Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Wrz 2005 00:42
    wojtek742
    Poziom 19  

Witam
    Posiadam myjke krcher diesel na gorącą wode Podgrzewana za pomoca diesla jest tam regulator temperatury ,cisniena dozowanie płynami ze zbiornika A i B tylko nie mam pojecia jak sie tego diesla odpala
    z gory dziekuje
    Pozdrawiam
    Wojtek

• #2 06 Wrz 2005 01:20
    km_serwis
    Poziom 21  

Po przelonczeniu na ciepla wode gdy jest cisnienie zalancza sie piec "elektryczny zaplon " gdy cisnienie wody jest za male podgrzewanie nie odpali.

• #3 06 Wrz 2005 02:28
    wojtek742
    Poziom 19  

tylko ze jak podłącze wode to ona laci do zbiorniczka z pływakiem JAk ona sie dostanie do bojlera podgrzewającego ??

• #4 06 Wrz 2005 19:34
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Witam
    Miałem do czynienia przez kilka lat z takimi myjkami.
    Zasada jest taka - do zbiorniczka dochodzi woda z sieci wodociągowej. w zbiorniczku jest pływak. Pompa ciśnieniowa o trzech tłoczkach (ceramicznych) zasysa wodę z tego zbiornika. Za pompą znajduje się nagrzewnica wykonana z grubościennych rurek zwiniętych w spiralę (przypomina to też dużą cewkę bez rdzenia). Do wewnątrz tej "cewki" wpuszczane jest paliwo pod ciśnieniem i rozpylone. Tuż przy dyszy paliwa znajdują się dwie elektrody na których następuje przeskok iskry WN. Odpalenie pieca może nastąpić tylko przy odpowiednio wysokim ciśnieniu w nagrzewnicy. Myjki ciśnieniowe gorącowodne mają kilka zabezpieczeń połączonych w szereg. Musisz je wszystkie dokładnie sprawdzić.
    W razie niejasności pytaj.
    Pozdrawiam

• #5 07 Wrz 2005 00:09
    wojtek742
    Poziom 19  

Wielkie dzieki za rady myjka chodzi piec odpalił bez problemu tylko troche uszczelniłem przewody doprowadzające paliwo odpowietrzyłem i ruszyła od pierwszego "kopa" :D regulator temperatury działa wszystko ok tylko wydaje mi sie ze troszke duzo pali Mam pytanko czy mozna jakos ustawic dozowanie paliwa bo mam wrazenie jak biore reka nad komin ze duzo ciepła ucieka w powietrze a myjka podczas mycia zdązy nagrzac wode i sie piec wyłacza czyli wskazywało by ze za duza dawka paliwa dołaczam fotke karchera na czerwono zaznaczyłem cos co mi przypomina regulacje ale nie wiem czy to to ???
    Poradzcie
    Pozdrawiam
    Wojtek :D

• #6 07 Wrz 2005 10:01
    mkos1
    Poziom 29  

Witaj !
    Dobrze kombunujesz - oznaczonym przez Ciebie elementem możesz korygować ilość doprowadzonego do wtrysku paliwa.
    Weż jednak pod uwagę, że podczas pracy ciągłej takiej myjki jest normalną rzeczą, że podgrzewacz raz na jakiś czas się wyłącza i później załącza ponownie.
    Tak samo jest z temparaturą spalin - nie jest ona niska.

Pozdrawiam !
    P.S. Wolałem tutaj odpowiedzieć niż na PW

• #7 08 Wrz 2005 00:16
    wojtek742
    Poziom 19  

Witam
    ostatnie pytanko takie troche na wyrost bo moge sam sprawdzic w jaka strone zmiejsza sie dawke paliwa zgodnie z ruchem wskazówek zegara ???

• Pomocny post
    #8 08 Wrz 2005 08:41
    mkos1
    Poziom 29  

wojtek742 napisał:
    Witam
    ostatnie pytanko takie troche na wyrost bo moge sam sprawdzic w jaka strone zmiejsza się dawke paliwa zgodnie z ruchem wskazówek zegara ???

U mnie w posiadanej myjce wkręcając śrubę zwiększało się ciśnienie paliwa.
    Jeśli się zmniejszyło zbytnio ciśnienie to ... płomień gasł lub był "rwany".
    Poza tym masz zapewne "przepustnicę" powietrza w celu wyregulowania płomienia.

• #9 08 Wrz 2005 23:38
    wojtek742
    Poziom 19  

Wielkie dzieki za zainteresowanie
    oczywiscie punkciki ci sie naleza :D:D:D:D:D:D:D:D
    Pozdrawiam
    Wojtek
    Ps. jutro popróbuje z dawka paliwa i powietrza
    :D:D:D:D:D

• #10 16 Mar 2009 19:35
    paktofonikas
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z grzaniem wody w karcher hds 890. Pompka podaje paliwo i rozpyla prawidlowo, a elektrody wytwarzaja łuk. Ale nie nastrepuje zaplon. Dopiero gdy przyblokuje odplyw spalin lub odkerece okienko w gornej pokrywie komory nagrzewania nastepuje grzanie.

• #11 28 Paź 2009 20:11
    grabasch
    Poziom 9  

Za słaby wydatek pompy paliwa ,zanieczyszczona dysza paliwa.
    W hds 890 ciśnienie powinno wynosić ok 10 barów.
    Temperatura spalin nie powinna przekraczać 350-370*C.
    jeżeli jest więcej wężownica do czyszczenia / odkamieniania lub jedno i drugie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty