Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Zalana klawiatura laptopa- piwko

345 28 Sie 2005 23:22
  • #1 28 Sie 2005 23:22
    345
    Poziom 15  

Panowie, jak w temacie. Pracowałem sobie przy laptopie,popijając piwo. No i troche mi sie go wylało na klawiaturę. Sprzęt działa, ale klawiatura się klei. Tzn. klawisze nie odbijają jak trzeba i trzeszczą. Jest możę jakiś sposób, preparat który pozwoli usunąć ten problem ??

• #2 29 Sie 2005 00:40
    TABSIOR
    Poziom 23  

Tylko rozebrac i umyc w cieplej wodzie gorna obudowe i klawisze, tylko najpierw przerysuj ich układ! Żadnego preparatu nie znam a ta metode stosowalem juz 2 razy.

• #3 29 Sie 2005 01:03
    valarian
    Poziom 22  

Najlepiej uzyj wody destylowanej... Wtedy mikroelementy ze zwyklej wody nie beda sie osadzac na stykach.. A wiadomo, ze niektore z nich przewodza prad...

• #4 29 Sie 2005 02:40
    gregorio27
    Poziom 31  

Po pierwsze nie musisz przerysowywać klawiszy:D w 90% masz matrycę z gumy silikonowej.
    Po drugie do oczyszcznia klawiatury ( nie tylko laptopy ale również piloty Tv i inny tego typu sprzęt ) stosuję:
    Do mycia gumy, foli letnia ( nie gorąca!!!) woda z dodatkiem Ludwika i niewielką ilością spirytusu.
    Do mycia płytki spirytus.
    Po umyciu osuszyć bibułą ( nie przecierać! często uszkadza się warstwa przewodząca ) i pozostawić w temp. pokojowej do całkowitego wyschnięcia.
    W międzyczasie spokojnie można wypić piwko, nie nad klawiaturą:D

• #5 29 Sie 2005 10:45
    TABSIOR
    Poziom 23  

gregorio27 napisał:
    Po pierwsze nie musisz przerysowywać klawiszy:D w 90% masz matrycę z gumy silikonowej.

Ja zawsze wyjmuję klawisze.

• #6 29 Sie 2005 11:34
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

A ja zawsze wymontowuje całą klawiaturke i do wiaderka z ciepłą wodą + ludwik i tak się moczy całą nocke.
    Od czsasu do czasu zalecane jest poruszanie i zabełtanie wody celem lepszego wypłukania.
    Na drugi dzien wyjmuję i stawiam na sztorc na ręczniku aż woda wycieknie i klawiatura wyschnie. Zwykle trwa to nastepny dzień.

I tak po dwóch dniach klawiatura jest jak nowa :)

Jezeli któres klawisze nie działają to rozbieram i maluję lakierem przewodzącym zeżarte ( przez piwo, wino, pepsi, kawę czy kto tam co wylał :) ) ścieżki.

I to by było na tyle :)

• #7 11 Wrz 2005 14:35
    Usunięty
  • #8 11 Wrz 2005 15:50
    PitD

Najpierw kąpiel jak wyżej opisałem.
    Jeżeli nie pomoże to bedziemy coś radzić.

• #9 21 Sie 2006 20:00
    Acer Mozi
    Poziom 2  

Wszyscy doradzają żeby zalaną klawiature rozkręcić i umyć ale nie widze instrukcji jak to zrobić. Jak rozkręcić klawiaturę laptopa?::?:

• #10 21 Sie 2006 21:04
    PitD

Po co rozbierać ?
    Klawiatury i tak są z reguły nie rozbieralne.
    Tak jak pisałem poprzednio trzeba całą wykąpać i tyle.

• #11 21 Sie 2006 21:45
    Acer Mozi
    Poziom 2  

Ok. Wszystko fajnie, tylko ja pytam o klawiature w laptopie, ciężko będzie wymyć klawiature bez zamoczenia całego laptopa. To jak można ją wykręcić i umyć :?:

• #12 21 Sie 2006 21:47
    jacknn

Poziom 21  

klawiaturę z laptopa nalezy namoczyć w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń na kilka godzin, potem nalezy dokładnie wysuszyć i problem z głowy, nie trzeba nic rozbierać.
    Metodę stosowałem dziesiątki razy i nie tylko do klawiatur ale i płyt głównych i innych elementów laptopa

• #13 21 Sie 2006 22:13
    Acer Mozi
    Poziom 2  

:?: wiem,że męcze temat ale chyba nie rozumiem:?: klawiatura połączona jest z laptopem, przecież nie mogę zamoczyć laptopa w wodzie i to na kilka godzin... wydaje mi się,że najpierw musze oddzielić klawiature od kompa ale nie wiem jak:?:

• #14 21 Sie 2006 22:19
    PitD

Trzeba rozebrać laptopa.
    Każdy model jest inny. Nikt ci nie poda uniwersalnej metody.
    Po prostu weź śrubokręt i do dzieła.

• #15 21 Sie 2006 22:28
    Acer Mozi
    Poziom 2  

:D no i wszystko jasne. Potrzebowałam tylko informacji czy brać się za rozkręcanie kompa bo czasem wystarczy wyciągnąć same klawisze ale tu się raczej tak nie da. Dzięki za info :D

• #16 24 Sie 2006 21:36
    masakra_a
    Poziom 14  

I mnie rowniez sie to przytrafilo! Wlasnie teraz! A myslalem ze nigdy do tego nie dopuszcze i prosze. Zastanawiam sie tylko czy czekac ax browar wyschnie i sprawdxic cxy bedxie dxialac cxy odraxu roxbierac i do wiadra? ps. klawisx obok x po lewo nie dxiala :)=
    =

• #18 29 Sie 2006 18:46
    yaho_18
    Poziom 2  

ja nie zalałem niczym klawiatury w swoim laptopie ale nia dziła mi pare klawiszy jak p,f,l,j, i klawisze funkcyjne takie jak F10,11 przez co moze byc to spowodowane???

czy wystarczy wyjecie i umyce klawiatury czy musze kupowac nowa???

• #19 30 Sie 2006 11:17
    yaho_18
    Poziom 2  

i co nikt mi nie odpowie co mam zrobic........

• #20 30 Sie 2006 14:21
    charm_spider
    Poziom 22  

bo nikt nie jest wróżką i nie powie, czy umycie zadziała, trzeba samemu wyczyścić klawiaturę, i sprawdzić, czy poskutkowało...
    na początek proponuję przedmuchać czymś bardzo dokładnie, jaj jest jakiś "sypki" syf to powinno pomóc, a czy zadziała...? trzeba sprawdzić

• #21 23 Kwi 2007 22:27
    bartek_ht
    Poziom 1  

Ja wylałem kawę siadła spacja w laptopie nie chce go sam rozbierać moge z tym poczekać pare dni i oddać do naprawy? ctrlc +ctrlv zamiast spacji teraz mam:/

• #22 19 Gru 2007 19:37
    Rest
    Poziom 1  

Witam, na moja klawiature w Dell Inspiron E1405 wylala sie pepsi. Klawisze sie kleily a 5 wcale nie dzialalo. Dostosowalem sie do Waszych rad, wyjalem od gory klawiature i wstawilem ja do cieplej wody z Ludwikiem na noc. Rano splokalem woda i wstawilem na godzine do czystej wody. Po wyciagnieciu zostawilem na 10 godzin do wyschniecia. Podlaczylem i niestety w ogole nie dziala. Czym to moglo byc spowodowane. Czy musze juz kupowac nowa klawiature? A moze jeszcze dobrze nie wyschla i jak ja zostawie na noc to wyschnie? Sorry za bledy pisze myzka:cry:

• #23 19 Gru 2007 21:54
    kitor
    Poziom 34  

Moim zdaniem albo klawiatura między foliami nie wyschła albo żle podłączyłeś albo pepsi zrobiła swoje...

Jak nie wyschła to może być nieciekawie skoro ją podłączyłeś

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty