Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Cyfrowy polsat i slaby sygnał

Main Page -> Forum Index -> SAT Service ->Cyfrowy polsat i slaby sygnał Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
szczepan751
Level 18
Helped: 2
szczepan751
Level 18
Post#1 19 Aug 2005 00:09  Topic author   

Mam zestaw cyfrowego polsatu i nie moge znalezc kierunku gdzie jest dobry sygnal, wszedzie gdzie probowalem jest na poziomie 10%,jaki jest prawidłowy kierunek ustawienia anteny?Mieszkam w Toruniu wiec ne wiem co to zmienia w stosunku do innych miast.Z góry dziekuje za pomoc

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
MIREK54
Level 26
Helped: 90
Post rating: 4
MIREK54
Level 26
Post#2 19 Aug 2005 00:24    

Re: Cyfrowy polsat i slaby sygnał

Proponuję przeczytać to:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=263668&highlight=
Powodzenia!

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
RemekRR
Level 14
Helped: 9
Post rating: 1
RemekRR
Level 14
Post#3 19 Aug 2005 03:02    

musisz delikatnie pokręcić anteną,najpierw w poziomie,jak złapiesz sygnał 10-15%możesz w pionie ustawiać, a potem jeszcze konwerter, w lewo lub prawo. Sprawdz czy nie masz jakiegoś muru lub drzewa, przed anteną czasami to osłabia sygnał.

Helpful post? + 0
Back to top
Bonifacy
Level 22
Helped: 44
Bonifacy
Level 22
Post#4 19 Aug 2005 04:01    

Napisz jaka antena. w pionie pewnie masz na antenie skale, u mnei jest antena nastawiona na 31* nastaw i atk u siebie a w poziomie to juz pomału obserwój.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
rynio9
Level 13
Helped: 4
rynio9
Level 13
Post#5 19 Aug 2005 07:49    

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby gdybyś porzyczył od kogoś tuner
analogowy i podłączył do niego satkę wtedy dopiero ustawiał bo na cyfrowej jest bardzo trudne ustawienie bez miernika sygnału.
Powodzenia

Helpful post? + 0
Back to top
szczepan751
Level 18
szczepan751
Level 18
Post#6 19 Aug 2005 20:09  Topic author   

Sprawa sie jeszcze bardziej skomplikowala bo dzisiaj przyjechal znajomy fachowiec stwierdzil ze antena jest za nisko i musi byc wyzej wiec z pierwszego pietra zostala podniesiona do drugiego i tam mialo byc idealnie :))wszystko podalczone kierunek idealny(identyczny z tym ktory ja ustawilem) i co sie okazuje?Ze nadal jak sygnau nie ma tak nie ma (nie wiecej niz 5%) Miernik ktorym byl sprawdzany poziom sygnalu rowniez wykazal ze prawie nic nie ma.Tuner pojechal do sprawdzenia na innej antenie i jutro zobaczymy co i jak.Kto wie moze bedzie trzeba wdrapac sie na dach...:)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Bonifacy
Level 22
Helped: 44
Bonifacy
Level 22
Post#7 19 Aug 2005 21:29    

pRawdopodobnie walniety konwerter.

PS o ile chodzi o antene satelitarną ona moze stać i na grzadce w ogródku (wcale nie musi być wysoko - w przeciwienstwie do naziemnych) tylko aby miała przejzyste spojrzenie na niebo

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
szczepan751
Level 18
szczepan751
Level 18
Post#8 20 Aug 2005 00:03  Topic author   

No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie???No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
MieteX 2005
Level 14
Helped: 13
Post rating: 3
MieteX 2005
Level 14
Post#9 20 Aug 2005 01:01    

szczepan751 wrote:
No tak ale bez przesady!!!!wiem ze Polsat daje sprzet uzywany ale chyba to ktos sprawdza czy dziala czy nie?No bo zestaw oryginalnie zapakowany i na samym starcie zepsuty???

To tylko sprzęt a w transporcie myślisz że ktoś się przejmuje czy wiezie sprzęt czy ziemniaki.
Zawsze istnieje możliwość uszkodzonego nowego sprzętu

Helpful post? + 0
Back to top
Roberto555
Level 10
Helped: 1
Roberto555
Level 10
Post#10 21 Aug 2005 10:50    

Ustawiłem mnustwo anten sat i dziwi mnie ten fachowiec bo jeśli z tunera jest napięcie LNB i mamy zapiety miernik poziomu sygnału na którym widzimy ze jest zasilanie konwertera a sygnału jak niema tak niema to mamy dwa wyjscia zmienic konwerter dla pewności lub zrobić próbe z "ręki" na innym piętrze jeśli sąsiadujący blok przystawia sygnał bądź drzewo. Ot to cała filozofia. Nawet jak tunery miały uszkodzony blok zasilania w postaci nieodfiltrowanego napięcia LNB obserwowałem sygnał na mierniku, jedynie nieprawidłowe napiecie, zbyt wysokie lub niskie albo brak moze sprawiac problem. Ale co to za monter który niema przy sobie choćby jakiegos analoga i zapasowego konwertera!!! A wszystko można ustalić bardzo szybko.
Aha ustawienie polsatu na "oko" z anteną 60cm i kiepską czułością tunerów Echostar bedzie owocowało kłopotami, bo i transponder cienko idzie. Jeśli ktoś ustawiał na przyżądzie to wie o czym mówie!!!

Helpful post? + 0
Back to top
szczepan751
Level 18
szczepan751
Level 18
Post#11 21 Aug 2005 16:00  Topic author   

Tutaj jest tuner Sagem ale sprawa sie wyjasnila...tuner uszkodzony i to nie z mojej ani owego montera winy, na to wyglada ze nikt tego nie sprawdza czy dziala czy nie tylko pakuja na nowo i sprzedaja dalej :( a antena teraz jest na dachu zalozona choc nie wiem czy bylo to konieczne, napiecie LNB bylo prawidlowe przy pomiarach na kablu.Dzieki wszystkim za pomoc

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> SAT Service -> Cyfrowy polsat i slaby sygnał
Page 1 of 1

Similar topics to cyfrowy polsat i slaby sygnał

cyfrowy polsat, sygnał SD (3)
Polsat cyfrowy - pytanie o sygnał (4)
Cyfrowy Polsat zanika sygnał (3)
Polsat cyfrowy w Anglii => Hotbird sygnał tylko 47% (8)
Cyfrowy Polsat - zanikający bez przyczyny sygnał (25)
Cyfrowy polsat przerywa sygnał na wszystkich kanałach (2)
Cyfrowy Polsat i dekoder SAMSUNG czasem gubią sygnał (5)
Cyfrowy Polsat - czy można rozdzielić sygnał na dwa TV? (1)
Cyfrowy Polsat, zawiesza się obraz, sygnał, dekoder. (11)
Cyfrowy Polsat, górny sygnał skacze, dolnego nie ma. (3)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.047 seconds