Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP T5730 błąd instalacji WindowsXP

D_Mrozu 12 Wrz 2017 08:55 201 6
  • #1 12 Wrz 2017 08:55
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Witam serdecznie.
    Posiadam w/w terminal z oryginalnym procesorem Sempron 2100+ @1GHz, flash 1GB , RAM 1GB.
    Chciałem zainstalować okrojoną wersję WindowsXP (tzw. Lite) i wykorzystać komputer bez klawiatury, myszy i monitora jako komputer udostępniający drukarkę w domowej sieci lokalnej (Samsung ML2010PR podłączony pod USB).
    Początkowo instalacja przebiega poprawnie, jednak po restarcie komputer nie może kontynuować instalacji - brak katalogu I386.
    Sytuacja występuje zarówno w czasie instalacji z DVD USB jak i pendrive USB.
    Czy toś z Szanownych Userów na jakiś pomysł na zainstalowanie systemu ?
    Pozdrawiam.

• #2 12 Wrz 2017 09:19
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    a dokladneij co to za terminal? dysk Sata czy IDE ? jezeli sata to dodales drivery sata przy starcie systemu ?
    Pozdrawiam

• #3 12 Wrz 2017 10:11
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Witam.
    Tak jak w tytule: terminal HP T5730, dysk (flash) IDE 44pin.
    Niestety, złącze żeńskie, bo gdyby było męskie to podpiąłbym go pod kieszeń IDE 44pin 2,5" -> USB i wgrał bezpośrednio na dysk flash katalog I386 instalatora na innym komputerze.
    Pozdrawiam.

• #4 12 Wrz 2017 11:57
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    teraz zauwazylem (moja wina), mam taki sam! domyslnie byl tam chyba wlasnie xp embeded i obraz jest na stronie HP. Innego nie instalowalem, za to linux smiga wspaniale i tez udostepnia drukarki.
    A z czego instalujesz ? ten folder i386 to folder zrodlowy i ma byc na zrodle XP, masz to na usb i xp nie laduje driverow usb dlatego go nie widzisz. Ja stosowalem obejscie w postaci karty IDEnaPCI gdzie podpinalem dysk/CD.
    Pozdrawiam

• #5 12 Wrz 2017 12:08
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Windows XP Embadded miałem zainstalowany, ale nie za bardzo chciała zainstalować się drukarka (stary Samsung ML2010PR w porcie USB).
    Jaką dystrybucję tam zainstalowałeś (musi być SAMBA i CUPS). Jeżeli chodzi to pod Linuxem, to nie musi być Windows - ważne by chodziło bez klawiatury, myszy i monitora a uruchamiane było przed drukowaniem.
    Pozdrawiam.

• #6 12 Wrz 2017 13:59
    viayner
    Poziom 32  

Witam,
    ja testowalem z USB memorystick'a debiana 9 i minta17, ze wzgledu na usb nie dzialalo to rewelacyjnie ale poprawnie. Chyba mint byl ciut szybszy zwlaszcza jak nie uruchaiasz Xservera tylko dzialasz w trybie textowym. Jezeli zainstalujesz to na flashu powinno smigac jak burza tyle ze mint domyslnie instaluje cala grafike a w debianie masz mozliwosc wyboru. Pamietam ze dodalem cos w stylu wybudzania jak wykryje transmisje do drukarki.
    Pozdrawiam

• #7 14 Wrz 2017 20:30
    D_Mrozu
    Poziom 20  

Wykorzystałem pakiet ratunkowy firmy Paragon Software Group, który nabyłem kilka(naście) lat temu wraz z PC Format. Przy jego pomocy wgrałem na flash'a katalog I386 i wskazałem go przy instalacji. Dalsza instalacja przebiegła pomyślnie - do terminala dołączyłem drukarkę, którą po zainstalowaniu udostępniłem i wszystko jest OK.
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme