Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL E4310 - Jaki dysk SSD wybrać?

sanfran 11 Wrz 2017 23:58 219 5
  • #1 11 Wrz 2017 23:58
    sanfran
    Poziom 32  

Dostałem wyżej wymienionego laptopa poleasingowego, ale bez twardego dysku, który został zutylizowany. Laptop 100% swojego życia spędził w stacji dokującej, z której nie był wyciągany, więc jest w stanie bardzo przyzwoitym. Chciałbym wykorzystywać ten komputer do zastosowań biurowych i zależy mi na szybkiej pracy programów MS Office. Miałem komputer z SSD (niestety zmieniłem pracę i musiałem oddac) i wiem jaki jest komfort pracy na szybkim dysku. Laptop ma legalizację pod Win7 Professional i taki system zamierzam na nim zainstalować. Obecnie pamięć jest 4GB, ale zamierzam rozszerzyć do 8GB. Procesor to Intel I5. Najważniejsza sprawa to dysk, chciałbym kupić SSD o pojemności 250GB.
    Na co zwracać uwagę podczas wybierania dysku? Czy na popularnych serwisach typu Ebay czy Amazon mozna dostać sprzęt oryginalny czy lepiej kupić w sklepie typu PC-World ? Jak odróżnić ewentualną fałszywkę?

• #2 12 Wrz 2017 07:02
    atomic99
    Poziom 27  

Polecam GOODRAM Iridium Pro 240GB - było już dość sporo tematów na ten temat.

• #3 12 Wrz 2017 11:50
    sanfran
    Poziom 32  

Kosztuje on u mnie dwa razy tyle co inne urządzenia tego typu. Jest naprawdę warto?

• #4 13 Wrz 2017 07:08
    atomic99
    Poziom 27  

Nie no jak dwa razy to raczej nie, szukaj dysków na kościach MLC.

• #5 13 Wrz 2017 10:51
    rzymo
    Poziom 28  

sanfran napisał:
    Kosztuje on u mnie dwa razy tyle co inne urządzenia tego typu. Jest naprawdę warto?

Możesz jeszcze spojrzeć na modele takie jak np. Samsung 850 Evo, Adata SU800, Crucial MX300. Mimo że to kości TLC, to w wersji 3D, nie są to więc złe dyski.
    Crucial ma dodatkowy plusik za wyższą pojemność (275GB zamiast 250/256GB).

• #6 13 Wrz 2017 21:44
    sanfran
    Poziom 32  

Z uwagi na wiekowość komputera poszedłem w dysk budżetowy, ale kupiony w sklepie: TOSHIBA A100 240GB. Ponadto mam juz 8GB RAM na pokładzie. Po zainstalowaniu Office 2016, antywirusa, narzędzi systemowych nawet to jakoś w miarę chodzi, więc jestem zadowolony. Większej pojemności na kompie tak czy inaczej nie potrzebuję, bo to jak wspomniałem maszyna czysto do pracy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme