Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia basowa popaka :)

Popak 01 Wrz 2005 17:50 22238 5
  • Witam

Chciałem wam przedstawić moją konstrukcję. Jest to skrzynia basowa :)
    Skrzynie basowa zbudowałem bo brakowało mi basu w ałcie.
    Kupiłem ten głośnik za atrakcja cenę ale nie wiem jakie ma parametry wiem tylko że pasuje do skrzyni 42litry, ma 500W/250Wrms 4ohmy.

Napęd :)

Jednostka sterująca to radio Clarion na kasety gdzie do radyjka jest podłączona zmieniarka CD na 6 płyt (Clarion), wzmacniacz Kenwooda 150W mostek, 4 głośniki Pionieera 80W (wzmacniacz napędza tylko skrzynie basową)

Budowa:

Skrzynia jest zrobiona z płyty wiórowej 19mm sklejona i skręcona. Wylot BasReflex o średnicy 10cm i długości 15cm. Głośnik Splash 30cm. Skrzynia ma 40litrów i tył skrzyni jest ścięty pod skosem. W środku jest tylko wytłumiona tylnia ścięta ścianka specjalna pianką piramidkową :) . Cała skrzynia jak widać jest obita czarnym kocykiem.

Odsłuch:

Jak już napisałem że głośnik kupywałem w ciemno bo nie znam parametrów jego :( ale jak już skoczyłem przyszedł czas na uruchomienie go :) i tu moje ogromnie zdziwienie!!! :D :D :D głośnik gra suuuper!!! Bass jak dla mnie jest soczysty :) ale robi nie złe trzęsienie ziemi.
    Jak mi się uda to zamieszczę próbkę odsłuchu.

Cennik:

Głośnik – Używany kupiony w Niemczech 50zł :)
    BasReflex - 5zł
    Złącze – 5zł
    Dywanik – 20zł/2m Kwadrat
    Resztę miałem i jak widać 80zł mam skrzynie basową :) z której jestem bardzo zadowolony!!!

Fotki:

Ps. Sory za jakość zdięć.

Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 01 Wrz 2005 17:59
    djandriu
    Poziom 27  

Bardzo fajna i pomysłowa konstrukcja , jedynie moim zdaniem przydałby się grill na głośnik bo te śruby troszeczke psują wygląd. Ogulnie to nie pogardził bym takim w aucie :)

• #3 01 Wrz 2005 18:02
    Popak
    Moderator DIY

Witam

Gril będzie aluminowy (chromowany) ale zbieram na niego kase :)

Pozdrawiam

• #4 01 Wrz 2005 22:39
    Rademal
    Poziom 19  

Jak to gra? Pojęcie względne wydawać się TOBIE moze ze gra super. Moim zdaniem obudowa za duza i subik dudni

• #5 01 Wrz 2005 23:38
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

40l na 12" to nie jest za duzo.. chyba ze te ten glosnik to jakis niezly wynalazlek.

• #6 02 Wrz 2005 16:21
    Popak
    Moderator DIY

Rademal napisał:
    Jak to gra? Pojęcie względne wydawać się TOBIE moze ze gra super. Moim zdaniem obudowa za duza i subik dudni

Wydawać sie może kto sie nie zna albo komus innemu ....
    Dla mnie gra dobrze. Jak uda sie to zamieszcze prubke. To sie przekonasz a narazie nie mów że obudowa jest za duża. Bo głosnika 30cm nie wsadze do 20litrowej budy :D
    Jak mi radziłeś w innym poscie:
    Code:
    a bym dał 30-35 i bass reflex 8cm i próbował.

Zrób taka 35itrowa i zmniejszaj przez wklejanie płyt mdf czy paździezowej i słuchaj!
    Zamknięta do 25litrów Wink to tak na okooo

To skopiuj ten adres i zobacz :) >http://www.duw.de/shop/(3a5if555e2zfrx45vh4fyz45)/Detailview.aspx?id=69234<

Ps. jak ktoś nie zna firmy to odrazu polacy mówią że BE i Chinszczyzna i dla tego takich ludzi nie rozumiem :| Tak samo z telefonami ale to juz inny temat.

Pozdrawiam :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme