Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobius - Kamerka Sportowa nie włącza się

leonarl 11 Wrz 2017 20:27 150 2
  • #1 11 Wrz 2017 20:27
    leonarl
    Poziom 12  

Witam

Mam problem z kamerką mobius,a mianowicie po podłączeniu pod ładowarkę 5v z telefonu kamerka przestała działać,mignie tylko jedna dioda i nic więcej się nie dzieje.

Mam druga sprawną i kilka elementów na płycie podmieniałem lecz bez skutku,ewidentnie coś z sekcją zasilania tylko który element za to odpowiada,może jakiś układ scalony padł ?

Zamieszczam zdjęcia z zaznaczonymi elementami które podmieniałem ze sprawnej kamerki.
    Niektóre elementy są byle jak wlutowane ale to jest tylko do sprawdzenia czy się załączy.

Jeśli do kamerki podłącze baterie która oryginalnie tam jest to dioda się zapala na stałę,czyli tak jak gdyby ładowało baterię,lecz nic poza tym się nie dzieje.
    Elementy zaznaczone na czerwone podmieniałem,zastanawiam się czy układ zaznaczony na niebiesko nie może być za to odpowiedzialny ?

Mobius - Kamerka Sportowa nie włącza się Mobius - Kamerka Sportowa nie włącza się

• #2 12 Wrz 2017 07:41
    szymon122
    Poziom 36  

leonarl napisał:
    Niektóre elementy są byle jak wlutowane

Czyli próbowałeś byle jak naprawić kamerę. Na pewno jedna cewka 2R2 ma złamany rdzeń - do wymiany.

• #3 12 Wrz 2017 07:50
    leonarl
    Poziom 12  

Może i wygląda na uszkodzony,ale wlutowana do sprawnej kamery działa bez problemu na tej cewce.

Jeśli kamera wystartuje to elementy zostaną poprawnie wlutowane.

Dodam jeszcze ciekawą rzecz a mianowicie kamerka która działa niestety również była podłączona do ładowarki z telefonu i niestety przestała być wykrywana przez komputer,z tego co wiem niektóre ładowarki mają linie D+ oraz D- połączone do zasilania i może dlatego nie jest wykrywana przez komputer.

Co jeszcze można sprawdzić ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme