X

jak ustawic antene satelitarna na hotbird 13E??

14 Sep 2005 19:28
  • #1 14 Sep 2005 19:28
    Removed
    Positive voted Helpful post? (+8)
    mam taki problem zainstalowałem skystar 2 i nie moge znależć zadnego sygnału. nie wiem czy wszystko dobrze zainstalowałem:( co zrobic by ustawic antene na hotbird 13??
  • #2 14 Sep 2005 20:02
    Radzious
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    przydałaby ci sie tuner analogowy. A talerz ustaw na kanały z astry potem lekko w lewo(patrząc na antene) i bedziesz miał hotbirda. Konwenter pionowo ma być.
  • #3 14 Sep 2005 21:41
    osa116
    Level 18  
    Helpful post? (-2)
    Jak nigdy tego nie robiłeś to najlepiej pożycz sobie od kogoś na parę minut tuner analogowy, bo inaczej namęczysz się strasznie.
  • #4 14 Sep 2005 23:02
    nadir11
    Level 20  
    Helpful post? (+3)
    możesz też kupić miernik sygnału, np. Satfinder
    pzdr,
  • #5 14 Sep 2005 23:31
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Eh koledzy nie przesadzajcie, jak się chce to się da radę :P

Moje wskazówki, wybierz jakiś kanał FTA może być VIVA POLSKA, potem idź zobacz jak jakiś sąsiad ma ustawioną antenę cyferki albo inną,, będziesz miał mniejwięcej pogląd w którą stronę to ma patrzeć :) Potem pozostaje szukanie, znalezienie nie jest wcale takie trudne jeżeli masz choć trochę cierpliwości. Powiem Ci że ja mam ustawionego teraz HB - tak jakbyś o godzinie 12-13 kierował antenę na słońce :)
  • #6 14 Sep 2005 23:50
    gesty74
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Spróbuj programu z tej strony.

http://www.smw.se/index.html

Pozdrawiam.
  • #7 17 Sep 2005 02:06
    pastupam
    Level 11  
    Helpful post? (-1)
    Witam Serdecznie

Zobacz tez:
    [KALKULATORY z Obrazkami i Opisami]
    [Azymut, Elewacja i Skos (172 miejscowości pl + z ręki)]:
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/

[Kalkulator ZEZA]:
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

[KALKULATORY SŁONECZNE]
    [Kiedy Słońce wskazuje satelitę]:
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html

Pzdr.J.P.
  • #8 22 Sep 2005 22:03
    klimax
    Level 11  
    Helpful post? (-1)
    Witam
    Najlepiej kupić miernik Satfinder i po sprawie. Jedna pomoc u znajomego przy montażu i jest za darmo narzędzie do ustawiania anten. masz dopieszczony sygnał na max-a.

klimax
  • #9 25 Sep 2005 17:38
    piotr_elblag
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Witam Panowie... Pytanko! A czemu Wy tak chłopakowi życie utrudniacie?? Gdyby wiedział co to jest azymut,kąt elew. itp, nie zadawał by takiego Pytania: Jak ustawic antene na hb!! Przecież to dosłownie prostota, luzuje jedną śrubkę (jedna wystarczy) od uchwytu antenowego i przekręca antenę w prawo , stojąc za nią z tyłu, patrzy się w kółko (promiennik) konwertera, i przechyla od 6 - 8cm (w prawo jeśli wcześniej była na Astrze). Po temacie!! A tak propo, to nie wiem jak tam dalej w polsce jest, ale u mnie na północy, konwerter postawiony prosto!!! gubi sygnał!! U nas konwertery dajesz conajmniej 20-35C w lewo. Wtedy sygnał BDB!! Jak już nałapie wprawy, to przestawienie na oko zajmie mu chwilkę!! Ja wariowałem z antena analogową ponad 5lat, służyłem jako obrotnica , i to po całej orbicie!! Praktyka przydała sie, bo dziś spojrzę, i wiem czy stoi dobrze czy zle! A tak propo mierników??? Sat Finder... tandeta to!!! Na co dzień zajmuję się montażem C+ itp. Mam ten badziew, ja montuję ..., a On leży w szufladzie! Wskazania są mylne!! Pamiętajcie, że taki satfinder nie pokazuje siły sygnału z satelity lecz z transpondera!! Juz moje oko działa lepiej... Tak jak mówiłem! Poluzuj śrube anteny, stój za nią, patrz się w środek konwertera, przeręć antenę w prawo 6-8cm, i wtedy szukaj sygnału! Ewentualnie przy niskim poziomie, jeszcze sobie dosrój, lekko w prawo lub lewo, aż sygnał będzie OK!!
  • #10 08 Jan 2007 13:22
    tygryseczek202
    Level 10  
    Helpful post? (-2)
    mam pytanko. z hotbirda lapie tylko tvn dune i tv5 monde europa ale strasnie smierzy. jak zlapac polonie i inne programy?
    na tunerze mam skale tylko od 10.000 do 11.449a polonia np jest poza ta przedzialka. co robic?
  • #11 08 Jan 2007 13:33
    olador
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    POLONI na Hotbirdzie nie znajdziesz-nie ma jej tam od dawna.
  • #12 15 Apr 2007 18:53
    BIGmaestro
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam pytanko.
    Mieszkam w bloku na drugim piętrze i chciałbym kupic sobie jakis zestaw satelitarny, no i gdybym celował na 13 E to mogę mieć problem bo prawdopodobnie będę celował w 10 piętrowy blok, który jest raczej nie do przejścia, a spółdzielnia to raczej mi nie pozwoli zamontować talerza na dachu i nie wiem czy by się to też podobało sąsiadom, że przy ich balkonach idzie kabel. Ludzie poradźcie mi coś, tylko nie piszcie mi rzeczy w stylu: przeprowadź się, zburz blok-przeszkodę itp.
  • #13 15 Apr 2007 23:45
    zbyszek_
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Podobny problem był poruszany kilka dni temu.Zobacz temat :Antena sat. za szybą.Tutaj kol. KONDENSATOR powołuje się na art. 684 K.C. i gogle - prawo antenowe.Tego nie sprawdzałem ale może warto.Sprawdz może ci cos pomoże.Pozdro
  • #14 31 Dec 2007 14:35
    morelexx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    to ja mam zagadke dla was
    jestem pelnym laikiem mieszkam we wloszech
    dostalem wlasnie zestaw cyfry i musze to teraz sobie sam zamontowac
    podlaczenie kabelkow raczej nie powinno mi zrobic problemu gorzej z instalacja talerza i ustawieniem go.
    pomozecie??
  • #15 05 Jan 2008 23:19
    fredpostrach
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    To juz prosciej sie nieda masz napisane co i jak otworz linki azymut dla włoch prawie ten co u nas elewacja tylko inna gdzie we włoszech ta zagadka jest ?
  • #16 06 Jan 2008 11:02
    morelexx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    fredpostrach wrote:
    To juz prosciej sie nieda masz napisane co i jak otworz linki azymut dla włoch prawie ten co u nas elewacja tylko inna gdzie we włoszech ta zagadka jest ?

jakie linki?
  • #17 06 Jan 2008 11:15
    piooo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    @morelexx przecież dostałeś odpowiedź tutaj : http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=908452&highlight= ,na ten sam temat , chyba pogubiłeś się gdzie co piszesz ? A chodzi o program SMWLink , też tam o tym pisze.pozdrawiam
  • #18 07 Jan 2008 20:52
    morelexx
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    nie pogubilem sie
    celowo napisalem w kilku tematach chodzilo mi o szybka i celowa pomoc
    dzieki za odzew zobaczymy co wymodze
    pozdrowienia
  • #19 20 Feb 2009 18:25
    puk2k
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    tygryseczek202 wrote:
    mam pytanko. z hotbirda lapie tylko tvn dune i tv5 monde europa ale strasnie smierzy. jak zlapac polonie i inne programy?
    na tunerze mam skale tylko od 10.000 do 11.449a polonia np jest poza ta przedzialka. co robic?

Dokladnie mam ten sam problem tylko ze u mnei obraz jest idealny , co zrobic zeby miec wiecej kanalow thx
  • #20 20 Feb 2009 19:06
    KIEROWCA_VW
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    puk2k wrote:

Dokladnie mam ten sam problem tylko ze u mnei obraz jest idealny , co zrobic zeby miec wiecej kanalow thx

Witam
    Jeśli to tuner analogowy nie zrobisz nic, więcej kanałów po prostu nie ma.
    Jeśli to cyfrowy tuner to powodów może być kilka:
    -zła lista kanałów (nieaktualna)
    -źle ustawiona antena
    -uszkodzony konwerter
  • #21 24 Feb 2009 19:58
    tacim
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Dzisiaj dostałem tuner sat z TNK i tak poskręcałem wsio ale na ekranie brak sygnału w TNK powiedzieli, że to wina zestawu. I tak się zastanawiam może to wina konwertera bo lat ma ponoć naście i może nie chce z cyfrowym pracowac albo antena jest ustawiona no majtki sąsiada zamiast satelitę.
  • #22 24 Feb 2009 22:27
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (+1)
    Witam, wymień konwerter i ustaw poprawnie antenę.
    Pozdr
  • #23 02 Jul 2009 14:04
    dr.elich
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam ja mam problem podobny jak kilka osób powyżej - na hotbirdzie łąpie tylko tv5 monde europe. To w domu rodziców i nie wiem jak sytuacja się zmieniałą ale od jakiegoś zcasu zniknęły ponoć inne programy. Na astrze jest ich sporo. Model sprzętu to pace psr 800 - czy możliwe, że sprzęt jest niesprawny? Częstotliwości które można w nim ustawić to około 12500 do 13500 a wszystkie listy prgramów mają wartości poza tą skalą..ale kiedyś to nie przeszkadzało..proszę o szybką odp poniważ chcę rodzicom dziś kupić CP i nie wiem czy będzie działał i czy konwerter jest ok - ma już chyba z 10 lat
  • #24 02 Jul 2009 14:19
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (+1)
    Witam,Pace psr-800 to tuner analogowy... i na HB w przekazie analogowym pozostały tylko dwa programy.
    Konwerter prawdopodobnie do wymiany.
  Search 4 million + Products
Browse Products