Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak sie pisze odwolanie do pzu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> jak sie pisze odwolanie do pzu
Autor
Wiadomość
Jazdaaaa
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 28 Sie 2005 23:12   

jak sie pisze odwolanie do pzu

dostalem kosztorys na ktorym nie zabardzo podoba sie sie kwota co mam zrobic jak sie pisze takie odwolanie i ile sie czeka prosze o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2005 23:12   

Powrót do góry

LEM
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: N 50° 02' 25.36", E 22° 00' 24.47"

Post#2 29 Sie 2005 00:18   

jak się pisze odwolanie do pzu

Jak mi zanizyli kosztorys o prawie połowe, to blacharz, który mi naprawiał szkodę (z OC) kłócił się z nimi i załatwił wszystko bez mojej juz ingerencji i podpierał się zdjęciami z oględzin, które juz były w aktach.

W zasadzie w tydzień od pierwszych oględzin miałem auto zrobione i wypłacili kwotę o którą blacharz walczył.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sie 2005 00:18   

Powrót do góry

Jazdaaaa
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 29 Sie 2005 22:13   

Re: jak sie pisze odwolanie do pzu

wlasnie dzis dostalem kosztorys i nie zgadzam sie z nim poszedlem do pzu i dostalem taka kartke aby wypelnic i jutro ja zanosze na onowne ogledziny czy ktos wie czy to sie wogole mi oplaca?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sie 2005 22:13   

Powrót do góry

Paweł_swobodny
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 29 Sie 2005 22:49   

Myślę że jeżeli Ci zależy możesz do mnie nawet zadzwonić . Telefon podam Ci na prv . Miałem przeboje z PZU ale wygrałem . Ponieważ nie lubię PZU opisze skrótowo problem z jakim walczyłem .
Miałem bardzo porządny , piętnastoletni AUDI 100D . Pewnego dnia na to samo skrzyżowanie co ja pomimo czerwonego światła wpasował się inny samochód i zatrzymał na moim lewym błotniku . SZkody jakie mi poczynił to pogiety błotnik , uszkodzona chłodnica ,zbity klosz kierunku i skrzywiona kolumna zawieszenia . Był to akura pierwszy dzięń mojego urlopu więc starałem się załatwiać wszytko szybko ale :
Sprawca odmówił przyznania się do winy więc sprawa trafiła do kolegium . A więc ja szybko udałem się do PZU z prośbą niech porobią zdjęcia , napiszą kwit i odłożą do czasu ustalenia sprawcy a ja dokonam naprawy na własny koszt a potem po sprawie wezmę odszkodowanie . AC nie miałem , naprawić samochód prowizorycznie mogłem sam i to za grosze więc rozwiązanie wydawało mi się proste . Rzeczywiście przyszedł pan z PZU zrobił fotki i zaprosił po protokoł . Jakie było moje zdiwienie gdy o najdroższych częsciach nie było wzmiank w protokole . JAk się zacząłem mądrzyć to pan mi powiedział że albo biorę albo czekam na zkończenie sprawy o ustalenie sprawcy bo jak mi dopisze teraz cała resztę to może wyjść szkoda całkowita . No i czekałem.... Po ponad roku zapadł wyrok skazujący na sprawcę wypadku (mandat 100 zł bez punktów) i PZU przystąpiło do działania . W dwa tygodnie potem miałem decyzję o szkodzie całkowitej i kilka groszy na otarcie łez . W tym momencie szlak mnie trafił bo kilka razy zwracałem się na piśmie do PZU o wydanie rzetelnego opisu szkody bo nie wiedzialem czy samochód naprawiać czy szukać nowego . Oczywiście pomimo że samochód stał opłacałem składke OC i parkowanie samochodu w warsztacie. Po takim obrocie sprawy wystąpiłem do PZU naprawę samochodu bez względu na koszty ( ale na tym specjalnie mi nie zależało bo w samochodzie już nawet hamulce zardzewiały ) lub zabranie samochodu i wypłacenie pełnej wartości pojazdu plus odsetki od dnia wypadku plus zwrot składki OC za rok . PZU oczywiście odmówiło tłumacząć że nie jest firmą handlową i nie skupuje złomu . SPrzedałem więc samochód na złom i na tej podstawie wyrejestrowałem samochód a w sądzie założyłem sprawę o odszkodowanie plus te dodatki . Przebiegu sprawy nie będe opisywał ale po apelacji sparwa zakończyła się moją wygraną . Za samochód który w tamtym czasie był notowany na 9 500 otrzymałem w sumie prawie 16 000 . Fakt - wszytko trwało trzy lata ale była to jedyna metoda na zrekompensowanie szkody . Jeszcze gdzieś trzymam uzasadnienie wyroku bo jest bardzo pouczające . Acha - sprawą nie chciał się zająć żaden prawnik , wiekszość materiałów do sprawy szukałem sam .
Gdyby ktoś miał takie problemy - prosze na prv .
Powrót do góry

Jazdaaaa
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 30 Sie 2005 20:51   

mam miec drugie ogledziny czy to cos pomoze??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> jak sie pisze odwolanie do pzu
Strona 1 z 1