Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana stx pa 600 na dB Technologies OPERA 710 lub OPERA 12 lub inne ?

marcinl236 12 Wrz 2017 09:47 285 5
  • #1 12 Wrz 2017 09:47
    marcinl236
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich.

Mam takie pytanko jak w temacie czy warto wymienić stx na DB ? Ewentualnie który model ? opera 710 czy opera 12 ?
    Czy db będą miały większą sprawność jak stx ?
    Czy taka wymiana ma sens jeżeli chcę poprawić brzmienie i sprawność ?
    Tych db tez chciałbym 4 szt , ponieważ często gram na salach dzielonych.

Gram głównie na weselach zazwyczaj 100 -250 osób , sporadycznie 18, i sporadycznie wiejskich festynach maks pewnie 300 osób ?
    Dodam że jesteśmy duetem dj z wokalistką wiec wokal też wchodzi w grę.

Na dzień dzisiejszy posiadam 4 sztuki właśnie stx pa 600 diy wszystko skopiowane z stx a zwrotnice kupiłem w stx, napędzam to behringer ep 4000 .
    Doły to b&c 18ps 76 napędzane t.amp ta 2400.

Bardzo proszę o odpowiedz znawców tematu bądź kogoś kto miał do czynienia z takim sprzętem ?

• Pomocny post
    #2 12 Wrz 2017 15:49
    DjMapet
    Poziom 42  

Widzę że celujesz w kolumny aktywne. Pamiętaj że w przypadku aktywnych, musisz do każdej kolumny ciągnąć dwa kable: sieciowy i sygnałowy.
    Z tych dwóch, Opera 12. Moc podobna (nominalnie ok. 300W), ale skuteczność wyższa jak w 710.
    Może i zabrzmią ciut lepiej (procesorowanie) od tego co masz, ale na pewno nie głośniej.
    By wyraźnie odczuć zmianę, musiał byś zainwestować w coś z lepszym, nisko ciętym driverem.
    No i zastanów się, czy nadstawki muszą być aktywne, skoro masz końcówkę mocy.
    Czym dzielisz pasmo?

Pozdrawiam.

• #3 12 Wrz 2017 16:56
    marcinl236
    Poziom 9  

DjMapet napisał:
    Widzę że celujesz w kolumny aktywne. Pamiętaj że w przypadku aktywnych, musisz do każdej kolumny ciągnąć dwa kable: sieciowy i sygnałowy.
    Z tych dwóch, Opera 12. Moc podobna (nominalnie ok. 300W), ale skuteczność wyższa jak w 710.
    Może i zabrzmią ciut lepiej (procesorowanie) od tego co masz, ale na pewno nie głośniej.
    By wyraźnie odczuć zmianę, musiał byś zainwestować w coś z lepszym, nisko ciętym driverem.
    No i zastanów się, czy nadstawki muszą być aktywne, skoro masz końcówkę mocy.
    Czym dzielisz pasmo?

Pozdrawiam.

Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem.

Tak wiem że do każdej trzeba po dwa kable.
    W sumie aktywne bym wolał ze względu na wagę bo z czasem te suby też bym zamienił na aktywne.
    Pasmo dziele behringer cx 2310 .

A czy db robi takie z dwu calowym bo nie widzę nigdzie.
    RCF chyba ma ale ceny duże, używane powyżej 2200 . Model bodajże 322

A czy miało by sens wymiana w moich stx na dwu calowy driver i ewentualnie podział aktywny ?

• #4 12 Wrz 2017 20:00
    DjMapet
    Poziom 42  

marcinl236 napisał:
    czy db robi takie z dwu calowym bo nie widzę nigdzie.

Niekoniecznie wylot drivera w kolumnie z 12"midbasem, musi być o średnicy 2". Może być i 1", byle był to dobry driver, przynajmniej z cewką 1,7".
    Z 1,4" wylotem są, ale to już w kwotach 6-7k PLN/szt.

marcinl236 napisał:
    RCF chyba ma ale ceny duże, używane powyżej 2200 . Model bodajże 322

Jak za sztukę, to drogo a jak za parę, to brać z zamkniętymi oczami.
    Niekiedy trafiają się używane ART-322, czy z wyższych serii w dobrych cenach, wiec można poszperać. Niedawno widziałem parę 322 za 1800 PLN.
    Warto przejrzeć ofertę the t.box, np. pro Achat 112 MA. Za paczki ze znaczkiem o podobnych osiągach, trza dać dwa,trzy razy tyle, co za boxy.

marcinl236 napisał:
    z czasem te suby też bym zamienił na aktywne

Jak 18ps-76 masz w dobrze zaprojektowanych obudowach, to nie będzie łatwo kupić tanie i przynajmniej podobnie grające basy aktywne, więc aż tak się nie spiesz z ich wymianą.

marcinl236 napisał:
    czy miało by sens wymiana w moich stx na dwu calowy driver i ewentualnie podział aktywny ?

Moim zdaniem nie.

Pozdrawiam.

• #5 13 Wrz 2017 12:13
    marcinl236
    Poziom 9  

Niestety cena za sztukę była.
    Mi aż tak na znaczku nie zależy.

Fajne te achty 112 ma ,fajny wygląd.
    chyba ze sklejki ?

Rozumiem że one będą głośniejsze i lepsze jakościowo od moich stx ?

Może jakieś propozycje ?

Dodano po 15 [godziny] 49 [minuty]:

Czyli mam rozumieć ze nic lepszego w od stx pod względem głośności i jakości nie znajde w cenie do 1800 ?

• #6 14 Wrz 2017 00:24
    DjMapet
    Poziom 42  

Na front weź achat-y a do dodatkowych dogłośnień (ew. jako odsłuchy) jakieś plastiki.
    Trudno będzie w tej kwocie o coś lepszego.
    Jak Ci nie podpasują, to najwyżej zwrócisz.
    Mało piszę, bo mi od zmiany modemu ciężko net chodzi. :-(

Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme