Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ALFA 156] - Dorobiony AUX gra cicho. Czego użyć do podbicia dźwięku?

Grzesieq94 11 Wrz 2017 20:29 207 2
  • #1 11 Wrz 2017 20:29
    Grzesieq94
    Poziom 9  

Witam

Posiadam Alfe Romeo 156 z 2003 roku wraz z oryginalnym radiem Blaupunkt + zmieniarka CD. Nie chciałbym zmieniać oryginalnego radia, bo zgrywa się z resztą konsoli środkowej, dlatego postanowiłem dorobić AUX do oryginalnego radia. Na razie do testów podpiąłem się do 18, 19 i 20 pinu z tego schematu: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm (druga złączka).

Problem polega na tym, że muzyka z AUXa gra bardzo cicho (telefon oczywiście z głośnością ustawioną na maxa). Gdy rozgłośnię radio tak aby muzyka była na odpowiednim poziomie głośności to niestety słychać szum z głośników, a przypadkowe przełączenie się na tuner jest niebezpieczne dla uszu ;)

Dlatego mam pytanie, czym mógłbym podnieść głośność dźwięku z AUXa, tak aby chociaż był zbliżony do oryginalnej głośności? Na jednym z forów BMW przeczytałem, że ktoś korzystał ze wzmacniacza słuchawkowego i zdawało to egzamin, ale o ile się nie mylę wzmacniacz znajduję się w samym radiu. Czy to nie uszkodzi radia? Wydaje mi się, że raczej tutaj powinienem użyć przedwzmacniacza np. takiego https://pl.aliexpress.com/item/1PC-50X40mm-NE...go_pvid=1478ef5a-0a8e-416f-a963-0b921d8a65fb,, ale nie jestem pewien.

Prosiłbym o jakieś wskazówki, najlepiej w niskiej cenie :D

• #2 11 Wrz 2017 21:15
    Ireneo
    Poziom 39  

Nie musisz z ali ,w sieci znajdziesz schemat i chyba nawet na alle. kupisz.

• #3 12 Wrz 2017 07:03
    Grzesieq94
    Poziom 9  

Domyślam się ;) Bardziej chciałbym się dowiedzieć czy przedwzmacniacz jest dobrym pomysłem i jakiego przedwzmacniacza szukać

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme