Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUBWOOFER na dwóch STX'ach 27_150_4_SC

DUD3K 20 Sie 2005 11:28 31760 81
  • #2 20 Sie 2005 11:29
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Po niedługim
    czasie od utworzenia tego tematu zabrałem się za ,,praktyke'' :P ...

Pojechałem do hurtowni meblarskiej i zamówiłem płyty o nastepujących wymiarach:
    2x 80x35 ,2x 83,6x33,6 ,2x 33,6x35 o grubości 18mm - ze względu na cene...:/

• #6 20 Sie 2005 13:28
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: No i właśnie dzisiaj patrze a szpachlówka w miejscach zagłębień na śruby ,,wsiąkła''!!! Nałożyłem drugą warstwe i jeszcze dzisiaj wieczorem przeszlifuje to najpierw papierem 60-tką ,a potem 120-tką...

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

:arrow: Przed chwilą wróciłem z piwnicy...wywierciłem otwornicą
    na wiertarke otwory pod tunele bass reflex'u.Musiałem kupić otwory o średnicy 7cm bo takie były :cry: .I już za chwilę ide do piwnicy szlifować szpachlówkę :D :P

• #7 20 Sie 2005 13:59
    bprzem
    Poziom 18  

jeszcze nie napisales jak to gra ale widze ze caly czas cos dopisujesz wiec czekam(y) ;)

• #8 20 Sie 2005 15:00
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Właśnie wróciłem z piwnicy.Po przeszlifowaniu wygląda o wieeele lepiej.Nie podjełem jeszcze decyzji co do wyglądu zewnętrznego ale napewno płyta czołowa bedzie ;;obita'' taką cięką skorą pod którą włożę 2 warstwy pianki takiej jak pod panele (razem 6mm)-skóra oczywiście czarna.Prawdopodobnie boki,góra,dół i tył beda obite szarą lub czarną wykładziną.

:arrow: No jak to gra: póki co gra jak dla mnie troche za wysoko bo nie zrobilem jeszcze przedluzek na bass reflexy i maja 12cm :|
    Lecz bas sprawia wrażenie potężnego i wszechobecnego (niewątpliwie taki jest) tylko że mam DUŻO DUżo dużo za słaby wzmacniacz bo tylko 20w rms na głośnik ,ale to się zmieni-w planach mam jakis wzmak samochodowy czterokanalowy z możliwością mostkowania na dwa kanały (mi się ten podoba http://allegro.pl/show_item.php?item=60424440 )

• #9 20 Sie 2005 15:55
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Czy to bedzie sub samochodowy...?
    Jesli tak to czy nie lepiej byloby wykonac tylna scianke pod skosem tak aby przyjemnie dolegala do oparcia kanapy...?

• #10 20 Sie 2005 16:02
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Napewno w pierwszych miesiacach bedzie w domu gdzie bedzie przyjemnie przylegał do ściany :D:D:D

:arrow: Miałem robić tylnią ściankę pod ukosem lecz myszlo za dużo kombinowania-sam sie gubiłem :P:P:P, a kolesiowi z meblarskiego trzeba by tłumaczyć godzie a i tak by wogóle co innego powycinał :P:P:P

• #11 20 Sie 2005 16:10
    elmer2
    Poziom 28  

Wykonanie skosu nie jest trudne :) .

Ja to w swoim przypadku rozwiazalem nastepujaco:
    Przy wyliczaniu objetosci wewnetrzej rozpatrzylem dwa graniastoslupy jeden o podstawie kwadratu (badz to prostokata) a drugi o podstawie w ksztalcie trojkata prostokatnego. W ten sposob wyliczylem sobie wymiary wewnetrzne. Co do docinania zwlaszcza tylu skrzyni aby to solidnie wygladalo i bylo niestety trzeba sie troszku wiecej napracowac niz przy tradycyjnym prostopadloscianie badz szescianie, gdyz trzeba dwie scianki tzn podstawe gorna i dolna zeszliwowac pod odpowiednim katem do sciany tylnej tej ukosnej. I to wlasciwie tyla :) .

pozdr

• #12 20 Sie 2005 19:54
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: No niewiem czy właściwie tyle bo jeszcze trzeba tylna ścianke zjechać no i oczywiście boczne :D

:arrow: A gdybym sie zdeydował na budowę obudowy trapezowej to napewno poradził bym sobie z obliczeniami :D

• #13 21 Sie 2005 12:11
    Popak
    Moderator DIY

Witam

No ładnie ładnie :) ALE!!! ta szpachla do gładzi to będzie sie tobie kruszyć pod wpływem wibracji (wiem z doświadczenia :) ) nie lepiej by było kupić szpachlówke samochodową? A wtety jest pewnoścć że sie nie wykruszy.

• #14 21 Sie 2005 23:02
    micho a
    Poziom 35  

ogólnie super ale moje sugestie
    1.jakakolwiek kreata ochraniacz na głósniki bez tego bunajmniej w moich warunkach szybko by sie zniszczyły :D
    2. właśnie wzmacniacz :d co ptawda dobrze to świadczy o tych stx że fajnie graja już na 20 watach na głośnik ale one maja niska efektywnośc i duża wytrztmałóśc przydało by sie cioś 100-300wat :D

ogólnie okej tylko wykończ to przyzwoicie ja proponuje okleine jakoś najbardziej pasuje do domowych subów jeśli do auta to koc i narożniki :D

nie baw siw w trapezowa dla mnie nie mna sensu bajernej wyglada a roboty stolarskiej ( jak sam tniesz płyty ) mnóswtwo......

• #15 21 Sie 2005 23:25
    elmer2
    Poziom 28  

ale efekt koncowy jest jaki jest:) wiec czasem warto sie wiecej trochu pomeczyc :) .

pozdr

• #16 21 Sie 2005 23:53
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: ochraniać te głośniki chce takimi dwoma prętami (widialem to już na elce) jak na pierwszym zdjęciu poniżej...

:arrow: faktycznie jestem zdziwiony ze tak zagrały :D jadnak pięknie jest tylko "po cichu" -niskie zejście,liniowa charakterystyka a potem (na tym wzmaku)robi się nieciekawie :P ale to wkońcu tylko 20wat i 87decybeli :P

:arrow: Obite to będzi kocem czarnym.Chcę uzyskać taki efekt jak na drugim zdjęciu :P

pozdro...

• #17 22 Sie 2005 17:40
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: dzisiaj kupiłem w hurtowni śrub takie cuda (niewiem jak sie nazywają) - coś w stylu nakrętki wkręcanej w drewno ,w którą to wkręca się śrube z gwintem metrycznym :D:D:D bardzo fajna rzecz !!! polecam ją wszystkim budującym kolumny !!! dzięki "temu czemuś" można bez problemu zdejmować i przykręcać spowrotem przednią część obudowy (u mnie).

:arrow: kupiłem też śruby z gwintem metrycznym o ściętym "łbie" (takie jak wkręty do drewna) + podkładki + nakrętki - to będzie służyć do przkrecenia głosników (co uważam za bardzo solidny sposób mocowania głośników :P)

• #18 26 Sie 2005 09:51
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: CO TAKA CISZA NA FORUM ??.Komentujcie coś ,proponujcie ??Wiem że kolumienka jeszcze nieskączona (brak funduszy :P ) ale mówcie co o tym sądzicie itp.itd..Szczególnie chciałbym usłyszeć wypowiedzi tych którzy w ankiecie dali "KIEPSKI POMYSŁ" - nie że czuje sie urażony czy w jakiś sposób dotknięty :D:D:D ale iteresuje mnie czy to ze względów praktycznych? finansowych?

:arrow: Dostałem ostatnio od tapicera (za darmo :P )kawałek skaju o wymiarach 45x80 :cry::cry::cry: co mnie zdenerwowało bo zabrakło może 6-ciu centymetrów :cry::cry::cry: .Ale niedługo przejade sie do hurtownii i kupie co trzeba...

• #20 26 Sie 2005 12:15
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: No całkiem niezły :P Tylko jak chcesz go sprzedać to odczep tą tabliczke "NIE DOTYKAĆ URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE" bo to nie pasuje do suba.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

:arrow: A oto screen'y z WinISD Alpha.Screen SPL'u jest dla 1Wata.

• #21 28 Sie 2005 21:30
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Dzisiejszy dzień był ostrym dzniem co do poczynionych postępów.Okleiłem Front Skajem :D i częściowo okliłęm czarną wykładziną.Jak sie jutro przyłoże to skończe i postaram sie zrobić ładne zdjęcia.

P.S. Jestem bardzo zły bo nie udało mi sie zrobić ładnych zdjęć płyty czołowej ,ale efekt jak dla mnie jest wręcz "high-end'owy" :P Jutro zrobie pożądne foty !!!

Dodano po 11 [minuty]:

A oto dzisiejsze foty...

• #23 29 Sie 2005 10:07
    drakston
    Poziom 18  

piękne :), jakby byla mniejsza odleglosc miedzy glosnikami to juz by bylo cudnie ;]

ile cie kosztował tej skaj?

• #24 29 Sie 2005 10:37
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Początkowo miała być mniejsza odległośc pomiędzy głośnikami (mniejsza o 5cm) i pewnie było by ładnie ,tylko niewiem czy nie wyglądałoby to na zbyt upchane bo będą jeszcze śruby i na środku pomiędzy głośnikami (na śrubie) planuje przykleić złotą tabliczke z wygrawerowanym napisem "made by DUD3K" i będzie cudnie :P:P:P

:arrow: Ten skaj kosztuje około 14zł za metr bieżący z rolki 140cm.Ja kupiłem pół metra ,zapłaciłem oczywiście 7zł i zostało mi jeszcze pół metra :D:D:D .

:arrow: Właśnie wyciełem wykładzine na tył i niebawem ją przykleje tylko jeszcze pozostaje kupić uszczelkę do drzwi lub okien i wkleić ją pomiędzy płyte czołową a resztę obudowy.

:arrow: I jeszcze jedno zmieniłem kable na 2,5mm2 - powinno wystarczyć

• #25 29 Sie 2005 11:33
    Erwin
    Poziom 15  

Ciekawie wyszedl ci przod, chciaz po raz pierwszy widze zeby ktos w subie zrobil sciagalna czolowa plyte, ciekawy jestem czy bedzie dobrze szczelnosc trzymala.
    otwory BR wydaja sie troszke za blisko skrajow ( o ile sie nie myle poiwnny byc oddalone od scianek minimum o swoja srednice).
    Ciekawy tez moze byc koncowy kosztorys wykonania.

Zycze sukcesu.

• #26 29 Sie 2005 11:42
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Lansuje nową mode ;););)

:arrow: Tunale dlatego są w takiej odległości od skrajów płyty bo przeważyły względy estetyczne tzn. tyle ile głośniki są od skraju tyle tunele :D:D:D inaczej wyszlo by to kiepsko...

• #27 29 Sie 2005 19:54
    DUD3K
    Poziom 19  

:arrow: Można powiedzieć że już skończyłem.Poniżej zamieszczam zdjęcia z dzsiejszego dnia.Zdjęcia złożonej skrzynki zrobie jutro albo jeszcze dziś...

• #29 31 Sie 2005 06:30
    kiepol
    Poziom 15  

I... kolejna udana konstrukcja... Gratuluje :D Bardzo mi się podoba pomysł z przednim panelem... to obicie wygląda naprawdę bardzo fajnie... Pozdrawiam

• #30 31 Sie 2005 11:41
    rafaelson
    Poziom 14  

Na zdjęciu nr 55 widać łączenie kocyka. Jak to wyciąłęś , że wyszło tak równo ?. Ja ostatnio zrobiłem też kilka skrzynek z obiciem specjalnym kocykiem ale zawsze wychodziły na łączeniu "fale Dunaju" więc od jakiegoś czasu wpuszczam boczną ściankę na 0,5 cm do środka i robię na zakładkę. Wydaje mi się, że kabelki mogłyby być trochę grubsze. Poza tym pierwsze wrażenie to, że ten sprzęt ma siłę... Moje gratulacje.

Dodano po 4 [minuty]:

Na zdjęciu nr 55 widać łączenie kocyka. Jak to wyciąłęś , że wyszło tak równo ?. Ja ostatnio zrobiłem też kilka skrzynek z obiciem specjalnym kocykiem ale zawsze wychodziły na łączeniu "fale Dunaju" więc od jakiegoś czasu wpuszczam boczną ściankę na 0,5 cm do środka i robię na zakładkę. Wydaje mi się, że kabelki mogłyby być trochę grubsze. Poza tym pierwsze wrażenie to, że ten sprzęt ma SIŁĘ, tylko jeszcze kawał wzmaka trzeba... Moje gratulacje.

Dodano po 2 [minuty]:

.... Sorry nie zauważyłem, że już zrobiła się druga strona i dwa razy kliknęło się

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME