Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wzmacniacz sygnału USB...

marexx 04 Sie 2005 10:42
  • #2 04 Sie 2005 15:43
    Platon
    Spec od komputerów

nie scgemat. na 100% siedzi tam scalak, ktorego nie zdobedziesz

• #3 05 Sie 2005 10:29
    marexx
    Poziom 17  

Platon napisał:
    nie scgemat. na 100% siedzi tam układ scalony, ktorego nie zdobedziesz

Mimo wszystko schemat, zawsze warto spróbować...
    Zawsze istnieje jakiś zamiennik... :D
    Po pewnym czasie...
    znalazłem schematy adapterów na USB: RS 232, RS 485...
    nawet w Eletronice Praktycznej były artykuły na ten temat ...

• #4 08 Sie 2005 13:33
    marexx
    Poziom 17  

marexx napisał:
    Platon napisał:
    nie scgemat. na 100% siedzi tam układ scalony, ktorego nie zdobedziesz

Mimo wszystko schemat, zawsze warto spróbować...
    Zawsze istnieje jakiś zamiennik... :D
    Po pewnym czasie...
    znalazłem schematy adapterów na USB: RS 232, RS 485...
    nawet w Eletronice Praktycznej były artykuły na ten temat ...

Czyżby kolejny post, który umarł śmiercią naturalną? :D

• #5 08 Sie 2005 14:24
    lopr_pol
    Poziom 22  

Sprobuj poswiecic jakis kabel usb rozetnij przy wtyczkach i polacz sygnaly skretka komputerowa, ktos probowal przy webcam'ie i chodzilo na ponad 30metrowym kablu.

• #6 08 Sie 2005 16:39
    marexx
    Poziom 17  

lopr_pol napisał:
    Sprobuj poswiecic jakis kabel usb rozetnij przy wtyczkach i polacz sygnaly skretka komputerowa, ktos probowal przy webcam'ie i chodzilo na ponad 30metrowym kablu.

Pewnie tak zrobię w ostateczności, mam jeszcze tydzień na szukanie...
    Mimo wszystko wolałbym tego uniknąć, bo nie robię tego dla siebie - muszę podłączyć kamerki do monitoringu w knajpie :D
    Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i pomoć w poszukiwaniach tego ( lub podobnego) schematu...

• #7 11 Sie 2005 21:17
    elektryk
    Poziom 42  

marexx napisał:
    Mimo wszystko wolałbym tego uniknąć, bo nie robię tego dla siebie - muszę podłączyć kamerki do monitoringu w knajpie :D
    No wiesz, jeśli się używa kamerek USB do wideokonferencji do zrobienia monitoringu to trzeba się zgodzić na takie samoróbki z USB, ze swojej strony sugeruje jakoś zaplanować rozmieszczenie kabli i w krytycznych miejscach założyć huby USB, dodatkowo pozwolą one oszdzędzi troche na kablach.

• #8 13 Sie 2005 09:08
    marexx
    Poziom 17  

elektryk napisał:
    No wiesz, jeśli się używa kamerek USB do wideokonferencji do zrobienia monitoringu to trzeba się zgodzić na takie samoróbki z USB, ze swojej strony sugeruje jakoś zaplanować rozmieszczenie kabli i w krytycznych miejscach założyć huby USB, dodatkowo pozwolą one oszdzędzi troche na kablach.

Pomysł nie był mój...
    Gdybym to ja decydował, wziąłbym 4 kamerki przemysłowe, kartę do nich i wpiął do kompa...
    A tak... C'est la żyźń :D
    Huby pewnie i zdałyby egzamin, ale nie bardzo miałbym gdzie je schować (wszystko na widoku) - rozwiązaniem pozostaje albo extender, albo aktywne przedłużacze (repaetery)...

• #9 14 Sie 2005 22:48
    elektryk
    Poziom 42  

marexx napisał:
    Huby pewnie i zdałyby egzamin, ale nie bardzo miałbym gdzie je schować (wszystko na widoku) - rozwiązaniem pozostaje albo extender, albo aktywne przedłużacze (repaetery)...
    Hmm, możesz kupić takie małe huby które spokojnie zmieszczą się w obudowe od puszki instalacyjnej, a przy okazji hub spełni role repeatera.

• #10 13 Lis 2005 14:07
    marexx
    Poziom 17  

Hmmm...
    jakby to powiedzieć?
    Nastąpiła zmiana koncepcji - cały monitoring zrobiłem na karekach przemysłowych.
    Ale dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat zamknięty

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty