Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw Old

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Regeneracja Baterii -> Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw Old
Autor
Wiadomość
liber6
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: lublin

Post#1261 26 Lip 2007 12:49   

Re: Dziwne ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw

Cze!
Mogli byście podać adres jakiejś strony lub tematu gdzie temat regeneracji baterii jest opisany w całości i na poziomie osób początkujących?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lip 2007 12:49   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#1262 26 Lip 2007 12:56   

liber6 napisał:
Cze!
Mogli byście podać adres jakiejś strony lub tematu gdzie temat regeneracji baterii jest opisany w całości i na poziomie osób początkujących?

Nie, bo to nie jest zagadnienie dla osób początkujących.
Powrót do góry

redart
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin

Post#1263 26 Lip 2007 22:36   

liber6 napisał:
Cze!

Jak na pierwszy post to dość odważna ocena informacji zawartych w tym temacie. Zdaję sobie sprawę, że odnalezienie szczegółowych informacji jest tu dość trudne, ale nie znam innego, lepszego źródła (po polsku) na temat regeneracji aku.
Jako że mam do czynienia z ziomkiem to pozwolę sobie na jedną propozycję: opisz swój problem, to być może znajdzie się i rozwiązanie. Ale zgodnie z jednoznacznym i jednocześnie dość lakonicznym stwierdzeniem kol. tzok'a - nie jest to zagadnienie, za które powinni brać się początkujący macherzy.
Z doświadczenia wiem, że niejednokrotnie taniej jest coś kupić, niż zepsuć próbując naprawić...
Pzdr.
Powrót do góry

pejot07
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Biłgoraj

Post#1264 27 Lip 2007 10:44   

Mam problem z bateria Toshiba PA3465u-1BRs (PABA5059). Laptop (TOSHIBA EQUIUM M50) wogóle sie nie uruchamia się na bateri a na zasilaczu pokazuke stan bateri ok 80% i ciągle ładuje. Sprawdzałem ogniwa i są w porządku zapewne cos z elektroniką nie tak. Niestety jest ona na układach bq8020, bq 23312 oraz 29400 a w necie poza 29400 nic na ten temat nie znalazłem.
Czy ktoś ma może jakieś dane odnośnie tych układów.

Pozsiadam też nowa baterię PA3399U-1BRS (PABAS067) fizycznie jest ona identyczna z tą uszkodzoną ma tylko (albo aż) złącze odwrócone o 180 stopni. Czy posiada może ktoś jakieś informacje czy jeślibym odwrócił to łącze to będzie ta bateria pasować.
Byłbym też wdzięczny za opis tych łączy(8 pinów w tym jeden "pusty")
Powrót do góry

Asedio
Poziom 5
Poziom 5

Post#1265 28 Lip 2007 09:51   

Czy mając pełną wersję SBW będę mógł wpisywać dowolnie dane do komórek eepromu baterii? Albo chociaż te podstawowe? bez wylutowywania eepromu
Czy tylko reset można będzie zrobić?
..bo ten SL220 to taki mały jest..
Bo jak mam kupić sobie lutownice specialną to może już lepiej "uderzyć" w pełną wersję.
Powrót do góry

jarob
Moderator Regeneracja baterii
Moderator Regeneracja baterii

Miasto: Wejherowo / Gdynia

Post#1266 01 Sie 2007 13:19   

Witam!!!

Mam następujący problem z baterią DELL C1295 11,1V 4700mAh nagle przestała działać - laptop przestał ją widzieć.

Dostałem ją do naprawy od znajomego. Gdy ją dostałem kontrolki na bateri nie reagowały po naduszeniu przycisku kontrolnego. Otworzyłem ją więc i sprawdziłem ogniwa - miały zaniżone napięcie po około 1,5V. Odłączyłem więc elektronikę i naładowałem ogniwa z zasilacza po czym sprawdziłem rozładowanie żarówką. Stwierdziłem, że ogniwa są oki równomiernie się rozładowują i trwa to dość długo.

Sprawdziłem więc elektronikę i znalazłem uszkodzony bezpiecznik SF 7A, po jego wymianie i podłączeniu elektroniki do rozładowanego pakietu ogniw nic się nie dzieje. Kontrolki nie zapalają się.

mikrokontroler baterii (M37516) i pamięć (93C56) nie ma zasilania. Są jeszcze dwa inne układy, których nie udało mi się zidentyfikować - nie znalazłem datasheetów do nich, są to BA3161 i 4497A o408 M85. Tyle co udało mi się ustalić zasilanie mikrokontrolera powinno wychodzić z tego ostatniego.

Czy ktoś z kolegów spotkał się z podobnym problemem i udało mu się uruchmić baterię?

Może muszę najpierw baterię włożyć do laptopa, aby ten ją uruchomił?

Pozdrawiam, Jarek
Powrót do góry

genonef
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: poznan

Post#1267 01 Sie 2007 20:15   

Witam.

posiadam laptopa clevo M570A z bateria która ma nadrukowane 4400mAh. Natomiast w programie notebook hardware control dowiaduje sie ze bateria ma maksymalną pojemność 2800mAh i ze jest w 56% zużyta. Laptop ma około roku i od niedawna zaczął dość dziwnie sie zachowywać po odpięciu zasilania sieciowego. Mianowicie w zależności od obciążenia albo sie po porostu po kilku sekundach wyłącza (duże obciążenie) albo pracuje 30 minut (do niedawna pracował 2h). Do tego zdążają mu sie czasem skoki % naładowania, tzn. schodzi do np. 80 i po chwili skacze na kilka procent...

Czy można coś z tym zrobić? jeśli tak to gdzie i za ile?

PS.
Dziwi mnie także odczyt napięcia baterii - wykrywa ja jako 14.8v a zasilacz mam 20v@6A, i nie da sie ukryć ze grzeje do tego stopnia iz z powodzeniem można by na nim smażyć jajka :D
Powrót do góry

jacek antoszczak
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: zelow

Post#1268 03 Sie 2007 10:07   

Witam wszystkich. Odnawiam temat baterii do COMPAQ PRESARIO P1723EAP o symbolu PPB004C. Zczytałem pamięć 25c01 , i może ktoś z kolegów coś poprawi. Kolega drvatican deklarował się kilka postów wcześniej że spróbuje. Pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

domibros
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#1269 03 Sie 2007 17:42   

Witam
Ja posiadam laptopa Acer Aspire 3610 z baterią 14.8V 2000mAh która niestety trzyma laptopa tylko 7 minut chociaż była ładowana.
Czytałem o resetowaniu pamięci i z trudem otworzyłem tą baterię i ukazały mi się cztery ogniwa i zespół elektroniki na którym siedzą: bq80201 z bardzo dużą ilością nóżek aż 38 i bq29312 z 24 nóżkami. Proszę o pomoc czym i jak to zresetować domyślam się że bez odlutowywania bo dla mnie byłoby to niemożliwe. Aha bateria ma dopiero 2 lata a może aż dwa.

pozdrawiam

I przepraszam za te ciągłe i i i ...
Powrót do góry

grabaszz
Poziom 1
Poziom 1

Post#1270 03 Sie 2007 23:35   

Witam, jestem poczatkujacym uzytkownikiem laptopa, mam go dopiero kilka dni i juz mam problemy. Jest to hp pavilion dv6000 problem polega na tym ze nie chce mi sie w nim ladowac bateria, choc wczesniej wszystko bylo ok. stan bateri pokauje caly czas 0% . przedtem gdy pracowalem na odlaczonym zasilaczu laptop przy poziomie ok 7% bateri nagle zgasl. moze miec to jakis zwiazek z tym ze nie chce sie teraz ladowac? spalila sie albo cos ? a moze jest to jakies zabezpieczenie visty ze nie laduje mi bateri bo system nie chce przyjac mojego cd keya, choc mam wszysko orginalne, ale nie zdazylem sie jeszcze uporac z tym problemem.
z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry

dennnnny
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Praha, Ceska republika

Post#1271 05 Sie 2007 21:32   

Hi all!
Have anybody orig. BIN file for Compaq Armada 1500c battery 9,6V Ni-MH??
Thanks!
Powrót do góry

dj_masster
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Żory

Post#1272 05 Sie 2007 21:38   

Siemka all :)

potrzebował bym sie dowiedziec jaki EEPROM jest w mojej bateri. posiadam compaq evo n600c.
byłbym wdzięczny za odpowiedz na gg:1437453 :D pozdro:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2007 21:38   

Powrót do góry

q8-vip1
Poziom 3
Poziom 3

Post#1273 09 Sie 2007 04:04   

Hi all!
Have anybody orig. BIN file for toshiba 24c046 3600 ahm battery

and ipm bq8011/24c01 3600 fcc

Thanks!

ineed thiss
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2007 04:04   

Powrót do góry

Michalwl
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#1274 14 Sie 2007 00:04   

Spotkaliście się kiedyś z układem AS347D i pamięcią (BR)9040? Mam taką właśnie uszkodzoną baterię od Dell'a Latitude CS (P/N 8012P).
To coś ma miec 14.8V i 3100mAh.
Bateria jest wykrywana jako 0%, ale nie działa SMBus. Załączam zgraną zawartośc pamięci. Zajrzyjcie, jeśli możecie.
Z góry dziekuję za pomoc.

Załączniki:
Powrót do góry

drvatican
Poziom 13
Poziom 13

Post#1275 18 Sie 2007 02:08   

:arrow: michalwl
współczuje rozbierania tej baterii do cs-csx, jakis czas temu mialem okazje właśnie takowa baterie rozbierać i niestety troche sie zmasakrowala obudowa (moja byla wyjatkowo mocno posklejana). Juz niestety nie da jej sie ladnie skleic o ile w ogole sie da cos z nia zrobic (regenaracja serii dell cxxx to przy tym przyjemnosc). Sprawdzalem ten twoj wsad na sbw i na accplus i niestety nie ma na ten temat zadnych informacji i w ogole nie rozpoznaje zawartosci. Trzeba bedzie gdzies poszukac datasheet tego chipsetu i pozmieniac odpowiednie komórki. Na domiar zlego ta bateria ma niestandardowe plaskie ogniwa i ciezko bedzie cos dopasowac z nowych ogniw (chyba ze od komórek ale to juz będzie kombinacja). Podobne baterie sa w serii ls tylko troche mniejsze, mozliwe ze siedzi tam jakis posobny uklad ale nie sprawdzalem.
:arrow: jacekantoszczak
Jak możesz to podaj mi jakie napiecie ma ta bateria i jaka chcesz mieć pełną pojemność to postaram sie to zmienić w tym wsadzie.
Pozdrawiam
:)
Powrót do góry

Michalwl
Poziom 9
Poziom 9

Post#1276 18 Sie 2007 13:07   

Mam już doświadczenie w rozbieraniu tych baterii, ale przyznam, że jest to absorbujące zajęcie :)
Ogniwa są dobre (~3Ah, idealnie równe napięcia przy ładowaniu/rozładowaniu).
Wielka prośba: jeżeli ktoś ma datasheet do AS347D lub podobnego, albo wie, gdzie takowy może się ukrywać, niech się proszę podzieli. Z góry dziękuję.
Powrót do góry

malik123
Poziom 11
Poziom 11

Post#1277 18 Sie 2007 13:44   

ja jeszcze swojej do tecry9100 PA3176U-1BRS nie rozbierałem, ale pierwsze próby pokazują że to nie będzie proste :D
System pokazuje, że bat jest ok, everest też pokazuje ze jest OK, ale na bat nie pracuje nawet sekundy. miernik pokazuje 16,5 V , wyjąłem ją z lapka i po 3 dniach jest 9,2 . Podejrzewam że będzie trzeba eeprom wgrać, chyba że jest jakieś inne wyjście ??? a może jest ktoś z Gliwic lub okolic kto potrafi wgrać i ma wsad do niej i odpłatnie zrobiłby to.
Pocztą nie będę wysyłał bo to 20zł, a elektronikiem nie jestem i zakup programatora, znalezienie wsadu i programowanie to dla mnie skórka nie warta wyprawki. Więc proszę Was o pomoc
Powrót do góry

Michalwl
Poziom 9
Poziom 9

Post#1278 18 Sie 2007 14:16   

Z tego, co piszesz wynika, że ogniwa są uskodzone. Żadne sprawne ogniwa nie opustoszeją po trzech dniach. Windows pokazuje ładowanie od 0 do 100%?
Powrót do góry

malik123
Poziom 11
Poziom 11

Post#1279 18 Sie 2007 14:34   

teraz gdy miernik pokazywał 9.2 v, po włożeniu bat, win pokazuje 99%, mam narazie czysty xp, jeszcze nie zainstalowalem softu toshiby. one nieopustoszały całkowicie , miernik z 16v po 3 dniach pokazał 9,2, a prawidłowe napiecie tej bat to 10v
a to dane z everesta
Właściwości opcji zasilania:
Bieżące źródło zasilania Prąd sieciowy
Stan baterii 100 % (Wysoki poziom)
Pełny okres życia baterii Nieznane
Pozostały okres życia baterii Nieznane

Battery Properties:
Nazwa urządzenia G71C00002210
Unique ID 3000003936G71C00002210
Battery Type Rechargeable Li-Ion
Designed Capacity 38880 mWh
Fully Charged Capacity 29872 mWh
Current Capacity 29862 mWh (100 %)
Wartość napięcia 11340 mV
Wear Level 23 %
Power State Prąd sieciowy
Powrót do góry

drvatican
Poziom 13
Poziom 13

Post#1280 18 Sie 2007 18:22   

malik123, sprawdz swoja baterie na tym programie http://www.idg.pl/ftp/pc_5284/BatteryMon%202.0%20Build%201001.html (wersja demo starcza na 14 dni). Bywa tak ze te programy do monitorowania baterii czasami pokazuja rozne dane. Ten programik uzywam caly czas i jeszcze sie nie zawiodlem. Zamiesc screenshota swojej baterii, zobaczymy co tam pokaże.
Powrót do góry

malik123
Poziom 11
Poziom 11

Post#1281 19 Sie 2007 02:26   

Zrzut z bateryMon
Nie wiem o co chodzi, ale po wyjęciu zasilania od razu się wyłącza.
Powrót do góry

drvatican
Poziom 13
Poziom 13

Post#1282 20 Sie 2007 00:47   

Ztego co widze to ogniwa moga do wymiany, eeprom pokazuje jeszcze ze bateria zyje (co widac na zalaczonym obrazku). Czasami tak bywa ze odczyt z eepromu baterii jest lepszy niz w rzeczywistosci same ogniwa, i mysle ze i w tym moze tak byc. Inne prawdopodobienstwo jest takie ze jest uszkodzony mosfet ktory zalacza baterie (na elektronice baterii, skoro nie trzyma na niej ani sekundy). Dziwne jest to ze pokazuje na screenshocie ze bateria jest sprawna, ja jak mialem zuzyte ogniwa to np. full charege capacity pokazywal mi 12 mAh ale bateria trzymala przynajmniej minute, tutaj jest inaczej. Nie widze innego wyjscia jak tylko zbudowac interfejs do sbw lub accplus i zczytac ta baterie poprzez smbus, wtedy bedziemy mieli bezposredni odczyt samego eepromu baterii. Jak nie to poprostu oddac do kogos kto sie tym zajmuje. Pozdro.
Powrót do góry

malik123
Poziom 11
Poziom 11

Post#1283 20 Sie 2007 01:09   

drvatican dzieki za odp, wiem co robić, tzn nic :D
aż tak nie mam zamiaru korzystć z baterii żeby 200pln no nową wywalić, a żeby sie z tym bawic to tak jak wyzej pisałem za cienki w uszach jestem ;) , chyba że ktoś w okolicy się znajdzie kto przy tym posiedzi
Powrót do góry

gustawox
Poziom 6
Poziom 6

Post#1284 20 Sie 2007 17:09   

Witam.

Posiadam trzyletniego laptopa HP compaq nx9020 i niestety bateria w nim straciła już 50% swojej pojemności.
Szkoda mi pieniędzy na nową (wydatek rzędu 200zł) i pomyślałem, że można by ją jakoś zregenerować.
Nie wiem tylko jakie ogniwa powinienem kupić. Bateria to HSTNN-IB13 11,1V 4400mAh i z tego co wiem ma 6 ogniw.
Jaką pojemność i napięcie powinny mieć nowe ogniwa?
Po ile sztuk powinny być zgrzane?
Wydaje mi się, że 6 ogniw 2200mAh 3,7V zgrzane po 3 sztuki.
Mam rację? Czy trzeba będzie zrobić reset elektroniki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. Proszę zobaczyć tego screenshot'a z programu Notebook Hardware Control. Czy nie wydaje wam się dziwne, że bateria jest naładowana w 100%, a mimo wszystko nadal się ładuje?
Czym może to być spowodowane?
Powrót do góry

drvatican
Poziom 13
Poziom 13

Post#1285 21 Sie 2007 01:11   

Ten screen nie wiele nam pokazuje. Czasami bywa tak ze niektore baterie sa caly czas w statusie "charging", mam takich kilka, sa sprawne i trzymaja pare godzin. Przyczyna jest prawdopodobnie taka iz software baterii nie osiaga wymaganego napięcia lub natężenia jaki jest w nim zapisany do zakonczenia ladowania. Teoretycznie w wiekszosci baterii regulacja zakonczenia ladowania powinna odbyc sie automatycznie (poprzez zmiane zawartosci hex), ale jak widzimy tak sie nie dzieje, no i oczywisci w kazdej konstrukcji jest inaczej. Sciagnij kolego gustwox program pare postow wyzej pt. batterymon i wtedy dowiemy sie duzo wiecej na temat Twojej baterii. Pozdro :)
Powrót do góry

bihop
Poziom 11
Poziom 11

Post#1286 23 Sie 2007 21:18   

Toshiba A75-S209 przywieziony z USA. Laptop nie rusza nawet na zasilaczu. Czy bateria musi w nim być aby chodził na zasilaczu. Jest dziwnie , rozebrałem baterię i trochę podładowałem same ogniwa , to wystarczyło że na chwilę ok 3sek zaskoczył , w tym momencie wkładam zasilacz i wszystko rusza. Na samym zasilaczu nic , czy możliwe że sprawdza baterię zanim zapali diodę że widzi sieć i pozwoli się uruchomić. Zasilacz sprawny.
Powrót do góry

piterk
Poziom 3
Poziom 3

Post#1287 25 Sie 2007 22:30   

Witam.
Prosze o podpowiedz czy wymieniajac ogniwa w baterii TOSHIBA PA -3399U-1BRS bedzie potrzebny reset pamieci ? Za bardzo nie wiem jaka tam jest bo elektronika jest zalana silikonem(mozna ja oderwac bezproblemowo) ale najpierw prosiłbym forumowiczów o praktyczne rady postepowania. (zaznaczam ze w razie potrzeby mam Willemsa ).
Piotr
Powrót do góry

ro-x
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź

Post#1288 26 Sie 2007 14:42   

Witam,
Wymieniłem ogniwa w baterii M22BAT-8 od California Access CA D280S. Wszystko chodzi ładnie, bateria trzyma ponad godzinę. Problem pojawia się przy ładowaniu. Nawet kiedy bateria naładowana jest na 100% proces ładowania trwa dalej. Czy baterii nie grozi przeładowanie? Wymieniłem ogniwa z 2000 na 2200 i nie resetowałem eeromu.

Prosiłbym o schemat programatora i krótką instrukcję co, gdzie i jak należy zmienić w programie baterii.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sie 2007 14:42   

Powrót do góry

piterk
Poziom 3
Poziom 3

Post#1289 26 Sie 2007 16:39   

TOSHIBA PA3399U
Wiec tak: wyskrobalem silikon w bateryjce ze wszystkich scalakow i okazalo sie ze
Kontrolerem jest MAX1781sa 2 sztuki czegos z 8 nozkami PC8114
i chyba pamiec tyle ze z dziwnym symbolem OEG DY3 z wygladu jak 24cxx
Jeszcze raz prosze jakby ktos mógł pdzielic sie wsadem , lub jakiekolwiek inna instrukcja resetowania pamięci (no wlasnie co to moze byc za pamiec ?)pewno w nieoryginalnych bateriach sa jakies popularniejsze oznaczenia.
Powrót do góry

satanisko
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: kluki

Post#1290 27 Sie 2007 08:31   

Po rozebraniu baterii od dell a siedzą w nim dwa uklady bq8011 i bq2931. Prosze o pomoc z zczytaniwm pamieci lub ewentualnym restartem epromu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Regeneracja Baterii -> Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw Old
Strona 43 z 45 Idź do strony Poprzedni  123 ... 42434445  Następny

Skok: