Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cyfrowy polsat i slaby sygnał

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Cyfrowy polsat i slaby sygnał
Autor
Wiadomość
szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Toruń/Ostrów Wlkp

Post#1 Post autora tematu 18 Sie 2005 23:09   

Mam zestaw cyfrowego polsatu i nie moge znalezc kierunku gdzie jest dobry sygnal, wszedzie gdzie probowalem jest na poziomie 10%,jaki jest prawidłowy kierunek ustawienia anteny?Mieszkam w Toruniu wiec ne wiem co to zmienia w stosunku do innych miast.Z góry dziekuje za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2005 23:09   

Powrót do góry

MIREK54
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Baltic City

Post#2 18 Sie 2005 23:24   

Re: Cyfrowy polsat i slaby sygnał

Proponuję przeczytać to:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=263668&highlight=
Powodzenia!
Powrót do góry

RemekRR
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Podkarpackie

Post#3 19 Sie 2005 02:02   

musisz delikatnie pokręcić anteną,najpierw w poziomie,jak złapiesz sygnał 10-15%możesz w pionie ustawiać, a potem jeszcze konwerter, w lewo lub prawo. Sprawdz czy nie masz jakiegoś muru lub drzewa, przed anteną czasami to osłabia sygnał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2005 02:02   

Powrót do góry

Bonifacy
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 19 Sie 2005 03:01   

Napisz jaka antena. w pionie pewnie masz na antenie skale, u mnei jest antena nastawiona na 31* nastaw i atk u siebie a w poziomie to juz pomału obserwój.
Powrót do góry

rynio9
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 19 Sie 2005 06:49   

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdybyś porzyczył od kogoś tuner
analogowy i podłączył do niego satkę wtedy dopiero ustawiał bo na cyfrowej jest bardzo trudne ustawienie bez miernika sygnału.
Powodzenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2005 06:49   

Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 Post autora tematu 19 Sie 2005 19:09   

Sprawa sie jeszcze bardziej skomplikowala bo dzisiaj przyjechal znajomy fachowiec stwierdzil ze antena jest za nisko i musi byc wyzej wiec z pierwszego pietra zostala podniesiona do drugiego i tam mialo byc idealnie :))wszystko podalczone kierunek idealny(identyczny z tym ktory ja ustawilem) i co sie okazuje?Ze nadal jak sygnau nie ma tak nie ma (nie wiecej niz 5%) Miernik ktorym byl sprawdzany poziom sygnalu rowniez wykazal ze prawie nic nie ma.Tuner pojechal do sprawdzenia na innej antenie i jutro zobaczymy co i jak.Kto wie moze bedzie trzeba wdrapac sie na dach...:)
Powrót do góry

Bonifacy
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 19 Sie 2005 20:29   

pRawdopodobnie walniety konwerter.

PS o ile chodzi o antene satelitarną ona moze stać i na grzadce w ogródku (wcale nie musi być wysoko - w przeciwienstwie do naziemnych) tylko aby miała przejzyste spojrzenie na niebo
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 Post autora tematu 19 Sie 2005 23:03   

No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie???No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???
Powrót do góry

MieteX 2005
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Radom

Post#9 20 Sie 2005 00:01   

szczepan751 napisał:
No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie?No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???

To tylko sprzęt a w transporcie myślisz że ktoś się przejmuje czy wiezie sprzęt czy ziemniaki.
Zawsze istnieje możliwość uszkodzonego nowego sprzętu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2005 00:01   

Powrót do góry

Roberto555
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Myszków

Post#10 21 Sie 2005 09:50   

Ustawiłem mnustwo anten sat i dziwi mnie ten fachowiec bo jeśli z tunera jest napięcie LNB i mamy zapiety miernik poziomu sygnału na którym widzimy ze jest zasilanie konwertera a sygnału jak niema tak niema to mamy dwa wyjscia zmienic konwerter dla pewności lub zrobić próbe z "ręki" na innym piętrze jeśli sąsiadujący blok przystawia sygnał bądź drzewo. Ot to cała filozofia. Nawet jak tunery miały uszkodzony blok zasilania w postaci nieodfiltrowanego napięcia LNB obserwowałem sygnał na mierniku, jedynie nieprawidłowe napiecie, zbyt wysokie lub niskie albo brak moze sprawiac problem. Ale co to za monter który niema przy sobie choćby jakiegos analoga i zapasowego konwertera!!! A wszystko można ustalić bardzo szybko.
Aha ustawienie polsatu na "oko" z anteną 60cm i kiepską czułością tunerów Echostar bedzie owocowało kłopotami, bo i transponder cienko idzie. Jeśli ktoś ustawiał na przyżądzie to wie o czym mówie!!!
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 Post autora tematu 21 Sie 2005 15:00   

Tutaj jest tuner Sagem ale sprawa sie wyjasnila...tuner uszkodzony i to nie z mojej ani owego montera winy, na to wyglada ze nikt tego nie sprawdza czy dziala czy nie tylko pakuja na nowo i sprzedaja dalej :( a antena teraz jest na dachu zalozona choc nie wiem czy bylo to konieczne, napiecie LNB bylo prawidlowe przy pomiarach na kablu.Dzieki wszystkim za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Cyfrowy polsat i slaby sygnał
Strona 1 z 1