Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

jak sie pisze odwolanie do pzu

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Generally -> jak sie pisze odwolanie do pzu
Author
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post from the author of the topic 28 Aug 2005 23:12   

jak sie pisze odwolanie do pzu

dostalem kosztorys na ktorym nie zabardzo podoba sie sie kwota co mam zrobic jak sie pisze takie odwolanie i ile sie czeka prosze o pomoc

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 28 Aug 2005 23:12   

Back to top

LEM
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 29 Aug 2005 00:18   

jak się pisze odwolanie do pzu

Jak mi zanizyli kosztorys o prawie połowe, to blacharz, który mi naprawiał szkodę (z OC) kłócił się z nimi i załatwił wszystko bez mojej juz ingerencji i podpierał się zdjęciami z oględzin, które juz były w aktach.

W zasadzie w tydzień od pierwszych oględzin miałem auto zrobione i wypłacili kwotę o którą blacharz walczył.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 29 Aug 2005 00:18   

Back to top

Jazdaaaa
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post from the author of the topic 29 Aug 2005 22:13   

Re: jak sie pisze odwolanie do pzu

wlasnie dzis dostalem kosztorys i nie zgadzam sie z nim poszedlem do pzu i dostalem taka kartke aby wypelnic i jutro ja zanosze na onowne ogledziny czy ktos wie czy to sie wogole mi oplaca?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 29 Aug 2005 22:13   

Back to top

Paweł_swobodny
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 29 Aug 2005 22:49   

Myślę że jeżeli Ci zależy możesz do mnie nawet zadzwonić . Telefon podam Ci na prv . Miałem przeboje z PZU ale wygrałem . Ponieważ nie lubię PZU opisze skrótowo problem z jakim walczyłem .
Miałem bardzo porządny , piętnastoletni AUDI 100D . Pewnego dnia na to samo skrzyżowanie co ja pomimo czerwonego światła wpasował się inny samochód i zatrzymał na moim lewym błotniku . SZkody jakie mi poczynił to pogiety błotnik , uszkodzona chłodnica ,zbity klosz kierunku i skrzywiona kolumna zawieszenia . Był to akura pierwszy dzięń mojego urlopu więc starałem się załatwiać wszytko szybko ale :
Sprawca odmówił przyznania się do winy więc sprawa trafiła do kolegium . A więc ja szybko udałem się do PZU z prośbą niech porobią zdjęcia , napiszą kwit i odłożą do czasu ustalenia sprawcy a ja dokonam naprawy na własny koszt a potem po sprawie wezmę odszkodowanie . AC nie miałem , naprawić samochód prowizorycznie mogłem sam i to za grosze więc rozwiązanie wydawało mi się proste . Rzeczywiście przyszedł pan z PZU zrobił fotki i zaprosił po protokoł . Jakie było moje zdiwienie gdy o najdroższych częsciach nie było wzmiank w protokole . JAk się zacząłem mądrzyć to pan mi powiedział że albo biorę albo czekam na zkończenie sprawy o ustalenie sprawcy bo jak mi dopisze teraz cała resztę to może wyjść szkoda całkowita . No i czekałem.... Po ponad roku zapadł wyrok skazujący na sprawcę wypadku (mandat 100 zł bez punktów) i PZU przystąpiło do działania . W dwa tygodnie potem miałem decyzję o szkodzie całkowitej i kilka groszy na otarcie łez . W tym momencie szlak mnie trafił bo kilka razy zwracałem się na piśmie do PZU o wydanie rzetelnego opisu szkody bo nie wiedzialem czy samochód naprawiać czy szukać nowego . Oczywiście pomimo że samochód stał opłacałem składke OC i parkowanie samochodu w warsztacie. Po takim obrocie sprawy wystąpiłem do PZU naprawę samochodu bez względu na koszty ( ale na tym specjalnie mi nie zależało bo w samochodzie już nawet hamulce zardzewiały ) lub zabranie samochodu i wypłacenie pełnej wartości pojazdu plus odsetki od dnia wypadku plus zwrot składki OC za rok . PZU oczywiście odmówiło tłumacząć że nie jest firmą handlową i nie skupuje złomu . SPrzedałem więc samochód na złom i na tej podstawie wyrejestrowałem samochód a w sądzie założyłem sprawę o odszkodowanie plus te dodatki . Przebiegu sprawy nie będe opisywał ale po apelacji sparwa zakończyła się moją wygraną . Za samochód który w tamtym czasie był notowany na 9 500 otrzymałem w sumie prawie 16 000 . Fakt - wszytko trwało trzy lata ale była to jedyna metoda na zrekompensowanie szkody . Jeszcze gdzieś trzymam uzasadnienie wyroku bo jest bardzo pouczające . Acha - sprawą nie chciał się zająć żaden prawnik , wiekszość materiałów do sprawy szukałem sam .
Gdyby ktoś miał takie problemy - prosze na prv .

Helpful message? + -

Back to top

Jazdaaaa
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post from the author of the topic 30 Aug 2005 20:51   

mam miec drugie ogledziny czy to cos pomoze??

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Generally -> jak sie pisze odwolanie do pzu
Page 1 of 1
Similar topics
ile płacicie OC i jak to liczą ** z PZU itd :D (21)
Odszkodowanie z OC sprawcy, w PZU (18)
czy PZU wypłaci odszkodowanie ?? (2)
Ubezpieczenie samochodu ze zniżkami. Zniżki w pzu do aliianz (18)
problem z oc w pzu za auto którego nie mam (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.046 seconds

elektroda.pl topic RSS feed