X

Cyfrowy polsat i slaby sygnał

19 Aug 2005 00:09 SZszczepan751
  • #1 19 Aug 2005 00:09
    szczepan751
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Mam zestaw cyfrowego polsatu i nie moge znalezc kierunku gdzie jest dobry sygnal, wszedzie gdzie probowalem jest na poziomie 10%,jaki jest prawidłowy kierunek ustawienia anteny?Mieszkam w Toruniu wiec ne wiem co to zmienia w stosunku do innych miast.Z góry dziekuje za pomoc
  • #2 19 Aug 2005 00:24
    MIREK54
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Proponuję przeczytać to:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=263668&highlight=
    Powodzenia!
  • #3 19 Aug 2005 03:02
    RemekRR
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    musisz delikatnie pokręcić anteną,najpierw w poziomie,jak złapiesz sygnał 10-15%możesz w pionie ustawiać, a potem jeszcze konwerter, w lewo lub prawo. Sprawdz czy nie masz jakiegoś muru lub drzewa, przed anteną czasami to osłabia sygnał.
  • #4 19 Aug 2005 04:01
    Bonifacy
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Napisz jaka antena. w pionie pewnie masz na antenie skale, u mnei jest antena nastawiona na 31* nastaw i atk u siebie a w poziomie to juz pomału obserwój.
  • #5 19 Aug 2005 07:49
    rynio9
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdybyś porzyczył od kogoś tuner
    analogowy i podłączył do niego satkę wtedy dopiero ustawiał bo na cyfrowej jest bardzo trudne ustawienie bez miernika sygnału.
    Powodzenia
  • #6 19 Aug 2005 20:09
    szczepan751
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawa sie jeszcze bardziej skomplikowala bo dzisiaj przyjechal znajomy fachowiec stwierdzil ze antena jest za nisko i musi byc wyzej wiec z pierwszego pietra zostala podniesiona do drugiego i tam mialo byc idealnie :))wszystko podalczone kierunek idealny(identyczny z tym ktory ja ustawilem) i co sie okazuje?Ze nadal jak sygnau nie ma tak nie ma (nie wiecej niz 5%) Miernik ktorym byl sprawdzany poziom sygnalu rowniez wykazal ze prawie nic nie ma.Tuner pojechal do sprawdzenia na innej antenie i jutro zobaczymy co i jak.Kto wie moze bedzie trzeba wdrapac sie na dach...:)
  • #7 19 Aug 2005 21:29
    Bonifacy
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    pRawdopodobnie walniety konwerter.

PS o ile chodzi o antene satelitarną ona moze stać i na grzadce w ogródku (wcale nie musi być wysoko - w przeciwienstwie do naziemnych) tylko aby miała przejzyste spojrzenie na niebo
  • #8 20 Aug 2005 00:03
    szczepan751
    Level 18  
    No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie???No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???
  • #9 20 Aug 2005 01:01
    MieteX 2005
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    szczepan751 wrote:
    No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie?No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???

To tylko sprzęt a w transporcie myślisz że ktoś się przejmuje czy wiezie sprzęt czy ziemniaki.
    Zawsze istnieje możliwość uszkodzonego nowego sprzętu
  • #10 21 Aug 2005 10:50
    Roberto555
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ustawiłem mnustwo anten sat i dziwi mnie ten fachowiec bo jeśli z tunera jest napięcie LNB i mamy zapiety miernik poziomu sygnału na którym widzimy ze jest zasilanie konwertera a sygnału jak niema tak niema to mamy dwa wyjscia zmienic konwerter dla pewności lub zrobić próbe z "ręki" na innym piętrze jeśli sąsiadujący blok przystawia sygnał bądź drzewo. Ot to cała filozofia. Nawet jak tunery miały uszkodzony blok zasilania w postaci nieodfiltrowanego napięcia LNB obserwowałem sygnał na mierniku, jedynie nieprawidłowe napiecie, zbyt wysokie lub niskie albo brak moze sprawiac problem. Ale co to za monter który niema przy sobie choćby jakiegos analoga i zapasowego konwertera!!! A wszystko można ustalić bardzo szybko.
    Aha ustawienie polsatu na "oko" z anteną 60cm i kiepską czułością tunerów Echostar bedzie owocowało kłopotami, bo i transponder cienko idzie. Jeśli ktoś ustawiał na przyżądzie to wie o czym mówie!!!
  • #11 21 Aug 2005 16:00
    szczepan751
    Level 18  
    Tutaj jest tuner Sagem ale sprawa sie wyjasnila...tuner uszkodzony i to nie z mojej ani owego montera winy, na to wyglada ze nikt tego nie sprawdza czy dziala czy nie tylko pakuja na nowo i sprzedaja dalej :( a antena teraz jest na dachu zalozona choc nie wiem czy bylo to konieczne, napiecie LNB bylo prawidlowe przy pomiarach na kablu.Dzieki wszystkim za pomoc
  Search 4 million + Products
Browse Products