Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Astra 2 (28,2°E) i programy brytyjskie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Astra 2 (28,2°E) i programy brytyjskie
Autor
Wiadomość
wolfsheim
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Frankfurt nad Menem

Post#1 Post autora tematu 10 Wrz 2005 11:27   

Astra 2 (28,2°E) i programy brytyjskie

Witajcie!

Jestem nowicjuszem w pisaniu, wasze forum ale dobrze znam bo nie raz mi juz pomoglo. Tym razem musze sie odezwac bo juz na prawde nie wiem dalej.

Mianowicie. Mam ustawiona antene na stale na Astre 1 i zezuje na Hotbirda- luz blues, niemieckich i polskich programow az milo wybierac. Skoro mam talerz chyba z 90 cm pomyslalem, co i zalezy, majac jeszcze jeden konwerter zezowac i na Astre 2, zwlaszcza ze w Lyngsofcie widzialem, ze niekodowane sa programy brytyjskie (BBC).

No dobra, wszystko ustawione, zez tez dziala, lapie mi Eurobirda i Astre 2 a na nich brytyjskie programy, TYLKO, nie ma programow, ktore mnie by interesowaly.

Wiec moje pytanie, czy ktos z was, kto tez ma Astre 2 orientuje sie, czy BBC etc sa kodowane, albo mozna je odbierac normalnie FTA? Moj konwerter ( a jest to full band Sharpa) nie widzi niskich polaryzacji 10,773 np, gdzie BBC podobno ma byc. A moze to wina konwertera, albo zle zezuje na ta Astre...?

Dziekuje z gory za odpowiedz i pomoc.

Pozdrawiam, Wolfi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2005 11:27   

Powrót do góry

Kieleczek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Radom

Post#2 10 Wrz 2005 11:32   

Re: Astra 2 (28,2°E) i programy brytyjskie

Na Astrę2 nie można zezować ponieważ tam potrzeba osobnej ponad 2m anteny aby cokolwiek złapać (mianowicie BBC). Jest ona skierowana na wyspy brytyjskie tak więc u nas jest ją trudno odbierać na pojedynczej antenie a co dopiero mówić o zezie! Astra 2D tam gdzie są kanały BBC jest szczególnie trudno osiągalna.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2005 11:32   

Powrót do góry

wolfsheim
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Frankfurt nad Menem

Post#3 Post autora tematu 10 Wrz 2005 12:46   

Kieleczek napisał:
Na Astrę2 nie można zezować ponieważ tam potrzeba osobnej ponad 2m anteny aby cokolwiek złapać (mianowicie BBC). Jest ona skierowana na wyspy brytyjskie tak więc u nas jest ją trudno odbierać na pojedynczej antenie a co dopiero mówić o zezie! Astra 2D tam gdzie są kanały BBC jest szczególnie trudno osiągalna.

Pozdrawiam

No dobra, ale ja cos odbieram, czyli zez na Astre 2 jest niby mozliwy, rozumiem, ze tylko ten transponder z BBC jest tak trudno osiagalny? Jesli to nie Astra 2, to jakim cudem moge odbierac inne kanaly brytyjskie? Moze jakiegos innego satelite odbieram? A moze to tylko Eurobird?

Skoro tak, to moze z was ma pomysl, na jakiego satelite w takim razie warto zezowac, majac ustawione na stale Astre 1? Mam jeszcze 1 wolny konwerter, i brak mi pomyslow.

Pozdrawiam, Wolfi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2005 12:46   

Powrót do góry

Programator
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kujawy

Post#4 13 Wrz 2005 11:04   

Najpierw sprawdź co odbierasz.
Wystarczy, ze porównasz z :
http://www.lyngsat.com/28east.html
to będziesz wiedział, czy to Astra 2. Przy Twoim położeniu to możliwe, że coś odbierasz.
Daj znać, jeśli znajdziesz dane potwierdzające, że to Astra 2. Jeśli nie odbierasz jakiejś paczki to sprawdź, czy to nie brak całego transpondera - może mieć słabszy sygnał, co oznacza, że musisz mieć talerz prosto na tego satelitę lub wiekszy talerz dla zeza - jeśli przy nim się upierasz.
Pozdro
Programator
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Astra 2 (28,2°E) i programy brytyjskie
Strona 1 z 1