X

Jak zrobić folder na hasło???

09 Aug 2005 17:08 MOmoro25
  • #1 09 Aug 2005 17:08
    moro25
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Witam. Chciałem się spytać, czy można utworzyć sobie folder na hasło. Nie ukryrtu folder tylko na samo hasło, aby nikt prócz mnie nie mógł wejść w niego. Utworzyłem sobie nowy folder i teraz chciałbym jakoś zrobić aby nikt nie mógł wejść oprócz mnie na niego. Czy można zrobic folder na hasło?? a jeśli tak to jak to zrobić?? Pozdrawiam
  • #2 09 Aug 2005 17:14
    krzysiu77
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Hej
    w tym folderze zawsze mozesz sobie zrobic archiwum z haslem.
  • #3 09 Aug 2005 17:27
    Yoga
    Level 21  
  • #4 09 Aug 2005 17:31
    przlel
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    folder na hasło pierwszy raz się z takim czymś spotkałem

pod windowsem można zrobić aby twoje foldery były prywatne ale z pod twojego konta każdy będzie miał do nich dostęp po drugie konto musi być chronione hasłem itd

drugie rozwiązanie to ograniczyc dostęp do pliku ustawiając odpowiednio jego
    opcje abyś tylko ty mógł z niego czytac
    najprawdopodobniej ta pierwsza opcja działa na takiej samej zasadzie :?:

a jakiego systemu urzywasz:?::?:
  • #5 09 Aug 2005 17:47
    moro25
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (0)
    Mam windowsa XP professional
  • #6 09 Aug 2005 18:15
    Yoga
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    A system plików?
  • #7 11 Aug 2005 15:01
    Yanush
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    moro25 wrote:
    Witam. Chciałem się spytać, czy można utworzyć sobie folder na hasło. Nie ukryrtu folder tylko na samo hasło, aby nikt prócz mnie nie mógł wejść w niego. Utworzyłem sobie nowy folder i teraz chciałbym jakoś zrobić aby nikt nie mógł wejść oprócz mnie na niego. Czy można zrobic folder na hasło?? a jeśli tak to jak to zrobić?? Pozdrawiam

Ja do tego celu używam od dłuższego czasu Folder Guard XP -> http://www.winablity.com/..
    Załatwia ten i jeszcze wiele innych "problemów" ;-)
    Powodzenia
    Janusz
  • #8 11 Aug 2005 17:35
    Adili
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ja bym proponował Dr Tweak Xp 1.6. Link jest poniżej. Jak uruchomisz program to po lewej stronie są "Opcje Dostosowań". Poniżej znajdują się zakładki i wejdź w "Zadania", następnie "Blokada Folderu" i tam wpiszesz dwukrotnie hasło jakie chciałbyś dać. Gdy to zrobisz dajesz zastosuj i gdy klikniesz na jakiś folder prawym klawiszem myszki będzie opcja "Ochrona Folderu". Wpiszesz swoje hasło i folder ci się zablokuje. Jak będziesz chciał go odblokować to musisz powtórzyć czynność tak samo. Dr Tweak Xp 1.6 ma również inne opcje. Sprawdź je.
    Attachments:
  • #9 12 Aug 2005 19:52
    pioszc
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    ja proponuje filelock . jest free.
  • #10 12 Aug 2005 20:17
    bazz
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    a ja hide folder xp ... proramik jest banalny, nie musisz nic sie trudzic a dodatkowo masz jeszcze jedna bardzo dobra opcje ... Zreszta nie ma co tutaj pisac kto by co polecil bo dla kazdego cos innego przypada do gustu ...
    Pozdrawiam
  • #11 15 Sep 2005 11:14
    moro25
    Level 24  
    Witam. Mam windowsa XP i szukam jakiegoś programu, aby dało się utworzyć folder na hasło. Aby nikt inny go nie mógł otworzyć, tylko ten który zna hasło. Nie wiem wogóle czy coś takiego jest możliwe. Pozdrawiam

Moderated By oldboy:

Scalono dwa tematy

• #12 15 Sep 2005 11:17
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    a jaki masz system plików?
    co chcesz przechowywać w tym tajemniczym folderze (jeżeli można wiedzieć)?
    Może prościej będzie zrobić go "ukrytym" a w systemie ustawić aby nie wyświetlał tego co ukryte.
    Dla mniej zaawansowanych użytkowników jest to wystarczająca bariera.
    W Tweak XP 4 Pro widziałem taką opcje (ale nigdy się nią nie bawiłem).
  • #13 15 Sep 2005 11:26
    mkos1
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem czy pasowałoby to WinXP ale możesz spróbować programiku "Sekretnik"
    http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=597&t=85
    Można za jego pomocą ukrywać pliki i foldery ale pod DOSem są one niestety widoczne.
  • #14 15 Sep 2005 11:27
    kedzior
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    W XP możesz utworzyć kilka kont użytkowników i ustawić do nich hasła. Następnie wystarczy że folder przejmiesz na własność w swoim profilu i ustawisz prawa dostępu do niego tak, aby nikt nie mógł do niego zajrzeć i juz inni użytkownicy nic nie zrobią, a Ty pracując na swoim koncie nawet nie zauważysz różnicy, gdyż dla Ciebie będzie to normalny folder. Polecam tą metodę, mimo iż wymaga pewnej reorganizacji w sposobie podejścia do komputera, ale jest szeroko stosowana i pewna.
  • #15 15 Sep 2005 11:31
    LtLog
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Miesiąc temu zadałeś to samo pytanie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=340131

Pozdrawiam Lt.
  • #16 15 Sep 2005 11:31
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Quote:

W XP możesz utworzyć kilka kont użytkowników i ustawić do nich hasła. Następnie wystarczy że folder przejmiesz na własność w swoim profilu i ustawisz prawa dostępu do niego tak, aby nikt nie mógł do niego zajrzeć i juz inni użytkownicy nic nie zrobią, a Ty pracując na swoim koncie nawet nie zauważysz różnicy, gdyż dla Ciebie będzie to normalny folder. Polecam tą metodę, mimo iż wymaga pewnej reorganizacji w sposobie podejścia do komputera, ale jest szeroko stosowana i pewna.

No i wymaga systemu plików NTFS :)
    Inaczej jak ktoś chce... to sobie poradzi...
  • #17 15 Sep 2005 11:41
    moro25
    Level 24  
    Posiadam system plików FAT32
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products