyfrowa naziemna, sport 5 tyś

ebasa12 30 Sie 2017 17:55 303 1
  • #1 30 Sie 2017 17:55
    ebasa12
    Poziom 12  

Witam
    Oddaję drugi raz na reklamację swój telewizor zakupiony ponad rok temu Sony KDL-40W705c z powodu powtarzającej się wady (defekty na matrycy), tym razem na rękojmię, i będę kupował coś lepszego i większego. 40 cali z 2 metrów to jednak za mało do wygodnego grania, optymalnie to 1,5-1.7m. Zastanawiam się czy do mojej odległości brać 50 cali, czy jednak trzeba więcej. Szkoda jednak, że do większej przekątnej trzeba odpowiednio dużo dopłacić (1200-1300zł). Więc jezeli nie trzeba wyzszej przekatnej do mojej odleglosci i do rozmiaru pokoju, to dla mnie lepiej z budżetem. Zastosowania to telewizja cyfrowa (seriale, programy informacyjne typu tvp info, a takze sport, o ile w miarę mozliwosci telewizja publiczna udostepnia taka mozliwosc obejrzenia) i granie na konsoli Xbox One S, Xbox 360, i na stacjonarce PC, takze zalezy mi tez na niskim input lag.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12,6m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, siedzimy też pod kątem. Aczkolwiek mamy stolik RTV obrotowy, wiec moge przestawic w ostatecznosci.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, wieszając TV na ścianie, nie będe miał swobodnego dostępu do regału z ubraniami.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci na wprost od miejsca siedzenia, ale mamy rolety i firanki, więc raczej nie będzie z tym problemu.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? KDL-40W705c
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Lepszą jakość obrazu od mojego obecnego TV, a takze w niski input lag znany z telewizorów Sonego (o ile pamiętam w 40w705c bylo 13-14ms)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD, SD, rzadko 4k
    10 .Jakie urządzenia? Xbox One S, Xbox 360, Stacjonarka PC, laptop, w przyszłości dysk zewnętrzny
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Powiedzmy, ze kolo 10-12 godzin
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, Programy informacyjne, Sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
    16. Preferencje co do marki? Byle nie awaryjne philipsy, i samsungi z odklejającymi się ramkami.
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali wzwyż.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wady fabryczne matrycy, jakość obrazu pod kątem w Sony 40W705C, awaryjność poszczególnych modeli TV, wysoki input lag TV, powolne działanie oprogramowania telewizora.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, raz w dzień, raz wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł, jeżeli trzeba będzie wziąść większy to naciągnę budżet. Wolałbym jednak zostać przy swoim budżecie.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? rzadko

Nie wiem sam, czy 50tka spokojnie wystarczy, czy trzeba więcej, także proszę o waszą pomoc, zebym nie popelnil pomylki tak jak w przypadku kupna 40 calowego TV, ktory okazal sie za maly do mojej odleglosci. Dla ułatwienia obrysowałem cały schemat mojego pokoju
    TV pod konsole, PC, telewizje cyfrowa naziemna, sport 5 tyś

Dziękuję.

• #2 31 Sie 2017 10:28
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

50 powinna być w miarę ok, choc ja bym poszedł w stronę 55 cali.
    np. Samsung 55MU7000 - dobry HDR, niski input lag 19ms, dobra czerń i kontrast.
    No i cena w Twoim budzecie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme