Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama automatyczna, problem w deszcz

MJ84 12 Wrz 2017 13:47 369 14
  • #1 12 Wrz 2017 13:47
    MJ84
    Poziom 4  

Witam,

Posiadam brame automatyczna dwu-skrzydlowa. Niestety malo wiem o typie/modelu systemu. Oznaczen producenta jakos brak. Piloty FAAC z czterema przyciskami i dioda.

Podczas deszczowej pogody brama sie nie zamyka. Moge ja otworzyc ale juz jej nie zamkne. Po nacisnieciu przycisku otwierania lampa otwierania sie nie zaswieca a brama oczywiscie stoi w miejscu. Rowniez przechodzac przez fotokomorki nie ma takiego "klikniecia". W pogode bezdeszczowa jest zero problemow. Po otwarciu obudowy systemu czy fotokomorek nie stwierdzilem obecnosci wody/wilgoci.

Jestescie mi w stanie pomoc?

• #2 12 Wrz 2017 13:58
    sosarek
    Poziom 43  

Omiń na początek fotokomórki i sprawdź.

• #4 12 Wrz 2017 14:04
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki masz sterownik bramy?
    Z reguły albo odłącza się zasilanie albo mostkuje na wejściu.

• #7 12 Wrz 2017 15:29
    kortyleski
    Poziom 40  

A te pajęczyny na fotokomórce to co?

• #9 12 Wrz 2017 16:20
    kortyleski
    Poziom 40  

Ograniczyła dosyć mocno zasięg bariery, deszcz to wilgotne powietrze więc mniej przejrzyste.i wystarczy.

• #10 13 Wrz 2017 06:07
    tmtch
    Poziom 10  

centrala to faac 455d. Ale fotki są dosyć leciwe i nie "fakowskie" (co nie zmienia faktu że mogą być inne, prócz DIR came). Jak będziesz chciał je ominąć, jest to dokładnie opisane w instrukcji inst dostępnej powszechnie w necie.

• #11 13 Wrz 2017 12:38
    MJ84
    Poziom 4  

Dzieki za odpowiedz. Dzis wyczyszcze je dokladnie i zobaczymy co bedzie dzialo sie w deszcz. Jezeli nie pomoze to bede szukal jak ominac fotki. Jezeli nie byly wymieniane to moga miec okolo 17lat wiec moze faktycznie najprosciej je wymienic.

Dodano po 5 [minuty]:

Hej, a wiecie jak programowac piloty do tej bramy? Czy misza to byc piloty FAAC. Mam taki na 4ry przyciski i w sumie nie wiem po co az 4ry.

Dodano po 18 [minuty]:

Znalazlem juz jak programowac piloty, ale o co chodzi z kanalem 1szym i 2gim. Chodzi o otwieranie i zamykanie? U mnie robi to jeden przycisk. Dalej szukam jak ominac foto ale bez powodzenia.

• #13 13 Wrz 2017 19:52
    MJ84
    Poziom 4  

Wiec tak, przeczyscilem te fotokomorki no i przyszedl deszcz. Na poczatku jak lekko mzawilo wszystko bylo ok. Nawet jak sie ciut mocnie rozpadalo tez dzialalo. Odczekalem 15-20 min. Rozpadalo sie na dobre i niestety brama sie nie zamyka. Ani pilotem/ani przyciskiem na domofonie. Mysle ze przyczyna jest w foto ale jeden z fachowcow stwierdzil ze przyjedzie i usunie usterke w cenie 200pln. Zakladam ze foto nie wymieni, najwyzej diody itp. Jaka jest Wasza opinia, w zalaczniku fotka odbiornika.

• #14 13 Wrz 2017 20:17
    PRO-TECH Emil Miron
    Poziom 12  

Wymieni fotki

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme