Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 TDI 1,9 . 99r - Ciężko i długo nie może odpalić

AdamsPiotr 12 Wrz 2017 14:08 96 5
  • #1 12 Wrz 2017 14:08
    AdamsPiotr
    Poziom 2  

Witam!
    Piszę ponieważ od tygodnia mam problem z Passatem B5 ( j.w) , kwestia jest tego typu że jakiś czas temu po raz pierwszy nie chciał odpalić tak jak zwykle za pierwszym razem , a należało przytomność kluczyk dłużej , chaczyl z 3 razy aż w końcu załapał i to było raz później długo długo nic . Jakiś dwa tygodnie temu powtórzyła się ta sytuacja i to kilka razy ( pierwsze myślałeś że to akumulator ) w ubiegłą sobotę problem się nasil do tego stopnia że odpala bardzo bardzo źle , mało tego że trzeba trzymać go na zapłonie to dodatkowo i bez wciśniętego pedału gazu nie zaskoczy. Pierwsza diagnoza brak kompresji na komputerze pokazało tylko 16.
    Zasięgamy opinii różnych osób i twierdzą że albo to rozrząd albo faktycznie padł silnik.
    Jazda jest ciężka nie ma mocy, nie kopci .
    Co radzicie , naprawiać czy raczej się nie opłaci ? A jeśli naprawa to od czego zacząć ?

• Pomocny post
    #2 12 Wrz 2017 14:14
    carrot
    Moderator Samochody

Który silnik ?, podaj oznaczenie kodowe (np. 1Z, AFN, etc)
    Spróbuj ściągnąc wtyczkę z czujnika temp. cieczy i zobacz jak zapala (sterownik przyjmuje wtedy wartość zastępczą -40°)

Ps. naciskanie lub nie pedału gazu nie ma żadnego znaczenia przy uruchamianiu silnika

• #3 13 Wrz 2017 19:21
    marko888
    Poziom 15  

Podłączyłeś pod komputer i cyt. " Pierwsza diagnoza brak kompresji na komputerze pokazało tylko 16" co i w jakiej grupie, sterowniku to sprawdzałeś ? Komputer pokazuje kompresję, od kiedy ? Nie było żadnych błędów ?

• #4 13 Wrz 2017 19:35
    AdamsPiotr
    Poziom 2  

Wszystko co tutaj piszę to jest to co usłyszałem od mechanika . Dziś byłem u innego okazuje się po jego sprawdzeniu że : Wszystkie świece są do wymiany i spalona popmka paliwa

• #5 13 Wrz 2017 20:07
    marko888
    Poziom 15  

Czyli dobrze ,że zmieniłeś mechanika, bo silnik nie pada tak nagle całkowicie tylko jakieś jego podzespoły.

• #6 13 Wrz 2017 20:13
    AdamsPiotr
    Poziom 2  

Zmieniłem ponieważ , przeczucie mówiło mi że jednak nie jest tak tragicznie jak mi się wmawia tym bardziej jako ciekawostkę dodam : chciał go odkupić za 1000 zł ( a auto wie że mam pewne nie cofany licznik , oryginalny przebieg i nie Wiele było w nim w zasadzie do tej pory naprawiane )

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme