Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"WYGAR(R)"

Banasiewicz02 16 Wrz 2005 22:20 8261 32
  • Konstrukcja ta została stwożona na podstawie dwóch głosników basowych firmy RFT o średnicy 40cm i mocy 50 watt sztuka.Konstrukcja ta jest bardzo prosta (klasyczny bass reflex uwzględniający precyzyjne obliczenia czy starczy mi mebli na obudowe i czy całość zmieści się w passacie KOMBI) "WYGAR(R)" ten służy do wybijania szarych komórek w mózgu i profesjonalnie przyspiesza zużywanie się samochodu marki volkswagen passat.Subwooferek do najpiękniejszych na świecie nie należy ale też brzydki nie jest (obity futerkiem z afrykańskiej antylopy GNU ;) ) głośniki przykręcone odwrotnie celem zwiększenia litrażu obudowy i wzbudzenia skrajnych opinii na przechodniach patrzących do wnętrza samochodu."WYGAR(R)" daje w aucie masakrycznego wykopa w okolicach 70-90hz (bo jest wysoko nastrojony co zostało uczynione celowo po to aby uzyskać jak największe natężenie dzwięku) nie sięga takich głębin jak 30 hz ale jak na moje potrzeby wystarcza spokojnie i po ciężkim dniu jedna przejażdzka passatem po mieście sprawia niebywałą frajdę :) Obudowa jest wzmacniana poprzecznie i na rogach listwami celem zachowania jak największej sztywnosci.dwa głośniki mają po 8 ohm co w połączeniu równoległym daje 4 ohm a tego mi trzeba :) dodaję że "WYGAR(R)" ten nie jest superprofesjonalną konstrukcją i stwożony został z myślą o samochodzie a nie o estradzie dlatego dla tych głośników został zastosowany maksymalny możliwy litraż aby wytrzymałość mocowa i zejście było odpowiednie.oto zdjęcia...

Fajne!
  • #2 16 Wrz 2005 22:46
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pomaluj kosze na srebrno, od wewnatrz belek trzymajacych magnes daj niebieskie ledy podswietlajace membrany:D:D Jak na taka konstrukcje bedzie w sam raz:D

• #3 16 Wrz 2005 22:58
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

eeeee ta konstrukcja ma budzić respekt a nie być świecącą choinką :D

• #4 16 Wrz 2005 23:25
    jaro_21
    Poziom 21  

moim zdaniem bardzo przemyślana konstrukcja
    wielkośc obudowy skutecznie uniemożliwi wyjęcie suba przez rozbitą szybę, a nawet jakby się udało to jak szybko można uciekać z taką szafą :)
    musze pomyśleć o czymś takim do malucha

ile waży ten subek ?
    co go napędza ?

• #5 17 Wrz 2005 00:44
    slo11
    Poziom 12  

teraz to sie zalamalem :) ja na takim sprzecie (+2GDS+2gwizdki) chce robic imprezy :) a Ty masz takie same basy w aucie :) musze wiec zainwestowac :) heheheheh ale spoko konstrukcja

• #6 17 Wrz 2005 10:15
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

No skąd :D całość jest zasilana ze zmodyfikowanej 4 kanałowej końcówki mocy w której dwa kanały są zmostkowane na tego suba a dwa kanały dodatkowe zasilają głosniki w drzwiach...

• #7 17 Wrz 2005 10:35
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Fajna konstrukcja, możesz to pokazać maniakom car audio mającym w aucie wzmaki 1600W First Austria albo inne sprzęty typu "niby tuby 500W" :D Pozdrawiam ;D

• #8 17 Wrz 2005 10:43
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Fajnie to to wygląda wszystko razem, jak za koszta w to włozone. Tylko ten sub troche dziwnie zajmuje całą objętość bagaznika ;). No i pomaluj kosze na srebrno/czarno/czerwono i dodaj coś swiecącego. Choinka choinką, ale w świecie car-audio takie rzeczy własnie wzbudzają respect ;)

• #9 17 Wrz 2005 10:52
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

eee to ma budzić respekt w tym sensie że gdy jade to się znaki trzęsą i ludzie z przejść dla pieszych uciekają bo myślą że samolot ląduje na ulicy :D a toto specjalnie jest takie duże bo samochód to passat kombi i nawet nie wypadało by tam ładować jakiś pierdziawek dibeisi czy innych alphardów :D a fakt ludziom szczęka opada gdy oni inwestują po kilka tysięcy złotych w sprzęt car audio a ja zainwestowałem niecałe 500zł i u mnie w aucie nikt nie chce siedzieć na tylnych siedzeniach(nie dziwię sie :D )

• #10 17 Wrz 2005 11:23
    micho a
    Poziom 35  

nooooooo i takie coś sie miszczowi podoba (w końcu drugi miszczuy top robił :D) ale weż te głóśniki przodem a nie tyłem miszczu bo tak to od razu kojarzy sie z łysymi drechami majacymi szpanerskie ws alfreda koszem do przodu :D

pozatym ok to futerko spoko nie dawaj żadnych neonów bo to też sie z bumboxami czy jakoś tak to sie wabi alpierda kojarzy i jest bleeeeeeeee :D

no pełna nazwa to powinna być WYGAR MISZCZA (R) :D:D:D:D i bierz sie za to 2xgdn 38-300-4AE :D

ocena 13456789/ skale szkolna :D

• #11 17 Wrz 2005 12:26
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

a i jeszcze jedno - spróbuj połozyc go na plecach, jesli sie zmiesci, tak zeby wyloty br i głosniki były skierowane do góry - na sufit. Raz ze powinnien byc bas lepiej słyszalny (=głośniejszy) dwa ze jesli bedzie to dosyc mała odległosc (sub<->sufit) to podbije basy (=głośniejszy bedzie).

• #12 17 Wrz 2005 14:46
    coolombo
    Poziom 29  

Te głośniki to estradówki? chyba trochę nie zabardzo do samochodu się nadają. No ale co kto lubi kwestia gustu ;)

• #13 17 Wrz 2005 16:23
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Jeden taki erefciok się u mnie wala po podłodze, na razie bezproduktywnie. Nie będę robił na nim subbasu- zobaczę, jak się sprawdzi w roli "gęby" pieca gitarowego. Dobrze, że ktoś jeszcze miał dojście do tych grzmotów ;). To oznacza, że mogą się jeszcze gdzieniegdzie walać. Konstrukcja pomysłowa, to muszę obiektywnie stwierdzić, ale jakoś darzę sporą antypatią podobne wynalazki...

• #14 17 Wrz 2005 21:24
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Apropo tego że niby estradówki nie nadają się do samochodu: otóz ja jestem Banan i całkowicie inaczej postrzegam świat mnie otaczający i dla mnie jak najbardziej estradówki mogą zostać użyte w samochodzie a głównie za sprawą ogromnej efektywności... a apropo "leżenia na plecach" to ten subwoofer cały czas tak leży aby kosze było widać przez szybę z daleka a bass był donośniejszy i rozchodził się równomiernie po aucie(na jednym ze zdjęć "WYGAR(R)" stoi na boku tylko do fotografii)

• #15 17 Wrz 2005 21:44
    DUD3K
    Poziom 19  

a gdzie są porty do podłączenia tych "głośniczków"??

• #16 17 Wrz 2005 22:11
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

DUD3K napisał:
    a gdzie są porty do podłączenia tych "głośniczków"??

Nie ma tu żadnych portów w skrzynce.
    Przewody podłącza się bezpośrednio do zacisków głośnikowych.

Głośniki estradowe nadają się do samochodów na konkurs DB DRAG, a to ze względu na dużą skuteczność.

Pamiętam to, jak w samochodzie Trabant były umieszczone w skrzynce dwa głośniki Tonsil GDS 30/30, podłączone to było do normalnego radia samochodowego i grało to tak głośno że cały samochód drgał.

• #17 17 Wrz 2005 23:35
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Dokładnie gdyż głosniki posiadają zakręcane zaciski :D

• #18 18 Wrz 2005 00:43
    adammc

Poziom 26  

miałem kiedys takie głośniki i stwierdzam że skoro juz wstawiłes je do auta to możesz jedynie pojezdzić z otwartym bagarznikiem i reklamować cyrk lub puszczać płatne ogłoszenia przedwyborcze bo basu poniżej 100Hz te głośniki nie przeniosa ,pozatym z tego co pamiętam te głośniki miały po 15 ohm i bardzo małe wychylenie oraz twarda membranę i tłoczony resor .
    jednym słowem nadają sie do przenoszenia gitar wokali organ czy tez niemego kina. :D

pomysł fajny ale kiepskie przetworniki jak na subbas więkrza karierę zrobiłyby na próbach jakich młodych szarpidrutów.
    kiedys zastanawiałem się czy tych głośników nie wykorzystac jako podstawki pod choinke bo kosze ich do złudzenia takie podstawki przypominaja jednym słowem siekiera i do lasu .

