Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki najlepszy procesor do płyty głównej MSI - MS 7501 ver 2.1?

Rafi master 11 Wrz 2017 22:07 225 8
  • #1 11 Wrz 2017 22:07
    Rafi master
    Poziom 4  

Dzień dobry, mam płytę główną MSI - MS 7501 ver 2.1 i chciałbym się dowiedzieć, jaki najmocniejszy procesor mogę tam włożyć, żeby uzyskać najwyższą wydajność tej płyty bez konieczności jej wymiany.
    Z góry dziękuję za rady.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię postu poprawiłem, następnym razem może być ostrzeżenie.

• #4 12 Wrz 2017 08:13
    sosarek
    Poziom 43  

Do czego ma służyć całość?

• #5 12 Wrz 2017 09:42
    Rafi master
    Poziom 4  

Głównie to do Internetu i gier typu simsy 3
    I chciałbym się dowiedzieć czy sa radę tam włożyć procesor Phenom x4

Dodano po 2 [minuty]:

Chciałbym włożyć możliwie jak najmocniejszy procesor żeby mi wystarczył na jakiś czas bez potrzeby wymiany płyty głównej

• #6 12 Wrz 2017 12:37
    sosarek
    Poziom 43  

Dasz radę samemu wymienić procesor - tutoriale dostępne są w sieci, przy okazji wypadałoby zaopatrzyć się w pastę termo przewodzącą.

• #7 12 Wrz 2017 13:25
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

sosarek napisał:
    Tu masz wszystko:
    http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9A2GM-FD FIH (MS-7501).html

Ta lista jest niekompletna. Dlaczego zamiast korzystać z kompletnej listy, którą dostarcza producent, wybierać połowiczną listę, która tak właściwie nie daje jakichkolwiek gwarancji na cokolwiek?

https://pl.msi.com/Motherboard/support/K9A2VMFD#support-cpu i w lewym menu wybieramy kompatybilność - i jest pełna lista.

Po aktualizacji BIOS do v19 lub nowszej płyta powinna obsłużyć Phenomy II X4 945, takiego właśnie procesora (koniecznie w 95W wersji) bym do tej płyty szukał.

• #8 12 Wrz 2017 14:45
    Rafi master
    Poziom 4  

Sam potrafię zmienić procesor ponieważ wiele razy już to robiłem w innych komputerach i mam pastę termoprzewodzącą

Dodano po 7 [minuty]:

Tylko chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak nogę zaktualizować BIOS w tej płycie głównej i dziękuję za pomoc

• #9 12 Wrz 2017 23:15
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Skoro był już Kolega na stronie producenta, gdzie była lista plików BIOS do pobrania, to wystarczy przeczytać nagłówek tej listy. Jest instrukcja w pliku word oraz w formacie filmu na YT.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme