X

Ford Fiesta 1.1 89r problem z wentylatorem

maluda 17 Sep 2005 11:50
  • #1 17 Sep 2005 11:50
    maluda
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam mały problem z wentylatorem na chłodnicy,poprostu nie załancza sie.Wentylator podłączony na krótko działa.Gdzie mam szukać usterki ? może ma ktoś schemat ?
  • #2 17 Sep 2005 12:14
    lennon
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    witam!!!moze plyn nie osiaga takiej temperatury zeby czujnik zalaczyl wentylator.w chlodnicy jest wkrecany czujnik ktory zalancza wentylator sprawdz go najlepiej podmien na inny.wyciag z niego przewody i zlacz razem jak sie wlaczy wentylator to znaczy ze czujnik walniety.
  • #3 17 Sep 2005 12:15
    JAFO
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Wystarczy sprawdzić, czy jest napięcie na jednym z przewodów dochodzących do czujnika przy włączonym zapłonie. O bezpieczniku właśnie przypominam.
  • #4 17 Sep 2005 12:46
    maluda
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Temperatura płynu napewno przekracza 100 stopni bo kilka razy mi sie zagotował, czujnika nie mam w chłodnicy bo nie wychodzą z niej zadne przewody,sprawdze opcje czy dochodzi napięcie na termostat, bo tam jest chyba czujnik
  • Helpful post
    #5 30 Oct 2005 17:30
    jaseba
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam fiestę z 90 roku.miałem ten sam problem.jeśli po przekręceniu stacyjki nie dochodzi + a napewno tak jest bo jak piszeszze po załączeniu na krótko działa, to sprawdz przekażnik .U mnie on tak się zgrzał że się nie załanczał wentylator.do dam że jechałem wtedy do Berline w lato i też musiałem spiąć go na krótko.przekażnik założyłem 30 A za ok 9 zł.
    Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products