Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Farisa PT510W - nie działający dzwonek powiadamiający

BABA 12 12 Wrz 2017 13:31 273 7
  • #1 12 Wrz 2017 13:31
    BABA 12
    Poziom 2  

Drodzy Panowie, mam ogromną prosbę. Jestem babą ;) i kompletnie się na tym nie znam ;)
    Mam zainstalowany domofon Farisa PT510W ( takie oznaczenie znalazłam w necie) Domofon działa cześciowo, otwiera drzwi, natomiast nie dzwoni. Odkręciłam obudowę i widzę jeden luźny kabelek (załączam zdjęcie wskazujące strzałką ów kabelek), ale nie mam zielonego pojecia w którym miejscu mam go podłączyć. Poproszę mądre głowy pomóżcie biednej babie ;)
    Z góry pięknie dziękuję

• #2 12 Wrz 2017 14:25
    PITERRR
    Poziom 30  

Witam.

A ten kabelek wychodzi ze ściany czy z domofonu ?

• #3 12 Wrz 2017 16:35
    jurek54
    Poziom 12  

BABA 12 napisał:
    Odkręciłam obudowę i widzę jeden luźny kabelek (załączam zdjęcie wskazujące strzałką ów kabelek), ale nie mam zielonego pojecia w którym miejscu mam go podłączyć.
    Ten kabelek ma być nie podłączony (instalacja domofonu 5-przewodowa).
    @BABA12, zrób zdjęcie panela zewnętrznego i napisz czy możliwa jest rozmowa z panelem zewnętrznym, po podniesieniu słuchawki. Wykluczymy wtedy uszkodzenie wkładki słuchawkowej. Sygnał wywołania słuchawki przychodzi na zacisk 9. Możliwe, że jest uszkodzony przycisk w panelu zewnętrznym, lub nie kontaktują styki na płytce unifonu (te 3 wystające piny i 2 "sprężynki" przełącznka. Instalacja w domu, czy budynku wielorodzinnym ?

Dodano po 26 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Kolego czy naprawdę nie widzisz kabelka i wskazującej go strzałki. A Twój schemat podłączenia, nie adekwatny do podłączenia unifonu (gdzie zacisk 6 ?)
    Powinno być: Domofon Farisa PT510W - nie działający dzwonek powiadamiający

• #4 12 Wrz 2017 16:47
    BABA 12
    Poziom 2  

PITERRR napisał:
    Witam . O tak ma być podpięty żeby działał . Link

Ze sciany, prowadzi od panelu zewnetrznego

Dodano po 5 [minuty]:

jurek54 napisał:
    BABA 12 napisał:
    Odkręciłam obudowę i widzę jeden luźny kabelek (załączam zdjęcie wskazujące strzałką ów kabelek), ale nie mam zielonego pojecia w którym miejscu mam go podłączyć.
    @BABA12, zrób zdjęcie panela zewnętrznego i napisz czy możliwa jest rozmowa z panelem zewnętrznym, po podniesieniu słuchawki. Wykluczymy wtedy uszkodzenie wkładki słuchawkowej. Sygnał wywołania słuchawki przychodzi na zacisk 9. Możliwe, że jest uszkodzony przycisk w panelu zewnętrznym, lub nie kontaktują styki na płytce unifonu (te 3 wystające piny i 2 "sprężynki" przełącznka. Instalacja w domu, czy budynku wielorodzinnym ?
    Dodano po 26 [minuty]:
    PITERRR napisał:
    Kolego czy naprawdę nie widzisz kabelka i wskazującej go strzałki. A Twój schemat podłączenia, nie adekwatny do podłączenia unifonu (gdzie zacisk 6 ?)
    Powinno być: Domofon Farisa PT510W - nie działający dzwonek powiadamiający

@Jurek 54 załączam zdjęcie pannelu zewnętrznego. W momencie, kiedy ktoś próbuje sie połączyć z zewnątrz, jest mozliwa rozmowa. W przypadku braku próby połączenia z zewnątrz nie mam mozliwości rozmowy. Ale cały czas jest możliwość otwarcia drzwi przyy pomocy czeście wenętrznej ( w mieszkaniu) . Instalacja klatka schodowa wewnątrz budynku.

• #5 12 Wrz 2017 19:07
    BABA 12
    Poziom 2  

[quote="jurek54"]

BABA 12 napisał:
    @BABA12, zrób zdjęcie panela zewnętrznego i napisz czy możliwa jest rozmowa z panelem zewnętrznym, po podniesieniu słuchawki. Wykluczymy wtedy uszkodzenie wkładki słuchawkowej. Sygnał wywołania słuchawki przychodzi na zacisk 9. Możliwe, że jest uszkodzony przycisk w panelu zewnętrznym, lub nie kontaktują styki na płytce unifonu (te 3 wystające piny i 2 "sprężynki" przełącznka. Instalacja w domu, czy budynku wielorodzinnym ?]

@jurek54 Sprawdziłam jeszcze raz. Niestety, nie ma mozliwości rozmowy z panelem zewnetrznym. Czy jestem w stanie ocenić wkład słuchawkowy otwierając słuchawkę? Czy gdybym chciała otworzyc panel zewnętrzny i zobaczyć czy tam coś się nie poluzowało przy przycisku, jestem w stanie uszkodzić cały panel ;) , czy raczej będzie mi trudno go uszkodzić? ;)
    Pozdrawiam

• #6 12 Wrz 2017 21:58
    jurek54
    Poziom 12  

BABA 12 napisał:
    W momencie, kiedy ktoś próbuje sie połączyć z zewnątrz, jest mozliwa rozmowa. W przypadku braku próby połączenia z zewnątrz nie mam mozliwości rozmowy.
    BABA 12 napisał:

@jurek54 Sprawdziłam jeszcze raz. Niestety, nie ma mozliwości rozmowy z panelem zewnetrznym.
    To w końcu nie wiem, czy słyszysz coś z zewnątrz w słuchawce, czy Ciebie słychać w panelu zewnętrznym. Sprawdź u sąsiadów, czy u nich działa wywołanie z panela i czy jest możliwa rozmowa. To mi trochę zawęzi obszar pooszukiwań uszkodzenia w Twoim obwodzie domofonu lub wspólnym zasilaczu.
    BABA 12 napisał:
    Czy jestem w stanie ocenić wkład słuchawkowy otwierając słuchawkę?
    Sprawdzisz jedynie stan połączeń przewodów z wkładką, z mikrofonem, nic więcej.
    BABA 12 napisał:
    Czy gdybym chciała otworzyc panel zewnętrzny i zobaczyć czy tam coś się nie poluzowało przy przycisku, jestem w stanie uszkodzić cały panel
    Raczej nic nie uszkodzisz. To jest kaseta firmy MIFON. Tam pod przyciskami są microswitche. Nie wykluczam uszkodzenia Twojego, dlatego muszę wiedzieć, czy u sąsiadów działa wywołanie. Czym więcej informacji, tym szybsza pomoc i łatwiejsza lokalizacja usterki.
    Pozdrawiam.

• #7 12 Wrz 2017 22:24
    Ircys
    Specjalista Domofony

BABA 12 napisał:
    Mam zainstalowany domofon Farisa PT510W ( takie oznaczenie znalazłam w necie) Domofon działa cześciowo, otwiera drzwi, natomiast nie dzwoni. Odkręciłam obudowę i widzę jeden luźny kabelek (załączam zdjęcie wskazujące strzałką ów kabelek),

Kabelkologia wygląda na OK, ale unifon jest w kiepskim stanie. Rozmowa i wywołanie przechodzą przez te sprężynki, które widać pod przełącznikiem.
    Sprężynki stykają z wystającymi bolcami - są przełączane. Twoje sprężynki są całe zaśniedziałe i to może być powód usterek. Można je próbować wyczyścić np. płynem kontakt.
    Dobre sprężynki wyglądają tak: https://obrazki.elektroda.pl/7330870900_1366039547.jpg

Pozdrawiam

• #8 13 Wrz 2017 12:35
    BABA 12
    Poziom 2  

jurek54 napisał:
    BABA 12 napisał:
    W momencie, kiedy ktoś próbuje sie połączyć z zewnątrz, jest mozliwa rozmowa. W przypadku braku próby połączenia z zewnątrz nie mam mozliwości rozmowy.
    BABA 12 napisał:

@jurek54 Sprawdziłam jeszcze raz. Niestety, nie ma mozliwości rozmowy z panelem zewnetrznym.
    To w końcu nie wiem, czy słyszysz coś z zewnątrz w słuchawce, czy Ciebie słychać w panelu zewnętrznym. Sprawdź u sąsiadów, czy u nich działa wywołanie z panela i czy jest możliwa rozmowa. To mi trochę zawęzi obszar pooszukiwań uszkodzenia w Twoim obwodzie domofonu lub wspólnym zasilaczu.
    BABA 12 napisał:
    Czy jestem w stanie ocenić wkład słuchawkowy otwierając słuchawkę?
    Sprawdzisz jedynie stan połączeń przewodów z wkładką, z mikrofonem, nic więcej.
    BABA 12 napisał:
    Czy gdybym chciała otworzyc panel zewnętrzny i zobaczyć czy tam coś się nie poluzowało przy przycisku, jestem w stanie uszkodzić cały panel
    Raczej nic nie uszkodzisz. To jest kaseta firmy MIFON. Tam pod przyciskami są microswitche. Nie wykluczam uszkodzenia Twojego, dlatego muszę wiedzieć, czy u sąsiadów działa wywołanie. Czym więcej informacji, tym szybsza pomoc i łatwiejsza lokalizacja usterki.
    Pozdrawiam.

U sąsiądów wszystko działa prawidłowo. Wynika z tego, że panel zewnętrzny generalnie jest w porządku, tylko u mnie coś uległo uszkodzeniu, być może poluzowaniu. Mnie nie słychać w panelu zewnętrznym i ja nie słyszę głosu z zewnątrz.
    Pozdrawiam
    Dodano po 2 [minuty]:
    Ircys napisał:
    BABA 12 napisał:
    Mam zainstalowany domofon Farisa PT510W ( takie oznaczenie znalazłam w necie) Domofon działa cześciowo, otwiera drzwi, natomiast nie dzwoni. Odkręciłam obudowę i widzę jeden luźny kabelek (załączam zdjęcie wskazujące strzałką ów kabelek),

Kabelkologia wygląda na OK, ale unifon jest w kiepskim stanie. Rozmowa i wywołanie przechodzą przez te sprężynki, które widać pod przełącznikiem.
    Sprężynki stykają z wystającymi bolcami - są przełączane. Twoje sprężynki są całe zaśniedziałe i to może być powód usterek. Można je próbować wyczyścić np. płynem kontakt.
    Dobre sprężynki wyglądają tak: https://obrazki.elektroda.pl/7330870900_1366039547.jpg

Pozdrawiam

Ircys, spróbuję je przeczyszcić, dziękuję. Czy jakimś ogólnodostępnym środkiem, poza płynem kontakt, mogę to zrobić? Nie mam takich specyfików na podorędziu :(
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme