Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z filmami na monitorze 144hz

Grzzegorzz 11 Wrz 2017 22:59 249 3
  • #1 11 Wrz 2017 22:59
    Grzzegorzz
    Poziom 3  

Witam. Niedawno przerzuciłem się z monitora 60hz na monitor 144 hz BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport. Ten stary służy sobie jako drugi monitor, oba podpięte kablami DVI-D Dual link. Z nowym monitorem wszystko jest w porządku poza odtwarzaniem filmów w internecie (na player’ach, z dysku nie sprawdzałem, bo nie korzystam). Filmiki się rzecz jasna odtwarzają, ale ich jakość przeszkadza w komfortowym oglądaniu. Gdy kamera się porusza powoli, przesuwając kadr w filmie to wszystkie elementy w filmie się “trzęsą i smużą”, a gdy oglądam np. live na twitchu (tylko przy odtwarzaniu w 60fps) to obraz zwalnia, a po chwili przyśpiesza (nagrałem to dla was): https://www.youtube.com/watch?v=1k9ixo6y51o
    Po zmianie na 60hz problem znika, ale nie po to kupiłem monitor 144hz, żeby korzystać z niego w 60hz.

Jakieś pomysły?

• #2 13 Wrz 2017 11:10
    Kraniec_Internetów
    Poziom 35  

Większość filmów i streamy są nagrywane i nadawane w 60fps. Nawet jak monitor masz 144Hz, i przyjmując że byłoby płynnie, to nadal film będzie w 60 fpsach.
    Żeby widzieć obraz w 144fps oryginalny obraz też musi mieć 144fps. Albo zdobędziesz film w takim formacie, albo graj w gry gdzie karta graficzna może tyle klatek wyrenderować.

• #3 13 Wrz 2017 14:56
    anmedia
    Poziom 39  

Z tego co piszesz byc moze problem stoi po stronie samego monitora ale .... Choc dla mnie jest to bardzo nie zrozumiale co ma wspolnego monitor do szybkosci odtwarzanego filmu. Za to czy film sie odtwarza dobrze czy nie odpowiedzialny jest player. Odswierzanie monitora to zupelnia inny temat im wyzsze tym obraz powinien byc plynniejszy i wyrazniejszy. Ale w tym wszystkim jest jeszcze posrednik, czyli karta grafiki, ktora poprostu przy tak duzej czestotliwosci po mimo ze ja wyswietla poprostu nie jest w stanie plynnie przetworzyc obrazu (zrob sobie prosty test, jak mozesz podlacz kompa do tv za pomoca HDMI i tylko zmien ustawienia odswiezania 24p, 24i, 50, 60 - o ile na to pozwoli tele - zobacz jakie beda efekty. Np takie problemy nie wystepuja w przypadku podlaczenia odtwarzacza BluRay i odtwarzania filmow w roznych rozdzielczosciach - poprostu oba urzadzenia same sie dopasuja) .
    Jesli masz mozliwosc sprawdzic na innej - jakiejs topowej karcie, byloby to bardzo pomocne. Ale w tym wszystkim jeszcze nalezy wziac pod uwage reszte elementow a przedewszystkim zasilacz. Trudno dyskutowac w tym temacie nie znajac konfiguracji komputera.

• #4 13 Wrz 2017 17:46
    Grzzegorzz
    Poziom 3  

Kraniec_internetów, nie wiem dlaczego piszesz mi o grach, skoro wyraźnie napisałem, że problem mam przy oglądaniu filmów w internecie (netflix, youtube, twitch), nie przy graniu.

Anmedia, faktycznie zapomniałem podać wam konfigurację komputera (aczkolwiek dostępna jest w opisie filmiku, który wam wysłałem).

Trochę koledzy mnie nie zrozumieli, ale mimo wszystko problem udało mi się rozwiązać. Wystarczyła zmiana odświeżania w sterownikach Nvidia ze 144 do 60. Przedtem już to robiłem, ale myślałem, że będzie miało to także wpływ na gry, dlatego udałem się z tym na forum, ale okazało się, że gry dalej działają w 144hz, więc problemu (którego de facto nie było) się pozbyłem.

A z renderowaniem obrazu (także w grach) mój komputer raczej problemów mieć nie powinien ;)

CPU:
    Intel Core i5 7600k 3.8GHz
    Płyta główna/Motherboard:
    Gigabyte GA-Z270-Gaming K3
    RAM:
    HyperX Fury Black DDR4 16GB(4x4GB) 2400MHz
    GPU:
    Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5
    Chłodzenie/Cooler:
    SilentiumPC Fortis 3
    HDD:
    Seagate Barracuda 1TB