Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani, uniwersalny TV 65' do 5k

Roxior 15 Wrz 2017 16:23 201 6
  • #1 15 Wrz 2017 16:23
    Roxior
    Poziom 6  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 (chyba że jakaś większa impreza, mecz)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? na wprost, lecz przyda się oglądanie bokiem do ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój mocno nasłoneczniony, lecz posiadam rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx-40cs520e
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? ma być uniwersalny
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? TV naziemna + materiały FHD, 4K
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Głośniki + AndroidBox
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy + sport
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak, duży nacisk
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości jest to prawdopodobne
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? ~65’
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zawieszenia, wolne działanie, pikseloza, słaba jakość obrazu
    19. Preferencje co do marki? bez znaczenia
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie zależy mi na 3D
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 5tyś

Nie ukrywam, że moim faworytem na tą chwile jest Samsung UE65KU6000. Jednak ciekawy jestem Waszej opinii o tym TV oraz poznania ewentualnej alternatywy dla tego modelu.
    Zdaje sobie sprawę ze wszystkich minusów jak i ograniczeń wynikających z powyższej kwoty, jednak chciałbym kupić coś uniwersalnego, o dużej przekątnej aby oglądanie filmów oraz telewizji nie sprawiało obciachu ;)
    Kilkanaście minut dziennie telewizji SD + duży nacisk na multimedia, internet, oraz pliki w wysokiej rozdzielczości. Z racji dużych wymagań internetowych, prawdopodobnie i tak będę zmuszony kupić AndroixBoxa.

• #2 15 Wrz 2017 18:35
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

KU6000 szalu nie robi. Zreszta nie ma dobrego tv 65 cali w cenie do 5 tys pln.
    No ale miales 60Hz i zmieniasz na 60Hz wiec powinno byc dla Ciebie ok.

Ja bym dolozyl do 5,4k pln i kupil KU6400 ze wzgledu na lepszy HDR

• #3 15 Wrz 2017 18:47
    Roxior
    Poziom 6  

Wiesz, zdaje sobie sprawę z tego że ciężko i jakiś super TV do 5k w takim rozmiarze, ale chodzi mi o możliwie najlepszy wybór w tej cenie.
    Na tym TV chce sobie usiąść i czasami odpalić jakiś film w dobrej jakości, nie oczekuje jakiś wodotrysków, może inaczej nowy TV ma nie przeszkadzać w oglądaniu ;)
    Możesz powiedzieć jeszcze coś więcej na temat KU6000?

• #5 15 Wrz 2017 19:16
    Roxior
    Poziom 6  

Dzięki za link, zabieram się za czytanie. Rozumiem, że test dotyczy KU6000, tylko to jest model na inny kraj?
    Na 90% jestem na niego zdecydowany, chcę mieć tylko czyste sumienie, że do tej kwoty kupiłem możliwie najlepszy TV.
    Widzę, że KU6400 też już bardzo ciężko dostępny jest...

• Pomocny post
    #6 15 Wrz 2017 19:48
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Tak jest, KU6300 w US, to u nas KU6000.
    Na koncu testu masz tabelke jaki model odpowieda jakiemu na danym rynku.
    Samsung stosuje tu rozne numeracje dla roznych kontynentow.

• #7 18 Wrz 2017 15:42
    macijowu
    Poziom 14  

Chyba trudno coś doradzić. Po nieco zwiększonym budżecie można poszukać jeszcze Philipsa 6521, ale to model generalnie z zeszłego roku, w związku z czym mogą być trudności z jego zakupem. Ale spełnia Twoje kryteria wręcz idealnie (poza ceną).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme