Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Laptop + wiatrak ca造 czas chodzi, dlaczego?

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Laptop + wiatrak ca造 czas chodzi, dlaczego?
Author
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post from the author of the topic 14 Sep 2005 22:57   

Posiadam lapa z prockiem centrino 1,4 M gdy mam lapa na kolanach wiatrak wlacza sie co jakis czas, ale g這wnie stoi on na biurku. i wtedy chodzi on ca造 czas, czy jest to normalnie zachowanie?, dzieje sie tak od samego pocz徠ku jak go kupilem, czyli kilka miesiecy.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Sep 2005 22:57   

Back to top

adamdn
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 14 Sep 2005 23:15helpful post - solution   

Re: Laptop + wiatrak ca造 czas chodzi, dlaczego?

W ustawieniach zasilania masz zapewne ustawiona maxymalna wydajnosc procesora (wybrany schemat zasilania: Zawsze wlaczony). Powoduje to to ze procesor pracuje na maksymalnych obratach, szybko zzera baterie i wlasnie potrzebuje chlodzenia wentylatorkiem. Chodzi on caly czas (z malymi przerwami) aby nie doszlo do przegrzania procesora.

A na biurku sytuacja moze sie pogarszac gdyz nie ma odpowiedniej wentylacji pod laptopem (wymiany powietrza cieplego na chlodne). Ja rozwiazalem te problem poprzez zakup podstawki chlodzacej oraz zmiane ustawien zasilania na: przenosny/laptop

Pozdrawiam
adamdn

Helpful message? + -

Back to top

Invert
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post from the author of the topic 15 Sep 2005 08:50   

tzn mam ustawiony przeno郾y/Laptop ale ustawilem sobie zeby tylko wy豉cza monitor jak jest pod zasilaniem po 3 minutach a jak na baterii po 2 minutach.
Ustawic mu cos jeszcze np wstrzymanie systemu lub wy陰cz dyski twarde, czy czeste uzywanie tych opcji nieuszkadza czego, chyba w tym przypadku HDD?

Helpful message? + -

Back to top

adamdn
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 15 Sep 2005 21:46helpful post - solution   

No to raczej ustawienia masz dobre. Moga byc jeszcze takie przyczyny:

1. Jezeli to laptop Acera to mozesz miec w ustawieniach Acer PM wlaczona opcje chlodzenia procesora przez caly czas

2. Karta graficzna grzeje sie i cieplo dociera takze do procesora wlaczajac wentylator. Mozesz obnizyc jej wydajnosc zmniejszajac tym samym wydzielanie ciepla.

Jako dobre rozwiazanie polecam podstawke chlodzaca pod laptopa. Jest bardzo cicha, lekka i wydajna.

Pozdrawiam
adamdn

P.S. Mozesz takze sprawdzic czy sytuacja bedzie sie powtarzac gdy miedzy laptopem a biurkiem zostawisz 3-4cm przerwe stawiajac tylna czesc laptopa np. na ksiazce.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Sep 2005 21:46helpful post - solution   

Back to top

Invert
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post from the author of the topic 15 Sep 2005 23:54   

a no wlasnie zrobilem t ostatni opcje i cos dodatkowego. Opisze moze wszsytko od pocz徠ku.

Po這篡lem laptopa na ksi您cze i bym nad ziemi jakies 5 cm, nadal chodzi wiatrak ani nie zwalnial ani nieprzyspiesza. Wiec wzio貫m wiatrak do ch這dzenia i pod這zylem po lapa w豉czy貫m pochodzi troche i ch這dzenie w lapie sie wy豉czy這, ale pozniej jak juz go po這zy貫m na bi鏎ku znowu sie w陰czy這 po kilkunastu minutach.

Zadzwonilem do serwisu i tam powiedzieli mi ze jezeli chce to moge zareklamowac lapa w sumie nic za to nieplace i wygodnie jest bo gwarancje mam door to door i facet jeszce powiedzial ze to czy zareklamuje to zalezy od mojej wygody bo chodzenie wiatraka nieprzeszkadza w niczym laptopowi ( no to sam wiedzialem Smile ) ale jedynie moze mi przeszkadzac szum. I tak sie taraz zastanawiam czy odsy豉c czy nie, czy jednak wszystko jest wporz康ku?

obok procka, jest karta wifi i jak wiadomo one wszystkie sie choooolernie grzej i moze od tego procek niepotrafi dosyc szybko zrzucic temperatury chociaz troche to dziwne.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Sep 2005 23:54   

Back to top

adamdn
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 16 Sep 2005 00:15helpful post - solution   

Powszechnie wiadomo ze laptopa grzeja sie niemilosiernie (niezaleznie od typu procesora). Wiadomo jednak takze ze najbardziej grzejacymi sie elementami sa procesor, karta grafiki, karta wi-fi oraz pamieci. Aby temu zapobiec mozna albo zmniejszyc wydajnosc podzespolow komputera aby pobieraly mniej pradu i sie jednoczesnie mniej grzaly albo uzyc czegos to w szybszy i cichszy sposob wytraci temperature... Jak sam widzisz to co powiedzialem - podniesienie laptopa czyli zwiekszenie dostepu "swiezego", chlodnego powietrza do spodu obudowy daje zadane efekty.

Co do gwarancji to mysle ze nie ma sensu wysylac komputera gdyz najprawdopodobniej nic nie stwierdza i dodatkowo moga Ciebie obciazyc kosztami wysylki i ekspertyzy ktore moga wyniesc nawet kilkaset zlotych (!!). Polecalbym narazie tansze rozwiazanie - zakup podstawki chlodzacej np. CoolerMaster CoolPad lub Vantec LapCool 2 lub 3.

Pozdrawiam
adamdn

Helpful message? + -

Back to top

Invert
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post from the author of the topic 16 Sep 2005 07:44   

Dzis jest inaczej. Wsta貫m rano pod這zy貫m pod lapa ksi您ke, w陰czy貫m go. Po kilkunastu minutach standardowo sie wiatrak w陰czy, p騧niej niepracowa貫m na kompie jakies 15 minut przychodze wiatrak niedzia豉, widocznie jak on pracuje ca造 czas na bi鏎ku i pod這ze mu pozniej ksi您e to potrzebuje sporo czasu zeby wytracic t temperature. Tak wiec chyba jeest wszystko wporzadku?!

tzn kosztami mnie zadymi nieobci您 bo rozmawialem z facetem, pozatym na gawarancji jest, no ale jak m闚isz ze niema sensu no to po co wysy豉c.
Powiedz mi co myslisz o takich opcjach oszczedzania energi jak wy陰czanie dysk闚 twardych co 3 minuty jak pracuje na bateri i wstrzymywanie sytemu np co 5 minut, czy to ma jakis wp造w na podzespo造, bo w sumie bede tego uzywal dosyc czesto.

Ta podstawka dosyc droga bo 160z, ale sie zastanawie.

Helpful message? + -

Back to top

adamdn
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 16 Sep 2005 11:24   

Po pierwsze serwisy zawsze obciazaja kosztami w przypadku nie stwierdzenia usterki (ew. pierwszy raz gratis).

Co do wylaczania dyskow to sprawa ma sie raczej marnie - im wiecej razy bedzie wylaczany i wlaczany tym krotszy bedzie jego zywot. Lepiej niech sie pokreci i zuzyje troche pradu niz ma byc tak meczony.

Jezeli chodzi o podstawke to mozna juz kupic Vantec LapCool 3 za 75zl z wysylka gratis - przynajmniej ja tak kupilem Very Happy

Pozdrawiam
adamdn

P.S. Ja mam akutalnie opcje "przenosny/laptop" i wylaczane jakiekolwiek wylaczanie monitora, dyskow, itd. Oszczedzam dysk, swietlowke a ze chodzi i tak wiekszosc czasu na pradzie z gniazdka to nie stanowi to problemu.

Helpful message? + -

Back to top

Invert
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post from the author of the topic 16 Sep 2005 14:44   

mog bys mi podac namiar gdzie mogl bym kupic t podstawke, masz moze jej zdjecia?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Sep 2005 14:44   

Back to top

adamdn
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 16 Sep 2005 15:06   

Oczywiscie ze moge - odezwij sie na priva to podam namiary.

Co do zdjec to bedzie ciezko gdyz laptop jest podlaczony do 50 roznych urzadzen i zeby je poodczepiac to musialbym godzine stracic Razz Dlatego zalaczam 1 zdjecie ze strony. Pozostale dwa to moje zdjecia pudelka (przod + tyl) ktore udalo mi sie odnalezc.

Pozdrawiam
adamdn

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Laptop + wiatrak ca造 czas chodzi, dlaczego?
Page 1 of 1
Similar topics
Wiatrak w pavilionie dv6000 c2d chodzi prawie ca造 czas. (3)
Dell Inspiron 1545 - Wiatraczek chodzi ca造 czas, mimo 瞠 laptop jest zimny! (4)
Wiatrak w laptopie ca造 czas pracuje na 100% (1)
AMD - Procesor si grzeje, radiator gor帷y, wiatrak ca造 czas max. obroty. (19)
hp pavilion dv6, wentylator ca造 czas chodzi (8)
Twardy dysk ca造 czas pracuje, o co chodzi (9)
Nie widzi CD-Romu, dysk chodzi ca造 czas. (5)
HD6870 - Wentylator ca造 czas chodzi na pe軟ych obrotach (7)
UPS Activ Power ca造 czas piszczy dlaczego? (2)
Dlaczego ca造 czas mam uzycie procesora na 100% (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.046 seconds

elektroda.pl topic RSS feed