Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak wyrejestrowac samochód bez ponoszenia kosztów ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> jak wyrejestrowac samochód bez ponoszenia kosztów ?
Autor
Wiadomość
marek216
Moderator
Moderator

Miasto: Racibórz

Post#1 Post autora tematu 27 Sie 2005 17:08   

Przekopałem całe forum i ten dział wydał mi sie najodpowiedniejszy.

Moderatorów prosze o nie usównie tego postu - nie tylko mnie to może zastanawiac a wielu może skorzystać .

Sytuacja prawna jest w naszym kraju taka że nawet jesli samochód nie jeździ musi mieć OC ( co ciekawe przeglądu nie musi mieć ) .

Aby nie opłacac OC należy autko wyrejestrować - ale jak to zrobić aby aby nie ponosić kosztów za złomowanie , lecz wyrejestrowac samochód ale miec go na części.

Na schrocie można za samochód dostać np. 200 zł ale jeśli ktoś ma drugie takie autko a części do niego są drogie i trudno dostęne to wygodniej, taniej i madrzej jest taki samochód zostawić sobie jako "dawce organów ".

Czy zna ktoś legalny i skuteczny sposób na wyrejestrowanie samochodu z mozliwością zostawienia go sobie ?

Prosze nie pisać domysłów tylko konkrety.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2005 17:08   

Powrót do góry

Pfemek
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#2 27 Sie 2005 17:53pomocny post - solucja   

Re: jak wyrejestrowac samochód bez ponoszenia kosztów ?

Mój znajomy kiedyś zrobił tak że auto sprzedał, oczywiście tylko na papierze, swojej babci. Potem je wyrejestrował i miał po problemie a babcia auta wogóle nie rejestrowała i tak zostało do dziś a było to ok cztery lata temu... :)

Pozdrawiam...
Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Post#3 Post autora tematu 27 Sie 2005 21:43   

nie porównuje przepisów z przed kilku lat - dzisiaj po dokonaniu zakupu masz 14 dni na zapłacenie podatku i 30 na zarejestrowanie i ubezpieczenie - podatku pilnuje skarbówka a OC fundusz gwarancyjny .

dziekuje za odzew - są inne pomysły ?
Powrót do góry

krzychookom
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 27 Sie 2005 22:31pomocny post - solucja   

pojazd o wartości rynkowej do 1 tyś zł nie podlega opłacie skarbowej,
a co do wyrejestrowania auta w wydziale komunikacji to nie ma problemu bo nikt nie sprawdza czyje auto chcesz wyrejestrować
swoje , czy sąsiada którego nietrawisz
Powrót do góry

tdi1982
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: radomsko

Post#5 27 Sie 2005 22:45pomocny post - solucja   

Żeby wyrejestrować auto a jednocześnie go nie złomować czyli zostawić na części trzeba dogadać sie na auto-złomie i zapytać czy nie może wydać zaświadczenia po przywiezieniu tylko samych numerów VIN podwozia.Albo wypruć z auta to co potrzebne reszta na złom ale trzeba dostać kwitek z którym trzeba iść do wydziału komunikacji i zgłosić na druku specjalnym fakt złomowania plus znaczki i wszystko
Powrót do góry

116236
Usunięty

Post#6 27 Sie 2005 22:48pomocny post - solucja   

tdi1982 napisał:
Żeby wyrejestrować auto a jednocześnie go nie złomować czyli zostawić na części trzeba dogadać się na auto-złomie i zapytać czy nie może wydać zaświadczenia po przywiezieniu tylko samych numerów VIN podwozia.Albo wypruć z auta to co potrzebne reszta na złom ale trzeba dostać kwitek z którym trzeba iść do wydziału komunikacji i zgłosić na druku specjalnym fakt złomowania plus znaczki i wszystko

Taa za kazdy brakujacy kilogram placisz 10zl ;) szlyszalem o czyms takim a może uda sie napisac w firmie ubezpieczenieowej ze przechodzisz do innej a tak naprawde nie rejstrowac sie w innej ;)
Powrót do góry

Tosiek_123
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 27 Sie 2005 23:26pomocny post - solucja   

A ja mam na to prosty sposób: Auto mogę sprzedać potencjalnemu nabywcy (fikcyjnemu). Mam umowę z podpisem gościa i jego nr dowodu (wymyślony). Autko zostawiam sobie na części i kryje mnie umowa. Jakby kogoś interesowało gdzie jest nabywca pojazdu to niech go sobie szuka. Tłumaczenie z mojej strony jest proste: przyszedł klient, wypłacił gotówkę, podpisaliśmy umowę (ja mu w dowód nie zaglądałem) i cześć.

P.S. Mamy debilne przepisy to można się debilnie tłumaczyć. Pozdrawiam
Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Post#8 Post autora tematu 28 Sie 2005 10:45   

co do wartości w Urzedzie Skarbowym to można sie zdziwić - ja kupiłem teraz samochód za 2000 a skarbówka wycenia go na ponad 5000 i od tej wartości zapłaciłem podatek :(

z dogadaniem sie na schrocie to tez nie jest takie kolorowe bo oni sie też spowiadają z tego co mają na placu i na kwitach ( wiem bo pytałem - troche po znajomości )

sprzedaż na fikcyjne dane też raczej nie przejdzie bo jako sprzedający masz obowiązek weryfikaci dokumentu z którego spisujesz dane - proponuje przejrzeć polskie prawo .

cały czas szukam skutecznego i LEGALNEGO sposobu !!!
Powrót do góry

Władysław O
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 28 Sie 2005 10:48   

Słyszałem, że można się dogadać ze skupem w ten sposób, że zdajesz ciężar samochodu w postaci innego złomu plus numery vin.
Jeśli chodzi o fikcyjnego kupującego to w moim przypadku przy zgłoszeniu umowy sprzedaży samochodu w Urzędzie Komunikacji facetka przez kompa sprawdziła adres Zamieszkania kupującego.
Co by było gdyby go nie namierzyła tego nie wiem..
Pozdrawiam.
Powrót do góry

valdman
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#10 28 Sie 2005 11:46pomocny post - solucja   

wlasnie zastanawiam sie nad podobnym problemem.
kupic w niemczech samochod.
i tutaj miec go jako dawce.
pytanie tylko jak by skarbowka, ubezp. etc nie pytala sie o ten samochod.

kumpel mowil by zglosic na policje ze skradziono i mozna wyrejestrowac.
Powrót do góry

116236
Usunięty

Post#11 28 Sie 2005 12:34   

valdman napisał:
wlasnie zastanawiam się nad podobnym problemem.
kupic w niemczech samochod.
i tutaj miec go jako dawce.
pytanie tylko jak by skarbowka, ubezp. etc nie pytala się o ten samochod.

kumpel mowil by zglosic na policje ze skradziono i mozna wyrejestrowac.

A może niech ktoś kto ma obywatelstwo niemieckie przejedzie tym samochodem do polski i poprostu go tutaj zostawi ;)
Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Post#12 Post autora tematu 28 Sie 2005 12:36   

w przypadku kupna samochodu w niemczech nie ma problemu jesli autko jeździ - spisujesz umowe kupna sprzedaży i wjeżdrzasz tym samochodem do kraju 9 kuzyn ci autko pozyczył jakby ktoś pytał - masz piery i to ci wystarczy - umową sie nie chwalisz )
gośc w niemczech wyrejstruje autko na podstwie umowy i na tym koniec - tam nikt nie sprawdza co sie z autem stało.

w przypadku samochodu zarejstrowanego w kraju jest problem z przpisami ( najgłupszy to ubezpieczenie nejeżdzącego samochodu od odpowiedzialności spowodowanej ruchem pojazdu - OC)
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 28 Sie 2005 13:57   

Sprzedaj fikcyjnie nawet babci, ty sobie wyrejestujesz a nabywca nie musi go rejestrowac tylko nabywca musi zglosic fakt w urzedzie skarbowym.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

zhu
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 28 Sie 2005 14:21   

słyszałem w radio że wprowadzili rejestr samochodów ubezpieczonych (obecnie jeździ ponad milion nieubezpieczonych) i nawet jeśli jest tylko przerwa w ubezpieczeniu mogą doszukać się tej przerwy w ubezpieczeniu i ukarać właściciela za brak ubezpieczenia , mając bazę komputerową wezwanie do zapłaty będzie wysyłane automatycznie
Powrót do góry

kamihen
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: podkarpackie

Post#15 28 Sie 2005 22:30   

Teraz wszystkie babcie chyba będą miały niemały kłopot.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2005 22:30   

Powrót do góry

Pati
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zachód

Post#16 28 Sie 2005 22:42   

Slawek J napisał:
Sprzedaj fikcyjnie nawet babci, ty sobie wyrejestujesz a nabywca nie musi go rejestrowac tylko nabywca musi zglosic fakt w urzedzie skarbowym.
Pozdrawiam.

Dokładnie!!! A babcia może sobie z autka kurnik zrobić i nigdy nie musi rejestrować !!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2005 22:42   

Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Post#17 Post autora tematu 29 Sie 2005 07:13   

rejestrować nie musi ale musi zapłacic podatek i ubezpieczyc tego grata.

zna ktoś sposób na pozyskanie kwitu zwalniającego z płacenia OC ?
Powrót do góry

0__0
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 29 Sie 2005 08:21   

Jest prosty i legalny sposob ale to raczej dla tych ktorzy mieszkaja przy granicy , no i auto musi byc raczej na chodzie - trzeba dogadac sie sie z jakims obcokrajowcem ze niby kupuje od nas te auto.
Zglasza sie on do wydzialu komunikacji i zalatwia wszystkie formalnosci i od tego momentu auto przestaje istniec u nas w kraju :) (tyle ze nie wiem czy nie trzeba miec potwierdzenia ze auto przekroczylo granice dlatego lepiej zeby nie bylo do niej daleko)
Potem spisujemy druga umowe ze auto odkupilismy
coby miec na nie jakies papiery ale oczywiscie juz go nie rejestrujemy :)
Swoja droga debilne te nasze przepisy.
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 29 Sie 2005 12:00   

marek216 napisał:

Podatek w urzedzie skarbowym jest od pewnej sumy nie pamietam jakiej a z drugiej strony jak mozesz ubezpieczyc samochod, ktorego nie zarejestrujesz, przeciez ludzie kupuja cale auta na czesci ( nie chodzi mi o auto zlom ) i co, placa ubezpieczenie dalej , od czego?
Powrót do góry

obrus
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Podhale

Post#20 29 Sie 2005 19:32   

osoba mająca conajmniej umiarkowany st. niepełnosprawności, czyli dawną I i II grupę płaci 50% podatku w US
Powrót do góry

marek216
Moderator
Moderator

Post#21 Post autora tematu 29 Sie 2005 19:50   

obrus napisał:
osoba mająca conajmniej umiarkowany st. niepełnosprawności, czyli dawną I i II grupę płaci 50% podatku w US

nie pytam jak zmniejszyc OC tylko jak wyrejestrować autko - nie nabijaj sobie postów - jak masz mało punktów to daj znać sa sposoby na ich zdobycie bez pisania nic niewnoszących postów.

jak narazie to sprzedanie auta obcokrajowcowi jest najmądrzejszym rozwiązaniem :)

tymczasowo tez nie da sie wyrejestrowac samochodu osobowego - ta opcja dotyczy tylko powyżej 3.5 T - ale nie mam pewnosci czy da sie zawiesić wtedy OC - jednak to tylko tak poza tematem :)

czekam na kolejne sugestie

Dodano po 4 [minuty]:

Slawek J napisał:
marek216 napisał:

Podatek w urzedzie skarbowym jest od pewnej sumy nie pamietam jakiej a z drugiej strony jak mozesz ubezpieczyc samochod, ktorego nie zarejestrujesz, przeciez ludzie kupuja cale auta na czesci ( nie chodzi mi o auto zlom ) i co, placa ubezpieczenie dalej , od czego?

opłacić muszisz nawet niezarejestrowany jak nie to cie skarbówka będzie ścigac - mają twoje dane na umowie , O zmianie właściciela auta informowany jest ubezpieczyciel i twoje dane lecą do wykazu pojadów nieubezpieczonych .

Ci co nie opłacają OC za autka kupione na części mogą sie pewnego dnia ździwic jak ubezpieczalnie zaczną szukac "swoich" pieniędzy
Powrót do góry

k631
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piła

Post#22 29 Sie 2005 20:07   

Witam najprośćiej zepchnąć go z mostu i zgłosić kradzież na policji jeszcze AC wypłaci Pozdrawiam .

ps. nieradze.
Powrót do góry

neo2k
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Olsztyn

Post#23 29 Sie 2005 20:25   

sprawdzanie przez fundusz tych, ktorzy nieplaca polega na porownaniu rejestru aut [wydzial komunikacji] z rejestrem ubezpoeczen [fundusz] motyw polega na tym, ze jezeli auto nie jest w rejestrze w wydziale komunikacji nic nie sprawdza a co najlepsze to w rejestrze wydzialu komunikacji nie ma wszystkich samochodow - rejestrowanych lub w ktorych dokonywano zmian w dowodzie przed jakims okresem[przed wprowadzeniem bialych blach]

sorry za kwadratowe nawiasy ale klawiatura chyba mi umiera go czesc klawiszy nie dziala
pozdro
Powrót do góry

longines
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#24 29 Sie 2005 20:33   

Sezon na dorodne borowiki trwa. Zostawiłeś w lesie, polazłeś w las, wracasz, a tu ni huhu auta ;-)
Trochę cywilnej odwagi. Zgłosić kradzież auta na policji.
Powrót do góry

braciszek0
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Żary

Post#25 29 Sie 2005 20:54   

neo2k napisał:
sprawdzanie przez fundusz tych, ktorzy nieplaca polega na porownaniu rejestru aut [wydzial komunikacji] z rejestrem ubezpoeczen [fundusz] motyw polega na tym, ze jezeli auto nie jest w rejestrze w wydziale komunikacji nic nie sprawdza a co najlepsze to w rejestrze wydzialu komunikacji nie ma wszystkich samochodow - rejestrowanych lub w ktorych dokonywano zmian w dowodzie przed jakims okresem[przed wprowadzeniem bialych blach]

sorry za kwadratowe nawiasy ale klawiatura chyba mi umiera go czesc klawiszy nie dziala
pozdro

Raczej ze sposobem sprawdzania się nie zgodzę. A to dlatego że w styczniu kupowałem autko, odrazu na drugi dzień ubespieczyłem go u swojego ubezpieczyciela (gdyż w danym dniu kończyło się połowa ubezpieczenia a drugiej gościu nie chciał opłacać). Tydzień temu miałem windykatora który chciał ze mnie ściągnąć drugą rate ubezpieczenia dla poprzedniego ubezpieczyciela. Finał będzie w sądzie.

Co do tematu postu. Sprzedać komuś NA CZĘŚCIi niech opłaci podatek. Samochód sprzedany na części ponoć nadal nie podlega obowiązkowi rejestracji a co zatym idzie obowiązkowi opłaty OC. Ale w tej kwesti jeszcze zasięgnę języka i odpowiem pod koniec tygodnia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sie 2005 20:54   

Powrót do góry

maya668
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Olesno

Post#26 29 Sie 2005 21:26   

Mam podobny problem. Chce się pozbyć legalnie auta. Czy może ma ktoś ma wzór umowy sprzedaży na części samochodu? Tam gdzie mieszkam nie można nigdzie złomawać samochodu, ponieważ wojewoda nie wyzaczył nowych zlomowisk po zmianie przepisów. Czekam aż je wyznaczy tylko muszę obecnie płacić OC. Sprzedałbym samochód na części komuś z rodziny, aby nie płacić OC i go wyrejestrować. Czy to jest możliwe.
Powrót do góry

Szczerbax
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Pabianice

Post#27 29 Sie 2005 22:19   

Ja miałem taki problem, nie opłacała mi sie naprawa pukniętej starej audiczki i chciałem ją zostawić jako dawcę organów do drugiej. Skończyło się na tym że nawe gazu nie wymontowałem, bo debilne przepisy mówią że swiadectow homogacji gazu jest ważne tylk odla pierwszej instalacji. Jak chcesz wymontować i przełożyć to nie masz homologacji. I tak jak założysz nową instalację i dwa tygodnie później skasujesz auto i chcesz przełożyć zbiornik, komputer czy wtryski to nie możesz, pomimo ze instalacja był użytkowana tylko dwa tygodnia. I tyel miałem z samochodu.
Warte wagi jest to ze na szrocie mogłem się dogadać co do tego że oddam auto bez silnika. Ale wtedy za samochód bez silnika dawali mi 50 zł. Kpina. Zastanawialem się nad fikcyjna sprzdażą ew. zgłoszeniem kradzieży, ale przekalkulowałem że fikcyjna sprzdaż i tak bedzie pociagała za sobą koszty, a kradziez nie przejdzie bo mam życzliwych sąsiadów którzy zdążyli widzieć puknięte auto. Szlag by trafił polskie przepisy.

Jedny wejście to zebrać podpisy wśród forumowiczów i wystąpić z obywatelskim projektem nowelizacji tej ustawy która dpuszczałaby posadanie samochodu na częśći. Trzba tym jak to rosjanie mawiją na nierobów "swołoczom białe ręce" w rządzie powiedzieć że nie wszyscy są tacy bogaci jak oni, że nie musi ich obchodzić w samochodzie nic więcej niż to gdzie lać paliwo i włożyć kluczyki.
Powrót do góry

braciszek0
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Żary

Post#28 29 Sie 2005 22:57   

Szczerbax napisał:
Skończyło się na tym że nawe gazu nie wymontowałem, bo debilne przepisy mówią że swiadectow homogacji gazu jest ważne tylk odla pierwszej instalacji. Jak chcesz wymontować i przełożyć to nie masz homologacji. I tak jak założysz nową instalację i dwa tygodnie później skasujesz auto i chcesz przełożyć zbiornik, komputer czy wtryski to nie możesz, pomimo ze instalacja był użytkowana tylko dwa tygodnia.

Co do przepisów na homologacje gazu. To jest sprawa do przeskoczenia. Ponieważ zbiornik jest częścią wymienną (po upywie 10 lat konczy się homologacja zbiornika i należy ją przedlużyć najpierw na 2 lata nastepnie co rok. Jest to nieopacalne dlatego dopuszczone jest wymiana zbiornika na drógi) Taks samo pozostałe części instalacji można sprzedac komuś do auta jako części zamienne. Lecz jest jeden ważny warunek auto musi mieć już wbite w dowód zasilanie instalacją gazową. Przepis mówi ze nie można raz założonej instalacji zamontować do auta w którym nie byo dotychczas instalacji gazowej. Ale nic nie mówi o wymianie części uszkodzonych na drógie :D .
Temat sprawdzony. Przełożyłem kompletnie instalacje (bez przewodów miedzianych) ze starego autka do nowego, ze wzgledu na to iż w aucie zakupionym była gorszego producenta.
Powrót do góry

Paweł_swobodny
Poziom 17
Poziom 17

Post#29 29 Sie 2005 23:12   

marek216 napisał:
w przypadku kupna samochodu w niemczech nie ma problemu jesli autko jeździ - spisujesz umowe kupna sprzedaży i wjeżdrzasz tym samochodem do kraju 9 kuzyn ci autko pozyczył jakby ktoś pytał - masz piery i to ci wystarczy - umową się nie chwalisz )
gośc w niemczech wyrejstruje autko na podstwie umowy i na tym koniec - tam nikt nie sprawdza co się z autem stało.

Uważaj abyś się nie zdziwił ! Pojazd który znajdzie się w Polskim obszarze celnym musi posiadać odprawę celną . Nie ma żadnych upoważnień notarialnych - co najwyżej odprawa warunkowa na granicy . Jeżeli znajdą u Ciebie samochód - nawet złom spraowadzony z zagranicy bez uregulowanego cła zapłacisz cło , domiar i jeszcze odsetki . Pisze cło ale teraz jest to już tylko podatek .
Co do pozostawienia auta na częsci...wcale nie trzeba kombinować . Narazie nie ma chyba opłat związanych z tym że auto jest zarejestrowane .Więc niech pozostanie zarejestrowane .Pozostaje problem OC. Nie wiem czy coś się nie zmieniło w ostatnim czasie ale przepisy o OC mówią że kazdy własciciel pojazdu powinien posiadać ważną polisę OC i okazać ją na żądanie osoby upoważnionej do kontroli . Rozumiem że pojazdem zostawionym na częsci nie jeździsz więc nikt oOC do kontroli nie poprosi .Musisz jedynie pozbawić samochód kół , postawić go gdzieś w garażu lub jeżeli to jest na wsi gdzieś na uboczu i nie ma problemu . Problem jest wtedy jeżeli samochód stoi na chodniku bo wtedy może o OC poprosić nasłany policjant .Jeżeli wprowadzą opłaty od pojazdów zarejestrowanych inne niż OC wtedy zaczniesz się martwić . Więcej na ten temat znajdziesz w www.autocentrum.pl w poradach prawnych .
Na koniec - podkreślam - pojazd pozostawiony bez OC - nie może być przyczyną żadnej szkody !!! np dziecko bawi się w jego wnętrzu i o jakiś pręt skaleczy nogę ! z takim pojazdem tzreba jak z jajkiem!!!
Powrót do góry

0__0
Poziom 21
Poziom 21

Post#30 30 Sie 2005 07:12   

Z tym sie nie zgodze ,przeczytaj np:

http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\971&file=mb_2471.xml

Glopota polskich przepisow jest wieelka

Link niestety za dlugi i mi sie zlamal , trzeba recznie skleic
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> jak wyrejestrowac samochód bez ponoszenia kosztów ?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny