Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki wybrać kocioł gazowy?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Jaki wybrać kocioł gazowy?
Autor
Wiadomość
bogsie
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 16 Sie 2005 13:25   

Witam. Jestem o krok przed zakupem kotła gazowego do centralnego i ciepłej wody. Trochę danych:
- dwufunkcyjny
- zamknięta komora spalania
- moc do 24kW
Po wstępnych rozważaniach w głowie siedzą mi następujące firmy:
Immergas, Vailant, Termet.
Doradźcie z jakiej firmy zakupić kocioł.
Cechy jakie mnie interesują to awaryjność także i elektroniki oraz zużycie gazu (ekonomiczność). Proszę o porady. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sie 2005 13:25   

Powrót do góry

Michał Król
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wa-wa

Post#2 19 Sie 2005 00:55   

Re: Jaki wybrać kocioł gazowy?

Ja polecam Junkersa Euromaxx 24-1/MFK2K/21-1 MF2.Termeta juz nie polecam bo kiedys mialem problem po zainstalowaniu wylanczal sie awaryjnie sewisant walczyl z nim kilka razy szukal wszedzie dopiero bardzo opieszala interwencja od producenta (wymiana calego sterownika) zalatwila sprawe.Pozniej tez mialem problemy jeszcze z jednym kotlem z Termetu.Vailant natomiast wedlug mnie jest drogi awaryjny i do tego czesci zamienne sa drogie a co za tym idzie to i serwis pogwarancyjny tez.Od ponad roku montuje tylko Junkersy i ludzie sa z nich zadowoleni.Jesli chodzi o ekonomicznosc to wszystle typy wymienione przez ciebie i mnie reprezetuja w miare rowny poziom.
Powrót do góry

Pieter
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 22 Wrz 2005 16:10   

A co sądzicie o takim kotle ARISTON ACO 27 MFFI/RFFI ?
Czy będzie to dobry zakup ? Czy firma ARISTON jest ok.?
Jakby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam Pieter.
Powrót do góry

marek234
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ostrołęka

Post#4 27 Wrz 2005 11:58   

Zamontowałem kilka Urlich'ów i Junkers'ów. Mam o nich dobre zdanie. Proponuję kupno kotła kondensacyjnego ze względu na koszty opału. Kotły kondensacyjne tych firm są cenowo porównywalne z kotłami zwykłymi wiodących producentów.
Powrót do góry

nadawca
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#5 28 Wrz 2005 00:38   

A jaki kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny możecie polecic .Myslę tu o stosunkowo tanich i dobrych - moc tak do 23-24kWh. Chodzi mi o konkretny typ kotła sprawdzonego w praktyce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2005 00:38   

Powrót do góry

nadawca
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#6 29 Wrz 2005 20:54   

Przyłączam się do pytania Pieter dot . pieców f-my ARISTON - jakie są Wasze opinie o tych kotłach.
Powrót do góry

doxent
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kosmos

Post#7 30 Wrz 2005 16:46   

ja szukam czegos dwufunkcyjnego stojacego ze zbiornikiem na 80-100 litrow i mocy 30-40 kW. Najlepiej z zamknieta komora spalania. Zeby byl trwaly, niedrogi i pracowal ze stara zelazna instalacja o przekroju od 1-2 cali. Moj obecny kociol Gens 29kW z 1994 roku sprawuje sie dobrze i ekonomicznie ale niestety jest tylko jednofunkcyjny.
Powrót do góry

Zdzisław56
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Piotrków Tryb.

Post#8 08 Cze 2006 14:03   

Proponuję kupic coś najtanszego. Warunek sprawdzić gdzie jest serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.Wszystkie kotły jesli chodzi osprawy techniczne są podobne.Najwazniejsze cena i dostępność serwisu. Pozdrawiam
Powrót do góry

marek234
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ostrołęka

Post#9 13 Cze 2006 11:34   

doxent napisał:
ja szukam czegos dwufunkcyjnego stojacego ze zbiornikiem na 80-100 litrow i mocy 30-40 kW. Najlepiej z zamknieta komora spalania. Zeby byl trwaly, niedrogi i pracowal ze stara zelazna instalacja o przekroju od 1-2 cali. Moj obecny kociol Gens 29kW z 1994 roku sprawuje sie dobrze i ekonomicznie ale niestety jest tylko jednofunkcyjny.

To dołóż mu zasobnik na ciepłą wodę i po kłopocie. A może chodzi ci o modulowanie płomienia lub palnik dwustopniowy?
Kocioł dwufunkcyjny = (w przybliżeniu) kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem.
A poza tym kocioł ma być na olej czy gaz?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2006 11:34   

Powrót do góry

adamus11111
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Chorzów

Post#10 27 Mar 2008 10:11   

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego wątku, ten jest chyba odpowiedni...

Zepsuł mi się kocioł dwufunkcyjny Junkers ZW 20 KE 23.
Najpierw elektrozawór (czy jakoś tak, nie jestem fachowcem. Coś w rodzaju zespołu wodnego w starych piecykach. Po odkręceniu wody nie uruchamiał pieca. Taka ośka pracująca pionowo i popychająca coś tam (membranę?)).
Teraz zepsuł się zawór przełączający co/cwu.
Za pierwszym razem to koszt ok. 150zł, teraz ma być ok. 250zł. Obie awarie w przeciągu 2 miesięcy :-(

Zastanawiam się czy nie kupić nowego z gwarancją. Może ten już ma dosyć i te awarie to początek jego końca? Ma już około 8-10 lat.

Jeśli uważacie, że lepiej zmienić, to co polecacie?
Mieszkanie 48m2. Komora spalania w piecu otwarta. Cena pieca maks 3tys. Ale oczywiście wolałbym taniej, bo i montaż jest niestety drogi (300-500zł, jak się właśnie dowiedziałem)
Powrót do góry

adamus11111
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Chorzów

Post#11 30 Kwi 2008 23:59   

Widzę, że odzew jak diabli...
Powrót do góry

grazny
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Elbląg

Post#12 16 Wrz 2009 14:40   

Witam ekspertów... mam nadzieję że u mnie odzew będzie >0 :D

Rodzice mi się uparli na zmianę kotła dwufunkcyjnego... mieszkanie 67m2

1. Czy opłaca się inwestować w piec kondensacyjny przy tym metrażu? Słyszałem że serwis tych kotłów jest znacznie droższy od serwisu zwykłych? (w kominie niestety rękaw zamiast kwasówki co też podobno stanowi problem)

2. Jeśli kondensacja to z jakiej firmy?
Widziałem na allegro the dietrich (?) które w cenie ok. 3500zł schodzą jak ciepłe bułeczki... Termet też nie jest za drogi (ok. 3700zł)

3. Sprzedawca w sklepie męczy mnie Aristonem... widziałem że pytano tu o to i nikt nie odpowiedział... trzeba przyznać że piece mają ładne... cenę jaką dał na kondensacyjny (4600 z 7500 katalogowej) też można zaakceptować... mimo to całkowicie odradza mi kondensacyjne mówiąc że to nie opłacalne (przeróbka komina, cena kotła, serwis)... a już tym bardziej te allegrowe za 4000zł bo to "wynalazki" co o tym sądzicie?

dziękuję za odpowiedzi...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Jaki wybrać kocioł gazowy?
Strona 1 z 1