• #19 18 Wrz 2005 01:07
    fraxx
    Poziom 15  

jaro_21 napisał:
    moim zdaniem bardzo przemyślana konstrukcja
    wielkośc obudowy skutecznie uniemożliwi wyjęcie suba przez rozbitą szybę, a nawet jakby się udało to jak szybko można uciekać z taką szafą :)
    musze pomyśleć o czymś takim do malucha

hehe Taka skrzynia to w maluchu nawet przez rozbite drzwi nie przejdzie :D :D :D

• #20 18 Wrz 2005 09:41
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

kolego adammc to nie są te głośniki o których mówisz...te głosniki mają po 8 ohm i extra lekkie membrany i w samochodzie spokojnie ciągną do 50hz jak nie mniej...Bass dają baaardzo podły mięsisty (bez takiego typowego estradowego tłuczenia)

• #21 18 Wrz 2005 14:00
    DUD3K
    Poziom 19  

MI chodziło właśnie o zaciski !!??

Bo nie widze kabli...

• #22 18 Wrz 2005 14:35
    adammc

Poziom 26  

no skoro to nie te głośniki co miałem ja to lepiej dla twojego suba no i ucha.

• #23 18 Wrz 2005 15:57
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

No dla ucha może nie bo człowiek po godzinie słuchania na 3\4 mocy ma już dość życia na planecie ziemią zwanej...

• #24 18 Wrz 2005 16:20
    speed250
    Poziom 15  

beznadzieja, gorszego dziadostwa nie widzialem , pasowalo by to do starej nysy albo żuka aby reklamowac cyrk, ale nie do takiego auta, ciekawe jak wygladaja twoi kumple jak siedza z tylu :D, wychodza zapewne jak naprani :D , widzialem kiedys mniejszych rozmiarow w maluchu taka szafe , no ale widocznie disco muły tak lubia:D

• #25 18 Wrz 2005 21:29
    adammc

Poziom 26  

starałem się bardziej delikatnych słów użyc by powiedziec to samo:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

car audio ma to do siebie że słynie z elegancji i dokładności wyglądu nie dla każdego sie tez wygląd tylko liczy tylko tez jak to gra ale skro gra tak jak pasuje właścicielowi to ok.

• #26 18 Wrz 2005 21:46
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Ta konstrukcja ma robić masę chałasu na drodze i tyle :D a z krytyka jak najbardziej się zgadzam gdyż ja na Goleniowie jestem znany z takich lekko mówiąc "niekonwencjonalnych" konstrukcji i pomysłów tak więc mi pasuje :D

Proszę zmienić rozdzielczość zdjęć, tak żeby wyświetlały się automatycznie >Kwaczor<

• #27 18 Wrz 2005 23:05
    fraxx
    Poziom 15  

A mnie się tam podoba bardzo ładny kontrast powstaje pomiędzy surowością tych głośników a futerkiem antylopy ;) do tego napewno położony do góry głośnikami skrzynia pasuje idealnie do gabarytów baażnika i napewno groźnie wyglądają głośniki patrząc przez tylną szybę :) oj chętnie bym posłuchał jak to łupie :D
    Po za tym ludzie co wy się czepiacie wyglądu? to ma trząść światłami na skrzyżowaniu, a nie wprowadzać świąteczny nastrój.
    a jeżeli już chcesie światełka to użyłbym czerwonych, oświetlając wnętrze samochodu w momencie najgłębszego i najpotężniejszego udeżenia bassu, a stare babcie zawału by dostawały przez myśl że samochód wybucha :D:D:D

mówisz że jesteś znany z takich "niekonwecjonalnych" konstrukcji, chętnie poznam inne twoje dzieła.

Pozdrawiam.

• #28 18 Wrz 2005 23:40
    adammc

Poziom 26  

czy ten wzmak to jest firmy sony? bo cos tam na zdjeciu widać
    dość inaczej wygląda w porównaniu ze znanymi klasycznymi x-plodami.
    mam pytanie czy głośniki masz podpięte na stereo czy też razem równolegle na 4 omy i mostek

• #29 19 Wrz 2005 07:48
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Wzmacniacz nie jest SONY(to logo zostało oderwane od telewizora trinitron i przyklejone dla lepszego wyglądu) głosniki są połączone równolegle pod zmostkowane dwa kanały w jeden...

• #30 20 Wrz 2005 23:11
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Na tym idzie wyciągnąć baaardzo dużo bo głośniki bardzo efektywne są i nawet wysoko ciągną aż do średnich tonów :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME