X

Wzmacniacz sygnału USB...

04 Aug 2005 10:42 MAmarexx
  • #1 04 Aug 2005 10:42
    marexx
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    np. coś takiego: http://www.cooldrives.com/usb-extension-cable-long-range-cat5-line-extender.html
    (link jest przykładowy, służy jako zobrazowanie tego, czego szukam)
    Czy może ma ktoś schemat?
    Okazało się, że użycie extendera to jedyny sposób, by podłączyć kamerkę do kompa...(ze względu na odległość - ok. 30 metrów)
  • #2 04 Aug 2005 15:43
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    nie scgemat. na 100% siedzi tam scalak, ktorego nie zdobedziesz
  • #3 05 Aug 2005 10:29
    marexx
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Platon wrote:
    nie scgemat. na 100% siedzi tam układ scalony, ktorego nie zdobedziesz

Mimo wszystko schemat, zawsze warto spróbować...
    Zawsze istnieje jakiś zamiennik... :D
    Po pewnym czasie...
    znalazłem schematy adapterów na USB: RS 232, RS 485...
    nawet w Eletronice Praktycznej były artykuły na ten temat ...
  • #4 08 Aug 2005 13:33
    marexx
    Level 17  
    marexx wrote:
    Platon wrote:
    nie scgemat. na 100% siedzi tam układ scalony, ktorego nie zdobedziesz

Mimo wszystko schemat, zawsze warto spróbować...
    Zawsze istnieje jakiś zamiennik... :D
    Po pewnym czasie...
    znalazłem schematy adapterów na USB: RS 232, RS 485...
    nawet w Eletronice Praktycznej były artykuły na ten temat ...

Czyżby kolejny post, który umarł śmiercią naturalną? :D
  • #5 08 Aug 2005 14:24
    lopr_pol
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Sprobuj poswiecic jakis kabel usb rozetnij przy wtyczkach i polacz sygnaly skretka komputerowa, ktos probowal przy webcam'ie i chodzilo na ponad 30metrowym kablu.
  • #6 08 Aug 2005 16:39
    marexx
    Level 17  
    lopr_pol wrote:
    Sprobuj poswiecic jakis kabel usb rozetnij przy wtyczkach i polacz sygnaly skretka komputerowa, ktos probowal przy webcam'ie i chodzilo na ponad 30metrowym kablu.

Pewnie tak zrobię w ostateczności, mam jeszcze tydzień na szukanie...
    Mimo wszystko wolałbym tego uniknąć, bo nie robię tego dla siebie - muszę podłączyć kamerki do monitoringu w knajpie :D
    Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i pomoć w poszukiwaniach tego ( lub podobnego) schematu...
  • #7 11 Aug 2005 21:17
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    marexx wrote:
    Mimo wszystko wolałbym tego uniknąć, bo nie robię tego dla siebie - muszę podłączyć kamerki do monitoringu w knajpie :D
    No wiesz, jeśli się używa kamerek USB do wideokonferencji do zrobienia monitoringu to trzeba się zgodzić na takie samoróbki z USB, ze swojej strony sugeruje jakoś zaplanować rozmieszczenie kabli i w krytycznych miejscach założyć huby USB, dodatkowo pozwolą one oszdzędzi troche na kablach.
  • #8 13 Aug 2005 09:08
    marexx
    Level 17  
    elektryk wrote:
    No wiesz, jeśli się używa kamerek USB do wideokonferencji do zrobienia monitoringu to trzeba się zgodzić na takie samoróbki z USB, ze swojej strony sugeruje jakoś zaplanować rozmieszczenie kabli i w krytycznych miejscach założyć huby USB, dodatkowo pozwolą one oszdzędzi troche na kablach.

Pomysł nie był mój...
    Gdybym to ja decydował, wziąłbym 4 kamerki przemysłowe, kartę do nich i wpiął do kompa...
    A tak... C'est la żyźń :D
    Huby pewnie i zdałyby egzamin, ale nie bardzo miałbym gdzie je schować (wszystko na widoku) - rozwiązaniem pozostaje albo extender, albo aktywne przedłużacze (repaetery)...
  • #9 14 Aug 2005 22:48
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    marexx wrote:
    Huby pewnie i zdałyby egzamin, ale nie bardzo miałbym gdzie je schować (wszystko na widoku) - rozwiązaniem pozostaje albo extender, albo aktywne przedłużacze (repaetery)...
    Hmm, możesz kupić takie małe huby które spokojnie zmieszczą się w obudowe od puszki instalacyjnej, a przy okazji hub spełni role repeatera.
  • #10 13 Nov 2005 14:07
    marexx
    Level 17  
    Hmmm...
    jakby to powiedzieć?
    Nastąpiła zmiana koncepcji - cały monitoring zrobiłem na karekach przemysłowych.
    Ale dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat zamknięty
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products