Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltrony Reaktywacja - Made In Dj SUCHAR :) Estradówki :):):)

SUCHAR125 04 Wrz 2005 22:29 5869 27
  • Witam !!!

Jakiś czas temu kupiłem od księdza Eltronowskie kolumny za 150 zł :) Myśle że za dwie paczki do nie dużo tym bardziej że ksiądz zmieniał głośniczki w tych kolumnach na nowe :) Przez dłuższy czas stały w garażu , troche grały i się kurzyły . Nie miałem natchnienia żeby zacząć je przerabiać :) Któregoś dnia wszedłem na forum i zauważyłem post Kolegi Toadiego :) ''Eltrony Reaktywacja '' Postanowiłem żę zrobie coś podobnego o podobnych wymiarach bo stare duże eltrony były bardzo ciężkie i wyglądały ja TRUMNY (Ochydnie) !!!

WYMIARY :

Głę - 40 cm
    Wys - 90 cm
    Szer - 40 cm Przednia ścianka), (Tylna ścianka troche węższa 36 cm w celu poprawienia wyglądu)
    Całość zrobiona z płyty Płyta Wiórowej 18 mm

Konstrukcja jak widać w kształcie trapezu , jaki oczywiście mają estradówki :) Całość obita czarnym materiałem do kolumn . Na przedniej ściance krata troche cieńka ale zamierzam ją zmienić !!! ( W moim małym miasteczku nie mogłem innej dostać :( )

Głośniki :

2 Kolumny Po:

2 x TONSIL GD 30/50 Nówki
    1 x Jakiś piezak (Nie było mnie stać na nic lepszego prosze o wyrozumiałość)

Jak to gra ??

I tu wielu z was się zdziwi :) Grają 100 razy lepiej od orginalnych !!! Wierzcie mi lub nie ale to prawda a słuch mam dobry . Bas w tych kolumnach jest szybki , daje po klacie i to nieźle . Całość napędzam eltronem 60 . W plenerze też grają super :):):) Nie zamierzam ich sprzedać jest to moja pierwsza poważniejsza konstrukcja do której sie bardzo przyłożyłem . Jestem bardzo zadowolony i ciesze się żę zrobiłem je sam bez niczyjej pomocy . Planuje teraz do tych kolumn zrobić subbasa na 2 x 15 '' STX . Ale narazie brak kaski . W rzeczywistośći kolumna wygląda lepiej bo te zdięcia są troche rozjaśnione. Ale zawsze coś widać :) Komentarze mile widziane . Przy okazji chciałbym wszystkim użytkownikom forum bardzo podziękować za pomoc . Bo dzięki wam zaczeła się moja przygoda z kolumnami . Pozdrawiam i zachęcam do przeróbki eltronów :D:D:D

:arrow::arrow::arrow: Krata tylko przyłożona bo jest troche za cieńka :( Bedzie lepsza :) I ko;lumny się troszke okurzyły bo stały w garażu a to normalne :)

Fajne!
  • #2 04 Wrz 2005 22:41
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Eltronow to to juz nei przypomina....
    Tego piezaka wymien na jakas porzadna tube i bedzie dobrze, jak dodasz do tego suba na 2x15 stxa to to juz bedzie niezle wymiatac:)

• #3 05 Wrz 2005 00:30
    ~sojer
    Poziom 27  

a ta krata to z czego?? gdzie ją można kupić i za ile?? czegoś takiego właśnie szukam do swoich eltronów, świetnie się prezentuje.

• #4 05 Wrz 2005 00:39
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Przytnij tą kratke, bo wygląda jakby była za duza, no i wymien tego piezo na cos lepszego jak znajdziesz fundusze.

• #5 05 Wrz 2005 09:18
    _eddie_
    Poziom 32  

Genialne wykonanie :) Do tego musze przyznac, ze na fotkach to bym sie nabral na wsadzenie tych gds do firmowych budek po jakchs paczkach :P . Kratka a`la dexon w czarnym kolorze i 10/10 :) . I nie dziwie sie, ze tak wymiataja - w koncu to tylko 100W :P ale przy jakim spl :)

• #6 05 Wrz 2005 18:24
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Dzięki za pocieszenie :) za krate na 2 kolumny dałem 4 zł :) w sklepie w moim małym misteczku. Troche cieńka jest ale musze poszukać takiej samej tylko że grubszej :) Tak jak napisałem jest tylko przyłożona na drucikach .Dziękuje za głosy i czekam na kolejne komentarze :) Pozdrawiam

• #7 05 Wrz 2005 23:43
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fajne kolumnienki:) Wiem jak to gra bo mam prawie identyczne:) To co potrafia zrobic 100W mocy to poprostu masakra:) Moje roznia sie tylko mniejszym litrazem i sekcaj wysokotonowa bo dalem 3x gdwt 9/40 na kazda paczke.

• #8 06 Wrz 2005 23:12
    Trenton
    Poziom 17  

Przepraszam że zadaje takie banalne pytanie ale gdzie można kupić takie narożniki bo nigdzie nie mogę ich znaleźć?

• #9 07 Wrz 2005 00:04
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Witam ja je kupiłem w sklepie z głośniczkami i akcesoriami :) 1 zł za sztukę , ale wydaje mi się że na allegro powinny takie być :) Pozdrawiam coś mało komentarzy :(

• #10 07 Wrz 2005 11:04
    _eddie_
    Poziom 32  

A moze bys tak wykorzystal ta tubke po piezaku (wklad piezzo won :P ) i dopasowal tam jakis gdwt ?

• #11 07 Wrz 2005 13:19
    chaka

Stanowczo odradzam kupowania naroznikow po zlotowce bo co tydzien bedziesz latal do sklepu po kompletnnowych. Te po zlotowce sa z twardego lamliwego plastiku i pekaja przy lekkim puknieciu. Warto dolozyc zlotowke i kupic niezniszczalne narozniki z miekkiego plastiku.

• #12 07 Wrz 2005 14:31
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Albo kupic metalowe do dostania w kazdym meblowym. Moze nie są najładniejsze, ale za to praktycznie niezniszczalne

• #13 07 Wrz 2005 17:12
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Co jak co mi tam nie pękają :) Zresztą ze swoimi kolumnami obchodze się ostrożnie :) Pozdrawiam :)

• #15 11 Wrz 2005 20:37
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

ile dales za te GD 30/50 ?? I ile kosztuja GDS 30/50 i GD i GDS 30/100 ??

• #16 11 Wrz 2005 20:43
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Hehe widzisz Chaka tak wyszło mamy podobny gust :) tyle że ja mam czarny materiał a ty szary :) Jeżeli chodzi o kaske ile dałem za te nowe głośniczki to tak jak wyżej napisałem 150 zł za 2 kolumny , ale ile nowe takie kosztują to nie wiem . Pozdro Chaka :)

• #17 11 Wrz 2005 22:11
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

skad tak tanio dorwales te glosniczki?? jak cos to jestem chetny na kupno kilku/kilkunastu sztuk tych glosnikow.

• #18 12 Wrz 2005 13:10
    chaka

150zl tanio? Nie chwalac sie powiem ze ja mam swoje glosniki za 4bro:D

• #19 12 Wrz 2005 16:52
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Chaka ale pewnie używane :) Ja za te GD dałem 150 zł i wiem że nie przepłaciłem bo na allegro jeden kosztuje 125 zł nowy tak że za 4 szt. nowe GD 50/30 To chyba nie dużo :) Pozdrawiam I czekam na kolejne komentarze !!!

• #20 03 Lis 2005 17:53
    byzio
    Poziom 14  

Witam!

Jak na moj gust wykonanie rewelacyjne! Gratuluje!

P.S. Czy moglbys napisac ile kosztowalo wykonanie jednej sztuki?Chodzi mi głównie o dechy i obicie.

Pozdrawiam

• #21 03 Lis 2005 18:45
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Witaj !!! Jeżeli chodzi o kaske za obudowy to tak :

Płyty 0 zł Miałem swoje po meblach :)
    Bass Reflexy 8 zł ( 2 szt.)
    materiał 27 zł
    Terminal 4 zł
    narożniki 8 zł
    wkręty miałem swoje 0 zł
    Vicol 2,50 zł

Czyli razem 1 kolumna wyszła praktycznie 50 zł więc jak za dwie kolumny 100 zł to raczej nie dużo :) Pozdrawiam i dzięki za komentarz :D

• #22 04 Lis 2005 08:55
    micho a
    Poziom 35  

no elegancko wykonane nie da sie ukryć ja generalnie nie mam żadnych zastrzeżen tylko że one maja po 100db spl żeby je efektywnie poprzeć stx to trzeba by łacznie 4 sztuki na 2 kolumny :D:D:D

albo proporcje typu wzmak do kolumn 2x100 do subów 600wat

wiem że wydaje ci sie to chore ale gdn 38 ma z 94 db a jedna twoja kolumna 100db jak dołożysz jeszcze do tego fakt że na imprezach basu powinno być tyle żeby piwko sie w kuflach mieszało :D:D to wychodzi proporcja 2/6 :D:D

• #23 15 Gru 2005 20:26
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Dzięki micho a fajnie że Ci sie podoba .Zrobiłem już na nich kilka imprezek Nie ma mocnych na te GD Polecam każdemu te głosniki . Pozdrawiam i licze na kolejne komentarze :)

• #24 03 Sty 2006 14:03
    byzio
    Poziom 14  

Witam ponownie!

Mam jeszcze jedno pytanie do konstruktora. Co to za materiał, którym okleiłeś kolumny? Gdzie go można kupić?

Pozdrawiam

• #25 03 Sty 2006 22:58
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Hey byzio Ja go kupiłem w Chojnicach takie małe miasto na pomorzu :) Myśle żę na allegro dostaniesz coś podobnego . Pozdrawiam :D

• #26 04 Sty 2006 16:11
    byzio
    Poziom 14  

A rozumiem:) Bylem w Chojnicach pewnie z 3-4 razy(2 razy w Parku Wodnym:),w Funce:) )
    No ale chodzi mi o to czy jest to jakis specjalny material do tego celu. ja ostatnio ogladalem sie za czyms podobnym w w jakims hipermarkecie budowlanym i jedyne co wydalo mi sie podobne to... wykladzina podlogowa, ale chyba jest troche za gruba...

Dodano po 5 [godziny] 58 [minuty]:

Dzieki za pomoc, juz wiem czego szukac

Pozdrawiam

• #27 18 Lut 2006 23:52
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Podziwiam za wykonanie ale taki terminal w kolumnach nagłośnieniowych to lekkie nieporozumienie.Zmień terminal na płytkę metalową i do każdej płytki daj po dwa canoy/speakony - nie wyrwiesz i szybciej sie podłąćza-pozatym mozesz zrobić jeden jako sygnałowy a drugi jako wyjście równoległe...

POZDRAWIAM I GRATULUJE :D .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME