Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / ζdowarki
  • #1 14 Wrz 2005 22:57
    68750
    Usuni皻y  
  • Pomocny post
    #2 14 Wrz 2005 23:15
    adamdn
    Poziom 18  

W ustawieniach zasilania masz zapewne ustawiona maxymalna wydajnosc procesora (wybrany schemat zasilania: Zawsze wlaczony). Powoduje to to ze procesor pracuje na maksymalnych obratach, szybko zzera baterie i wlasnie potrzebuje chlodzenia wentylatorkiem. Chodzi on caly czas (z malymi przerwami) aby nie doszlo do przegrzania procesora.

A na biurku sytuacja moze sie pogarszac gdyz nie ma odpowiedniej wentylacji pod laptopem (wymiany powietrza cieplego na chlodne). Ja rozwiazalem te problem poprzez zakup podstawki chlodzacej oraz zmiane ustawien zasilania na: przenosny/laptop

Pozdrawiam
    adamdn

• #3 15 Wrz 2005 08:50
    68750
    Usuni皻y  
  • Pomocny post
    #4 15 Wrz 2005 21:46
    adamdn
    Poziom 18  

No to raczej ustawienia masz dobre. Moga byc jeszcze takie przyczyny:

1. Jezeli to laptop Acera to mozesz miec w ustawieniach Acer PM wlaczona opcje chlodzenia procesora przez caly czas

2. Karta graficzna grzeje sie i cieplo dociera takze do procesora wlaczajac wentylator. Mozesz obnizyc jej wydajnosc zmniejszajac tym samym wydzielanie ciepla.

Jako dobre rozwiazanie polecam podstawke chlodzaca pod laptopa. Jest bardzo cicha, lekka i wydajna.

Pozdrawiam
    adamdn

P.S. Mozesz takze sprawdzic czy sytuacja bedzie sie powtarzac gdy miedzy laptopem a biurkiem zostawisz 3-4cm przerwe stawiajac tylna czesc laptopa np. na ksiazce.

• #5 15 Wrz 2005 23:54
    68750
    Usuni皻y  
  • Pomocny post
    #6 16 Wrz 2005 00:15
    adamdn
    Poziom 18  

Powszechnie wiadomo ze laptopa grzeja sie niemilosiernie (niezaleznie od typu procesora). Wiadomo jednak takze ze najbardziej grzejacymi sie elementami sa procesor, karta grafiki, karta wi-fi oraz pamieci. Aby temu zapobiec mozna albo zmniejszyc wydajnosc podzespolow komputera aby pobieraly mniej pradu i sie jednoczesnie mniej grzaly albo uzyc czegos to w szybszy i cichszy sposob wytraci temperature... Jak sam widzisz to co powiedzialem - podniesienie laptopa czyli zwiekszenie dostepu "swiezego", chlodnego powietrza do spodu obudowy daje zadane efekty.

Co do gwarancji to mysle ze nie ma sensu wysylac komputera gdyz najprawdopodobniej nic nie stwierdza i dodatkowo moga Ciebie obciazyc kosztami wysylki i ekspertyzy ktore moga wyniesc nawet kilkaset zlotych (!!). Polecalbym narazie tansze rozwiazanie - zakup podstawki chlodzacej np. CoolerMaster CoolPad lub Vantec LapCool 2 lub 3.

Pozdrawiam
    adamdn

• #7 16 Wrz 2005 07:44
    68750
    Usuni皻y  
  • #8 16 Wrz 2005 11:24
    adamdn
    Poziom 18  

Po pierwsze serwisy zawsze obciazaja kosztami w przypadku nie stwierdzenia usterki (ew. pierwszy raz gratis).

Co do wylaczania dyskow to sprawa ma sie raczej marnie - im wiecej razy bedzie wylaczany i wlaczany tym krotszy bedzie jego zywot. Lepiej niech sie pokreci i zuzyje troche pradu niz ma byc tak meczony.

Jezeli chodzi o podstawke to mozna juz kupic Vantec LapCool 3 za 75zl z wysylka gratis - przynajmniej ja tak kupilem :D

Pozdrawiam
    adamdn

P.S. Ja mam akutalnie opcje "przenosny/laptop" i wylaczane jakiekolwiek wylaczanie monitora, dyskow, itd. Oszczedzam dysk, swietlowke a ze chodzi i tak wiekszosc czasu na pradzie z gniazdka to nie stanowi to problemu.

• #9 16 Wrz 2005 14:44
    68750
    Usuni皻y  
  • #10 16 Wrz 2005 15:06
    adamdn
    Poziom 18  

Oczywiscie ze moge - odezwij sie na priva to podam namiary.

Co do zdjec to bedzie ciezko gdyz laptop jest podlaczony do 50 roznych urzadzen i zeby je poodczepiac to musialbym godzine stracic :P Dlatego zalaczam 1 zdjecie ze strony. Pozostale dwa to moje zdjecia pudelka (przod + tyl) ktore udalo mi sie odnalezc.

Pozdrawiam
    adamdn

Szukaj w 4mln produkt闚
Przegl康aj produkty