Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon IP - dostęp w obrębie LAN, praca bez dostępu do internetu

rayden 12 Wrz 2017 10:53 219 3
  • #1 12 Wrz 2017 10:53
    rayden
    Poziom 14  

Witam,

Chciałbym kupić wideodomofon i zamontować go przy furtce domu jednorodzinnego, zastanawiam się nad opcją IP.
    Mam pytanie jak to działa tj. jaka jest droga połączenia - pakietów.
    Moje oczekiwania są mniej więcej takie:

1. Jeden "monitor umieszczony na stałe w salonie"
    2. Monitory lokalne dostęp ze Smartfona w obrębie domu.
    3. Nie chciałbym aby wideodomofon bazował na rozwiązaniach "w chmurze" gdyż
    mam mało stabilne połączenie z internetem (LTE)
    nie chcę by pakiety szły do publicznej sieci a potem wracały z jakiegoś serwera producenta do mnie (szybkość, bezpieczeństwo)

Czy istnieją urządzenia współpracujące z lokalnym serwerem (instalowanym np na Linuxie?)
    Chciałbym odizolować sieć kamery aby nie było przez nią dostępu do mojej domowej sieci LAN.

Aktualnie mam w słupku bramy doprowadzoną skrętkę ethernet-ową, 8 żyłowy kabel + 3 żyłówkę o większym przekroju
    wszystko to wchodzi do mnie do piwnicy domu.

Czy możecie mi coś polecić aby przynajmniej po części spełniało moje oczekiwania i było w miarę niezawodne?

Pozdrawiam,

• #2 12 Wrz 2017 13:53
    IGS

Poziom 20  

Każde urządzenia pracujące z protokołem sip (czyli "voipowe") spełnią twoje oczekiwania
    Zależnie od koncepcji możesz użyć je z urządzeniem pośredniczącym które nazwałeś serwerem, może to być mała centralka pbx ale dla kilku urządzeń bez problemu zadziała wszytko bez serwera adresowane pear to pear
    Na rynku jest też sporo urządzeń z własnymi aplikacjami, zapewne część z nich zadziała i bez sip-a, właśnie po lanie, jednak sip jest najpewniejszy

• #3 13 Wrz 2017 06:14
    marek216

Poziom 43  

rayden napisał:
    Chciałbym odizolować sieć kamery aby nie było przez nią dostępu do mojej domowej sieci LAN.

Postaw dla tej sieci osobny router wifi niepodłączony do sieci domowej mającej "dostęp do świata".

• #4 13 Wrz 2017 10:26
    IGS

Poziom 20  

Co do osobnej podsieci łatwiej i sprawniej i taniej to osiągnąć robiąc cctv i w.domofon w osobnym vlanie że stalą adresacja poza zakresem LAN i bez dostępu do bramy

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme