X

nie działa obrotomierz Audi 80 b4

persching 04 Aug 2005 21:32
  • #1 04 Aug 2005 21:32
    persching
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    witam. kupiłem audi 80 b4 i nie działa w nim obrotomierz mam go dopiero tydzien i jeszcze nie za bardzo wiem co jak dziala i gdzie sa czujniki, słyszałem ze czujnik obrotomierza jest na kopułce zapłonowej jest to silnik 1,6 na wielopunkcie 104KM, jesli ktos robił juz koło obrotomioerza w tym samochodzie prosze o pomoc. Gdzie jest czujnik,mniej wiecej zasade dzialania,jak posprawdzac poszczególne elementy i gdzie sie znajduja ??
    z góry dziekuje. pozdrawiam
  • #2 04 Aug 2005 23:56
    TomPi
    Level 19  
    Helpful post? (+1)
    prawdopodobnie był "korygowany stan licznika" i coś przy okazji padło - częsta usterka, jak ktoś nie wie jak to zrobić.
  • #3 05 Aug 2005 10:00
    Slawek J
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Mozliwe ze jest tak jak kolega pisze wyzej czesta przypadlosc przy cofaniu licznika gdy wskazania kilometrow sa elektroniczne. Byc moze trzeba tylko luty w liczniku poprawic.
    Pozdrawiam.
  • #4 05 Aug 2005 19:24
    maryca
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Audi B4 licznik elektroniczny????? Tam jest mechaniczny .Impuls obrotomierza brany z komputera.
  • #5 25 Sep 2005 13:14
    persching
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    licznik jest mechaniczny ale sterowany elektronicznie nie z linki tak jak to bylo w polskich samochodach co do obrotomierza to jak sprawdzic czy sygnał jest podawany z komputera na obrotomierz i jaka jest postac tego sygnału ??
  • Helpful post
    #6 25 Sep 2005 14:06
    Szczerbax
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    B4 to chyba miało już licznik taki jak np. Golf3. O ile nie ma MFA to trzeba rozebrać i zobaczyć czy nie ma zimnych lutów, czy styki silnika napędzającego ten obrotomierz są w porządku. (MFA nie rozbirałem nigdy wiec sie nie wypowiadam). Co do cofania to jak cos to w grę wchodzi wylutowanie pamieci, to jest to zawyczaj SMD i jak się nie umie z tym obchodzić to pamięć idzie do krainy wiecznych łowów. Wiem bo tak zrobiłem :). Ale raczej cieżko uszkodzić obrotomierz przy cofaniu licznika. Raczej bardziej bym podejrzewał braksygnału.
  Search 4 million + Products
Browse Products