Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak wzmocnić sygnał radiowy..?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> jak wzmocnić sygnał radiowy..?
Autor
Wiadomość
Aaron21
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 12 Wrz 2005 23:21   

witam! próbowałem coś znaleźć na ten temat na forum ale mi sie nie udało więc pisze..
kupiłem ostatnio Pioneera 3700MP i zamontowałem go w moim Peugeot 306. Niestety radio co prawda wyszukało stacje radiowe (BSM) ale ich odbiór jest strasznie słaby.. (przeszkody, zanik,szum..) jestem troche zawiedziony.. :( myślałem nad kupnem wzmacniacza antenowego ale z tego co słyszałem to rewelacji nie robi.. :/ czy jest jakiś inny prosty sposób żeby poprawić odbiór radia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2005 23:21   

Powrót do góry

ftb
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#2 13 Wrz 2005 01:11   

dobra antena i instalacja przeciw zakłóceniom w samochodzie.Co do wzmacniacza antenowego to dobry wzmacniacz przy tępym odbiorniku na pewno ma sens.
Powrót do góry

Aaron21
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 13 Wrz 2005 22:43   

Re: jak wzmocnić sygnał radiowy..?

ftb napisał:
dobra antena i instalacja przeciw zakłóceniom w samochodzie.Co do wzmacniacza antenowego to dobry wzmacniacz przy tępym odbiorniku na pewno ma sens.

a mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie, za ile i jaką instalacje przeciw zakłóceniom mógłbym kupić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2005 22:43   

Powrót do góry

ftb
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#4 14 Wrz 2005 02:51   

każdy dobry warsztat samochodowy powinien móc sprawdzić czy swiece są ekranowane prawidłowo, alternator itd.Mysle że fachowych rad udzieli Ci punkt który zakłada radia samochodowe.

pozdrawiam...ftb
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2005 02:51   

Powrót do góry

Moon voyager
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Koszalin

Post#5 14 Wrz 2005 03:31   

Ja jednak podejrzewam uszkodzenie radia. Zacznij od sprawdzenia stopnia wejściowego. Od samej anteny. według mnie radio markowej firmy jest na tyle czułe, że nie potrzebuje dodatkowych wzmacniaczy antenowych. Jeśli jest tak jak mówisz to szukaj zaczynając od anteny w głąb sprzętu stopień za stopniem.
Powrót do góry

SlaweK
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oborniki Śląskie

Post#6 14 Wrz 2005 10:56   

A może w aucie jest wzmacniacz tylko nie ma zasilania od radia które jest po wymianie końcówki mocy. Zobacz miernikiem czy na wyjściu anteny automatycznej pojawia się napięcie po włączeniu radia. Potem jeszcze prosty test z metrowym kawałkiem drutu zamiast anteny (jeśli odbiór będzie lepszy lub porównywalny to znaczy że masz coś z anteną) o okaże się czy to faktycznie radio czy coś innego.

SławeK
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2005 10:56   

Powrót do góry

Aaron21
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 12 Lis 2005 22:41   

dzięki chłopaki.. teraz to mi daliście zadanie... nie znam się za bardzo na elektronice więc będe musiał komuś to zlecić.. dam znać co z tego wyszło..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> jak wzmocnić sygnał radiowy..?
Strona 1 z 1