X

jak zrobic oswietlenie swiecace w rytm muzyki???

04 Aug 2005 23:11 ARarus_m
  • #1 04 Aug 2005 23:11
    arus_m
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    witam! ostatnio zainteresowalem sie moddingiem komputera i uwazem ze fajny by byl efekt gdybym podlaczyl diody do kompa i zeby swiecily w rytm muzyki, jednak nie wiem jak to zrobic. chcialbym zrobic to w miare tanio ale zeby to nie bylo zadne badziewie. bardzo prosze o pomoc za ktora bede punktowal! plissss!!!
  • #2 04 Aug 2005 23:20
    mos18
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam napisz cos wiecej czy chcesz to sterować z kompa jeśli tak to zajrzyj do zakładki komputer i tam masz efekty dyskotekowe dla winampa aha napisz jeszcze co ma byc cześcią wykonawcza diody czy żarówki.
  • #3 04 Aug 2005 23:35
    arus_m
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    chcialbym aby diody byly tym oswietleniem. pozdro

Dodano po 9 [minuty]:

aha jeszcze jedno. chialbym oswietlic maly pokoj (ok 10m kw.) wiec nie potrzebuje tego oswietlenia zbyt duzo. chcialbym tez aby aby podpowiedzi ktore bedziecie wysylac byly dosc latwe i zrozumiale poniewaz nie jestem zbyt zaawansowantm elektronikiem ;/;/;/
  • #4 05 Aug 2005 10:39
    Krzysiekmad15
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Mam schemat urządzenia które możesz podłączyć zamiast głośników lub razem z nimi.
  • #5 07 Aug 2005 16:53
    arus_m
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzieki za pomoc ale troche za bardzo skaplikowany. moze cos prostrzego???
  • #6 07 Aug 2005 16:59
    Krzysiekmad15
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    arus_m wrote:
    dzieki za pomoc ale troche za bardzo skaplikowany. moze cos prostrzego???
    Poszukaj takiego czegoś w sklepie elektronicznym. Są dostępne tzw. kity które zawierają wszystkie elementy i płytkę z wywierconymi otworami więc nie powinno być problemu ze złożeniem.
  • #7 07 Aug 2005 18:50
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    jak tylko do WinAmpa, to np plugin discolitez do winampa i 8 ledow podpietych do portu LPT
  • #8 17 Aug 2005 15:08
    motykami
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Według mnie najprostszym efektem do zrobienia (bez zadnych totalnie przerubek) jest sciągnięcie pluginu do winampa o nazwie crazy2. Jest to plugin który mryga w rytm muzyki ledami( Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock) moze i nie jest to bardzo efektowne ale jesli ktos nie chce dłubać przy robieniu ledów do LPT itd. to polecam ten programik. Nie pamietam strony z której mozna to sciągnąć ale gdzieś na forum była o tym mowa, jak znajde to umieszcze link.

Pozdrawiam motykami

Znalazłem:
    Wtyczke do winampa mozna pobrać z tąd: http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=105286&download=yes&url=http%3A%2F%2Fdownload.nullsoft.com%2Fcustomize%2Fcomponent%2F2002%2F5%2F1%2FP%2FCRAZY_2.exe

Na elektrodzie jest cały temat o tym: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic296452.html

A co do discoletza to z niego mozna zrobić naprawde swietne efekty, ale trzeba sie cokolwiek znać i mieć jaką kolwiek wprawe w lutowaniu (a jezeli coś nie wyjdzie mozna sobie zrąbac port LPT albo nawet całą płyte główną) a tu nie ma zadnego ryzyka.

Pozdrawiam motykami
  • #9 24 Aug 2005 11:42
    curek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam, a ma ktos moze seriala do tego pluginu?? Jak nie to moze jest inny, dzialajacy tak samo ale bez koniecznosci rejestracji.

pzdr
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products