Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek napięcia na długim przewodzie

allkado 12 Wrz 2017 06:36 105 6
  • #1 12 Wrz 2017 06:36
    allkado
    Poziom 8  

Posiadam system HDCVI na 8 kamer z czego jedna jest oddalona o ok 170m od rejestratora i zasilacza (przewód to koncentryk RG59+ zasilanie 2x0,5mm)
    po podłączeniu do impulsowego zaslacza 12V 5A kamera działa w dzień, natomiast w nocy wraz zapaleniem diód IR się wyłącza i obraz wraca nad ranem jak diody nie są już potrzebne.
    Zdawałem sobie sprawę ze spadku napięcia więc podłączyłem stabilizowany zasilacz 12V z regulacją do 13,5V Jednak objawy się nie zmieniły.
    Następnie podłączyłem zasilacz 15V 1,5A i było to samo, zmierzyłem miernikiem, przy kamerze za dnia napięcie wynosiło ok 13,5V, przy załączeniu diuód się również wyłącza.

normalnie kamera działa bez problemu na zasilaczu 1,0 A 12V
    Pytanie czy jak spada napięcie na takiej odległości to również spada natężenie , czy możliwe że to 1,5A 15V to za mało i zasilacz o takim napięciu i natężeniu 3A zadziała ?
    Posiadam zasilacz 16V 5A ale boje się że napięcie szczególnie za dnia będzie za wysokie dla kamery?
    czy jest możliwość puszczenia na tym przewodzie prądu 24V i za pomocą jakiegoś transformatora zamianę na 12V przy kamerze ?

czy może po prostu puścić 230V i przy kamerze malutki zasilacz 12V
    (nie wiem czy na takim przekroju 0,5mm można puścić 230V ?

• #2 12 Wrz 2017 06:44
    Rezystor240
    Poziom 30  

Jaki to przewód?
    Jaką ma izolację, aby można było nim dać zasilanie 230V.
    Bo takie rozwiązanie było by najlepsze.
    Chyba, że wymienisz obecny przewód, na taki o większym przekroju poprzecznym.

• #3 12 Wrz 2017 06:49
    zetdeel
    Poziom 37  

Jak żyła 0,5mm, to izolacja raczej niskonapięciowa. Ja bym puścił po przewodzie 24V i dał przy kamerze przetwornicę na 12V.

• #4 12 Wrz 2017 07:31
    mick1
    Poziom 14  

Wg mnie za bardzo kombinujesz.
    Po pierwsze - zmień przewody. To 0,5mm to lekkie samobójstwo przy tych odległościach.
    Po drugie - zmierz napięcie pod obciążeniem (zarówno z IR jak i bez IR)

• #5 12 Wrz 2017 07:54
    Rezystor240
    Poziom 30  

mick1 napisał:
    Po pierwsze - zmień przewody. To 0,5mm to lekkie samobójstwo przy tych odległościach.

Jeśli zwiększy napięcie na linii, przykładowo do 24V
    A następnie przy samej kamerze obniży do wymaganych 12V wszystko będzie bobrze.

• #6 12 Wrz 2017 08:05
    kkknc
    Poziom 40  

Autorze czemu nie liczysz, przecież przy przekroju 0,5mm to na koncu przy 1A napięcie spadło by do 3V całe 8W poszło by na grzanie przewodu. Przy 1mm to spadek na jednej żyle jest prawie 2V. A masz dwie.

• #7 12 Wrz 2017 08:27
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

allkado napisał:
    Zdawałem sobie sprawę ze spadku napięcia więc podłączyłem stabilizowany zasilacz 12V z regulacją do 13,5V Jednak objawy się nie zmieniły.

To ja na podstawie tego zdania powiem że nie zdawał sobie kolega.
    allkado napisał:
    czy jest możliwość puszczenia na tym przewodzie prądu 24V i za pomocą jakiegoś transformatora zamianę na 12V przy kamerze

Można obniżyć/ podwyższyć odpowiednimi przetwornicami DC/DC napięcie,
    allkado napisał:
    przewód to koncentryk RG59+ zasilanie 2x0,5mm)

To zasilanie to rzeczywiście 0,5 mm czy może 0,5 mm kwadrat?
    allkado napisał:
    astępnie podłączyłem zasilacz 15V 1,5A i było to samo, zmierzyłem miernikiem, przy kamerze za dnia napięcie wynosiło ok 13,5V, przy załączeniu diuód się również wyłącza.

To trzeba było zmierzyć przy załączonych.
    Nie podał kolega modelu kamery oraz jej danych technicznych takich jak pobór prądu, przez co, jak i powyższe kwiatki, cała ta pisanina nie ma najmniejszego sensu. To jest forum techniczne, gdzie obowiązuje pewne minimum wiedzy. Temat trafia do kosza.

ps. kolego kkknc. Wiem że kolega chciał dobrze, ale proszę czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie pada informacja jaki pobór ma kamera, więc ten 1A przyjęty do wyliczeń jest wyssany z palca ;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme