Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subasik ekstra basik

Trenton 04 Wrz 2005 14:46 5035 11
  • Witam!
    Chce wam zaprezentować moją najnowszą konstrukcje czyli suba na STX GDN 27-300-4-SC!
    Wiem że każdy z was spojrzy na to znowu kolejny subwoofer na STX ale popatrzcie sobie na to inaczej że każdy musi się postarać żeby wogóle cos powstało.
    Zwrotnica jest to zwykła jednodrożna ze strony STX.Obudowa to bass reflex strojony na 40 HZ.

CENNIK:
    Głośnik + zwrotnica z przesyłką 144 zł
    Deski miałem swoje
    Sylikon też miałem
    kabelki miałem
    materiał wytłumiający miałem
    dywanik 20 Zł
    wkręty 5 zł
    rurka bass reflex 6 zł
    terminal miałem
    Przycięcie desek 30 zł
    Butapren 10 zł
    RAZEM:195 zł

BUDOWA:
    Nie było raczej żadnych pomyłek ani problemów więc była to sama przyjemność :-) Bardzo dużo zużyłem na to silikonu ponieważ nie kleiłem klejem tylko silikonem.
    Oklejanie dywanikiem też nie sprawiło problemów. Przyklejałem go butaprenem.

ODSŁUCH:
    Z tego co wiem to STX uwielbiają dużą ilość mocy a ja narazie zasilam go na wieży samsunga, w instrukcji pisze że wyjścia mają po 100 watt ale mi się nie chce w to wierzyć.
    Ale nawet jak na tą ilość mocy potrafią zatrząść i wydobyć z siebie dosyć basu jak na moje wymagania ale nie będe tego ukrywał że słucham techniawy i mi zawsze brakuje bassu ale jak bym miał odpowiedni wzmacniacz to zrobił tube na jakiejś estradówce.

Ogólne podsumowanie jak dla mnie bomba!

Fajne!
  • #2 04 Wrz 2005 14:57
    50146
    Usunięty  
  • #3 04 Wrz 2005 15:00
    MotoMan
    Poziom 13  

Przydały by się narożniki. Czy mi się wydaje czy zrobiłeś obuddowe ze zwykłego drewna?? Podobno drewniane deski zabardzo na obudowe się nie nadają.

• #4 04 Wrz 2005 15:10
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

No moze byc:) ja bym go dal troche wyzszego i br centralnie pod glosnikiem no ale to rzecz gustu.

• #5 04 Wrz 2005 15:46
    bocian90
    Poziom 27  

br liczy się programem a nie okiem ;)

• #6 04 Wrz 2005 16:09
    50146
    Usunięty  
  • #7 04 Wrz 2005 17:38
    Trenton
    Poziom 17  

strojenie jest liczone w programie winISD. dziekjue za pozytywne komentarze!!A wiem juz teraz że drewno nie nadaje się do budowy obudów ale akurat takie miałem pod ręką a chciałem to robić jak najtaniej ale nie ma jakichś zbędnych wibracji lub czegoś w tym stylu a tak jakby ktoś był ciekawy to te drewno to jest buk acha jeszcze coś przednia i tylnia ścianka jest wykonana z wiórówki 3 cm a deski też mają po 3 cm a waga całości to 23 kilo,a co do narożników to narazie nie umiałem ich nigdzie znaleźć.I jeszcze kilka fotek :-)

• #8 04 Wrz 2005 21:35
    Trenton
    Poziom 17  

Acha i jeszcze jedno zabezpieczenie na głośnik to będą dwa pręty tylko że nie mam ani grosza żeby je kupić.:D

• #9 08 Wrz 2005 04:18
    fraxx
    Poziom 15  

hehe... jak ujrzałem fote Imag0088.jpg to pomyślałem że pomalowałeś obicie suba :D:D:D:D ale na szczęście było to tylko chwilowe złudzenie :P:P

a teraz tak na poważnie...
    to projekcik mnie sie nawet podoba choć wybrałeś głośnik według mnie najbrzydszy z oferty STX'a...
    i jeżeli jest to subik do domu to lepiej by się prezentował gdybyś użył jakąś okleinę drewno podobną a nie szary dywanik
    ale nie zauważyłem żadnych pomyłek a i proporcja dobrze zachowana, więc ogólnie 5 za wykonanie :)

Pozdrawiam.

• #10 08 Wrz 2005 21:09
    Trenton
    Poziom 17  

Nie no do domu on nie jest, chce go sprzedać jako subwoofer do auta na allegro i jak myślicie czy ktoś to wogóle kupi i za ile za 300 zł wątpie ale jak myślicie? jeszcze dodam tylko osłone na głośnik i bedzie ok acha i jak jeszcze uda mi się gdzieś kupić narożniki to też będą :-D A jeśli chodzi o subwoofer do domu to będe robił jeszcze jeden ale to za jakiś czas może na święta.Pozdro

• #11 11 Wrz 2005 23:05
    dothan
    Poziom 12  

wystaw za 250 i niech licytują narazie to mało bo tylko 50 zeta zarobisz ale jak się rozkręcisz i bedziesz robić dalej z jakimiś elementami aluminiowymi to bedą wychodziły niezłe cacka :)

• #12 22 Wrz 2005 19:58
    Trenton
    Poziom 17  

Dzieki!! A w aucie gra jeszcze lepiej niz wygląda!!Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME