Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z częścią do JUNKERSA

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Problem z częścią do JUNKERSA
Autor
Wiadomość
piter244
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 13 Wrz 2005 18:05   

mam piecyk gazowy junkers. jest po gwarancji. Ccialem kupic czesc do niego i zalozyc samemu bo polega to na odkreceniu i zakreceniu jednej srubki. Czesci nie mozna kupic. Posiada ja tylko serwis i tymsamym wymusza na mnie zakup uslugi w cenie 60 PLN za jedna srubke SKANDAL. 60 pln TO CENA USLUGI. cena czesci 40 pln
prosze o wypowiedzi co o tym myslicie i jak zaradzic Skad wziac czesci?

Moderowano przez skryn:
Temat postu zmieniłem.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2005 18:05   

Powrót do góry

elektryk
Moderator na urlopie...
Moderator na urlopie...

Post#2 13 Wrz 2005 19:35   

Re: Problem z częścią do JUNKERSA

Nie wiem czemu się kolega tak irytuje, pierwszy raz w życiu spotkał sprzęt którego nie można naprawić młotkiem i kombinerkami? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale te 60zł to nie jest cena odkręcenie jednej śrubki i wymiany jednego elementu, ale na to składa się wiele czynników min dojazd do klienta, podatki, magazynowanie części i szkolenie u producenta. Osobiście nie uważam tej ceny za wygórowanej jeśli to był serwis autoryzowany. A co do pieca, to mam w domu Junkersa od CO i w nim raz uszkodził się czujnik ciągu powietrza (przypuszczalnie korozja z kapiącej wody w kominie) oraz piecyk do wody z serii HydroPower i nie było z nimi większy problemów w ciągu 5-6 lat.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2005 19:35   

Powrót do góry

piter244
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 13 Wrz 2005 20:57   

kolega sie irytuje poniewaz:
1) zyje w wolnym kraju i jesli ma ochote to wezwie serwis autoryzowany a jesli nie to powinien móc zakupic czesc i wymienic sobie ja samemu.
2) kolega rozumie ze szkolenia itd kosztuja ale dlaczego zmusza sie klienta aby korzystal z uslugi ktora jest mu nie ptrzebna?
3) niech mi nikt nie mowi ze junkers zwiazany jest z gazem i jego naprawa samodzielna moze spowodowac wybuch.Do kazdego samochodu mozna bez problemu dostac czesci pomimo ze samodzielna naprawa hamulcow moze doprowadzic do spowodowania wypadku.
4) jezeli tak, to proponuje wprowadzic takie prawo aby w skelpach elektrycznych i elektronicznych towary mogli nabywac tylko elektrycy i elektronicy gdyz kogos kto sam wymieni sobie zarowke moze porazic prad
5) Nie o brak wiedzy mi tu chodzi ani nie o mlotek i kombinerki bo gdy potrzebuje serwisu to korzystam z niego lecz o wyciaganie od klienta forsy.

PISZCIE SWOJE OPINIE NA TEN TEMAT
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2005 20:57   

Powrót do góry

ge1739
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kartuzy

Post#4 13 Wrz 2005 21:37   

ja nie mam junkersa ale przedwojenna piec na wegiel (koza) nie ma problem z serwisem bo nie ma co sie psuc tylko wegiel dosypije tylko trzeba komin czyscis bo moge sie nie obudzic z rana z powodu co :)
Powrót do góry

darkey-s
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#5 13 Wrz 2005 21:59pomocny post - solucja   

Kolego Piter244

Nie irytuj się masz 100% rację we wszystkich 5 punkach Nic dodać nic ująć poza tym że też walczę z postami dla postów typu nie rusz bo cię prąd kopnie, albo w odpowiedzi na profesjonalnie zadane pytanie post "uważaj bo z gazem nie ma żartów" ....... ble ble ble
PS
podaję link do sklepu internetowego gdzie kupisz części do Junka bez problemu http://www.systemgaz.republika.pl/Junkers-cennik.htm
Pozdrawiam i dziękuję za poruszenie tematu
Darkey-s
Powrót do góry

Grzesiek13
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: małopolska

Post#6 15 Wrz 2005 20:40   

Witam
Dodam , że częśc zamienna posiada wtedy gwarancję producenta jeśli ją zamontował autoryzowany serwisant - stąd takie "embargo " na części, a po drugie ucieka kasa z serwisu.
Pozdrawiam Grzesiek
Powrót do góry

waldekel
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#7 15 Wrz 2005 22:43   

Wiele firm uzurpuje sobie prawo do wyłączności naprawy towaru, który sprzedali i już nie jest ich własnością. Mam nadzieję, że to długo już nie potrwa. Tak było przecież z częściami do samochodów. Pomału producenci innych wyrobów już odpuszczają. Rynek urządzeń gazowych pomału już się nasyca i niedługo powiemy poprostu - nie kupuj tego "badziewia" bo nie dostaniesz do niego części zamiennych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2005 22:43   

Powrót do góry

piter244
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 27 Lis 2005 19:44   

dzieki zamykam temat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Problem z częścią do JUNKERSA
Strona 1 z 1