Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nie działa obrotomierz Audi 80 b4

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> nie działa obrotomierz Audi 80 b4
Autor
Wiadomość
persching
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: gliwice

Post#1 Post autora tematu 04 Sie 2005 21:32   

witam. kupiłem audi 80 b4 i nie działa w nim obrotomierz mam go dopiero tydzien i jeszcze nie za bardzo wiem co jak dziala i gdzie sa czujniki, słyszałem ze czujnik obrotomierza jest na kopułce zapłonowej jest to silnik 1,6 na wielopunkcie 104KM, jesli ktos robił juz koło obrotomioerza w tym samochodzie prosze o pomoc. Gdzie jest czujnik,mniej wiecej zasade dzialania,jak posprawdzac poszczególne elementy i gdzie sie znajduja ??
z góry dziekuje. pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sie 2005 21:32   

Powrót do góry

TomPi
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Sosnowiec

Post#2 04 Sie 2005 23:56   

Re: nie działa obrotomierz Audi 80 b4

prawdopodobnie był "korygowany stan licznika" i coś przy okazji padło - częsta usterka, jak ktoś nie wie jak to zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sie 2005 23:56   

Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 05 Sie 2005 10:00   

Mozliwe ze jest tak jak kolega pisze wyzej czesta przypadlosc przy cofaniu licznika gdy wskazania kilometrow sa elektroniczne. Byc moze trzeba tylko luty w liczniku poprawic.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2005 10:00   

Powrót do góry

maryca
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Podlaskie

Post#4 05 Sie 2005 19:24   

Audi B4 licznik elektroniczny????? Tam jest mechaniczny .Impuls obrotomierza brany z komputera.
Powrót do góry

persching
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: gliwice

Post#5 Post autora tematu 25 Wrz 2005 13:14   

licznik jest mechaniczny ale sterowany elektronicznie nie z linki tak jak to bylo w polskich samochodach co do obrotomierza to jak sprawdzic czy sygnał jest podawany z komputera na obrotomierz i jaka jest postac tego sygnału ??
Powrót do góry

Szczerbax
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Pabianice

Post#6 25 Wrz 2005 14:06pomocny post - solucja   

B4 to chyba miało już licznik taki jak np. Golf3. O ile nie ma MFA to trzeba rozebrać i zobaczyć czy nie ma zimnych lutów, czy styki silnika napędzającego ten obrotomierz są w porządku. (MFA nie rozbirałem nigdy wiec sie nie wypowiadam). Co do cofania to jak cos to w grę wchodzi wylutowanie pamieci, to jest to zawyczaj SMD i jak się nie umie z tym obchodzić to pamięć idzie do krainy wiecznych łowów. Wiem bo tak zrobiłem :). Ale raczej cieżko uszkodzić obrotomierz przy cofaniu licznika. Raczej bardziej bym podejrzewał braksygnału.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> nie działa obrotomierz Audi 80 b4
Strona 1 z 1