Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sub tubowy Hd15

adammc 09 Wrz 2005 11:36 8113 47
  • w zeszłym roku postanowiłem wykożystac leżący na półce głośnik 38cm mocy 200W , za namową brata zrobiłem suba na podstawie hd15
    obudowa wykonana z płyty wiórowej18 mm ,wygięta ścianka przednia 4 warstwy cienkiej sklejki .
    ostatnio w celu sprzedarzy wykończyłem to cudo i oto zdjęcia .
    po wystawieniu tego na aukcję sprzedało się już pierwszego dnia . więc w poniedziałek juz tego miał nie będe

Fajne!
  • #3 09 Wrz 2005 11:39
    latawiec666
    Poziom 16  

łądny ten sub. Jakiej firmy ten głośnik jest co?? Mierzyłesile daje decybeli?? Ogólem piękne wykonanie. Tylko,m dziwi mnie po oc zostawiłeś w jednym miejscu nieprzykrytą lecz pomalowaną plłyte??

• #4 09 Wrz 2005 12:03
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

uuu :szczeka opadająca na ziemie: ładne :)
    A to nieoklejone miejsce to chyba dół i pewnie z oszczednosci

• #5 09 Wrz 2005 12:16
    coolombo
    Poziom 29  

Ja myśle że nieoklejone po to żeby był dostęp do głośnika.

• #6 09 Wrz 2005 12:36
    bprzem
    Poziom 18  

Nie no zaokraglona scianka mistrzowska ;) A plyta tak jak coolombo napisal pewnie w razie awarii głosnika.

• #7 09 Wrz 2005 15:02
    Trenton
    Poziom 17  

Jak mierzyłeś wszystkie wymiary tej tuby bo chyba nie na oko ;-)

• #8 09 Wrz 2005 16:04
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Mam pytanie do autora, czy to łupie jak przysłowiowy HD15 dużo wykopu i mało zajścia?

• #9 09 Wrz 2005 18:09
    adammc

Poziom 26  

witam oryginalne wykonania hd15 maja taka własnie jedną nieoklejoną scianke do wymiany głośnika.
    głośnik raczej kiepski co do jego firmy to nie jestem pewien.
    wymiary mam oryginalne z projektu zgadza sie z oryginalem

wbrew pozorom na żywo ta jedna odznaczająca się ścianka wygląda bardzo efektownie

a gra to tak że łupie dość głośno nawet na takim głośniku
    brzmienie raczej jak do nagłaśniania kapel weselnych używających elektronicznych instrumentów perkusyjnych :D

• #10 10 Wrz 2005 13:53
    _eddie_
    Poziom 32  

Pewno brzmienie podobne do mojej tubki :P . Ale wykonanie eleganckie :) Az zal to sprzedac :( . Na jakim wzm. to testowales i co to dokladnie za glosnik?

• #11 10 Wrz 2005 17:19
    hki
    Poziom 20  

jak bys mogl to jestem zainteresowany wymiarami tego ;]

• #12 10 Wrz 2005 21:48
    djbolo
    Poziom 31  

hki napisał:
    jak bys mogl to jestem zainteresowany wymiarami tego ;]

Poszukaj sobie na speakerplans.com

:arrow: adammc - I jak to rzeczywiście gra? Coś jak buczek pewnie? Bo bas z tego pewnie nijaki przy tak krótkiej tubie, ale jako mid-bas to niezastąpione...

• #14 11 Wrz 2005 01:59
    adammc

Poziom 26  

dokładnie to jest to z czego kożystałem podczas budowy tej konstrukcji .
    jak to gra to już pisałem dość głośno ale discopolowo
    podczas prób na crafcie efekty były wielokrotnie lepsze niz na uzytym przeze mnie głośniku, ta obudowa jest dość uniwersalna i co kto sobie do niej wkręci to będzie miał .

• #15 11 Wrz 2005 13:25
    jasz
    Poziom 11  

A ile wyszlo cie zrobienie tego suba?I za ile go pchnąles czy taka robota sie oplaca?Duzo nocy nie przespales zeby to powycinac i zlozyc? ;-)

• #16 12 Wrz 2005 17:27
    hki
    Poziom 20  

mam jeszcze jedno pytanie: czy jezeli zamiast glosnika 42cm wstawie 30cm to zmieniam wymiary pudla czy pozostawiam bez zmian.. jesli zmieniam to o ile?

pzdr

• #17 12 Wrz 2005 18:25
    adammc

Poziom 26  

bez watpienia zmienia się tez wymiary pudła po zmianie wielkości głośnika
    a skąd wytrzasnąłes taki głosnik 42cm
    bo jeżeli z tego projektu z tego linku co wstawił kolega to tam ma byc głośnik 38cm taki jak mój a to 420 co tam pisze to wymiar deski czy cos takiego

• #18 12 Wrz 2005 22:47
    hki
    Poziom 20  

no tak strzelilem mniej wiecej ;p chodzi mi o sama zasade ;> czy sie zmienia czy nie ;]

thx&pzdr

ps. czyli mam jakos zmniejszyc proporcjonalnie do glosnika tak?

• #19 12 Wrz 2005 22:51
    bocian90
    Poziom 27  

a ten stx 42 tak naprawde ma 38 a te 4 cm to ta blacha do okoła

• #20 13 Wrz 2005 01:03
    adammc

Poziom 26  

acha to tak jest z stx-em ale nie zmienia to faktu koniecznosci zmiany obudowy dla mniejszego głośnika osobiscie nie sądze żeby wymiary zmieniac proporcjonalnie do średnicy tylko do parametrów zamiennika ale z tymi pytaniami to nie do mnie

• #21 14 Wrz 2005 22:00
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Czyżby w środku siedział Alpierd HW1500/RW1500? 38cm i 200W kojarzą mi się z nim :D Ogółem konstrukcja bardzo udana, obudowa wykonana na wysokim poziomie :D Co do pokrywy na głośnik to wygląda to dosyć ładnie, czy bas z tej tubki jest odczuwalny w plenerze? Jakim wzmakiem była zasilana?

• #22 14 Wrz 2005 22:03
    djbolo
    Poziom 31  

INtRO_Tech napisał:
    czy bas z tej tubki jest odczuwalny w plenerze? Jakim wzmakiem była zasilana?

Jak już wspominałem, HD15 służy głównie do mid-basu. Sub-basu nie można zbytnio oczekiwać z powodu krótkiej tuby, jak i samego charakteru konstrukcji. Pewnie po odpowiedniej korekcji i większej ilości, jest to w stanie prowizorycznie zastąpić sub-bas, ale to i tak nie to samo :)

• #23 16 Wrz 2005 12:08
    adammc

Poziom 26  

co do wzmaka to było to zasilone z powermiksera behringera 400W na kanał
    tak że ostrożnie trzeba było , sygnał był dobrze odfiltrowany do 150Hz.
    co do głośnika to miał on około 10 lat może więcej z tyłu przypominał koszem
    craafta ale z przodu prędzej aldę tak że nie piszem co to jest bo sam dokładnie nie jestem pewien.
    tuba jest obecnie u nabywcy i jak na razie nie zgłaszał uwag.

• #24 18 Wrz 2005 15:08
    DUD3K
    Poziom 19  

Napisz za ile to opchnołeś...

A ta profilowana ścianka to b.b.b.bardzo mi się podoba :P

Ta tuba jest porostu solidnie,przemyślanie zrobiona...i to sie podoba - ile ją budowałeś...?

• #25 18 Wrz 2005 16:48
    adammc

Poziom 26  

witam cena 220 bo policzylem tylko za obudowe nia za glosnik
    robilem to 2 dni dzien skrecania i dzien oklejania

• #27 18 Wrz 2005 23:45
    adammc

Poziom 26  

:D jak się ma cały materiał pod ręką to robota takiego suba czy tez podobnych wielkością kolumn nie trwa wcale długo każdy się z tym zgodzi
    Ty jak składałeś suba to podlicz godziny samej pracy pewno wyjdzie ci też koło 14 godzin nie więcej
    mi to zajęło 2 dni ale było to po kilka godzin dziennie(1 dzien kilka miesięcy temu-obudowa i 1 dzien niedawno -oklejenie) mimo iż płyty ciąłem sam przy pomocy pilarki

• #28 22 Wrz 2005 11:59
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jesliby wykonac po 4 sztuki na strone - to moze i by to zagralo w miare przywzoicie od okolo 55Hz...
    Pochwaly za to, ze chcialo Ci sie giac ta scianke... Ja bym to zrobil na kanciaka :)

• #29 30 Wrz 2005 00:09
    adammc

Poziom 26  

tez początkowo myślałem by zbudowac ta ściankę jak beczke z listewek ale jakoś mi przeszło gdy policzyłem ile listewek wejdzie poza tym to miała byc konstrukcja na próbę jak to gra i dlatego postanowiłem troche się namęczyc by nie zmieniac oryginału .

Dodano po 2 [minuty]:

co gdyby ta ścianke złożyc powiedzmy z 4 płaszczyzn
    będzie wielka różnica w odsłuchu?

Dodano po 24 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanie jak to się stało,że moje załączniki teraz trzeba ściągac a kiedyś wstawiłem je tak, że nie było takiej potrzeby gdyż otwierały się same?

• #30 10 Paź 2005 23:18
    jasz
    Poziom 11  

:D witam co do tej wygiętej ścianki czy mógłbyś bardziej przybliżyc technologie jej wykonania bo jestem zainteresowany stworzeniem własnej tuby do pokoju . :idea: :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME