Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler 300m 2.7 procedura ustawienia rozrządu

gold-game 11 Wrz 2017 20:37 126 2
  • #1 11 Wrz 2017 20:37
    gold-game
    Poziom 15  

Witam. Zwracam się z problemem do kolegów, bo nie chcę drugi raz popełnić kosztownego błędu. Chodzi mi o tzw. procedurę założenia rozrządu w chrysler 300m z silnikiem 2.7 V6. Gdzieś w internecie usłyszałem że jest jakaś specjalna procedura na to. Nie chodzi mi tutaj o punkty ustawień wału i wałków rozrządu, bo to jest mi znane. Chodzi mi głównie o ten napinacz łańcucha rozrządu, który jest rozpierany ciśnieniem oleju. Nie wiem czy powinno się go montować "zamkniętego" i czekać aż się napełni olejem, czy montować otwartego. Na aukcjach w internecie jest też sprzedawana tzw. blokada rozrządu zabezpieczająca przed uszkodzeniem rozrządu. Nie bardzo wiem czy ma to zabezpieczyć łańcuch przy wyjmowaniu napinacza, żeby nie przeskoczyło, czy ma to też inne zastosowanie. Bardzo proszę o pomoc.

• Pomocny post
    #2 11 Wrz 2017 20:57
    paszczakq
    Poziom 13  

Blokady są na wałki rozrządu by nie obróciły się jak łańcuch zdejmiesz bo inaczej będziesz to wieki ustawiał a i przy okazji zawory skrzywisz .

Napinacz zakładasz zamknięty , składasz wszystko i łańcuch . Na koniec naciskasz napinacz i się otwiera i wstępnie napina łańcuch . I tyle .

• #3 12 Wrz 2017 13:04
    gold-game
    Poziom 15  

Dziękuję. o to mi chodziło. Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme