X

Gdzie jest antena vectra B '97?

Pati 06 Sep 2005 20:17
  • #1 06 Sep 2005 20:17
    Pati
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Witam !!!

Sąsiad męczy mnie strasznie bo mu radyjko szumi w czasie jazdy. Nigdzie nie ma anteny zewnętrznej więc musi być wewnętrzna tylko gdzie? Czy ktoś może miał problem z tymi antenami?
  • #2 06 Sep 2005 20:55
    JAFO
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Jeśli nie ma jej nigdzie to znaczy, że napewno jest.
    Może być w szybie.
    Montowane są w przedniej (np VW, Porsche), tylnej, bocznej przestrzeni bagażowej w niektórych kombi.
    Chyba, że auto po naprawie i element z anteną został wymieniony na taki, w którym nie ma anteny lub miejsca na antenę.
    Najlepiej sprawdzić na schemacie danego modelu i rocznika, gdzie powinna się znajdować i tam szukać końcówki kabla antenowego.

Aha, jeśli antena montowana jest w szybie, to powinien być wzmacniacz antenowy. Należy szukać dodatkowwego kabelka zasilającego wzmacniacz lub poprzez separator zasilić kablem domniemany wzmacniacz. Może wtedy radio zagra.

Tylko jednego nie wiem, jaka jest historia choroby tej instalacji.
    Wcześniej grało, czy w ogóle nie grało?
  • #3 06 Sep 2005 21:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    Grzałka szyby tylnej pełni rolę anteny.Problem pojawia się w błędnym podpięciu instalacji radia-brak zasilania wzmacniacza\ separatora,lub lubi się obrywac kabelek łączący się z bolcem zaraz przy wtyczce do radia.
  • #4 06 Sep 2005 23:16
    jarek_car
    Spec od samochodów
    Helpful post? (+1)
    gdybyśszukał to wzmacniacz jest na tylnym podszybiu pod tylną półką
    zasilanie wkostce od radia - czarno biały przewód
    pozdrawiam
  • #5 07 Sep 2005 10:40
    czapajew
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Zgadzam się z tym co pisze elektrit u mnie w Audi 80 też właśnie antena jest w grzałkach tylnej szyby
  • #6 07 Sep 2005 14:27
    TMG
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    U mnie w Passacie również jest w tylnej szybie tyle, że są dodatkowe ścieżki tylko dla anteny i nie grzeją one. Razem z przewodem antenowym idzie przewód zasilania wzmacniacza osobny ale przyczepiony do tego antenowego (czarny). Wystarczy go podłączyć do wyjścia radia odpowiedzialnego za sterowanie anteną (zazwyczaj niebieski) i wtedy będzie tylko zasilany przy włączonym radiu.

Pozdrawiam
  • #7 08 Sep 2005 15:03
    ali-g
    Level 15  
    Helpful post? (+2)
    Jeszcze tylko dodam ze kabel anteny idzie lewą stroną i jak zdejmiesz pastik który jest obok gałki otwierania maski to zobaczysz tam kabelek i złącze. Sprawdz zasilanie fabrycznego wzmacniacza bo bez niego żadne radio ładnie nie zagra
  Search 4 million + Products
Browse Products