Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estradówki 2x15+1"

toadi 22 Wrz 2005 23:57 15262 55
  • Witam
    to nowa konstrukcja jeszcze brakuje jak zwykle krat raczek narozników i innych dupereli :d

Co siedzi w srodku oczywiscie 2 szt Craaft TC15-200 i driver 1"konkretnie beyma SMC280 z tuba ktorej symbolu nie znam kupilem razem z driverami

Wykonanie identyczne jak poprzednich w ktorych wysokotonowy byl GDWT12-19/100.

Podzial 1,8 kilo 6/12dB okt zadnego tlumienia puki co nie zalorzylem tez zabezpiecznia na drivery

Obudowa wiórówka 18mm

Nie ma sie co za bardzo rozpisywac wiecej bo praktycznie wszystko bylo omowione przy poprzednich paczkach.

Jak gra no glosno ale brakuje niskiego basu (wiadomo) gora jest calkiem dobra mimo ze ten driver do najlepszych nie nalezy ciagnie w miare równo do 15 kilo pozniej juz slabo.

kosztorys 2 paki

4 szt TC 800zł
    drivery (okazyjnie) 320
    plyty 90zł
    wykladzina 50zł
    klej 20zł
    wkrety 10

razem ok 1300zł mysle ze nie duzo.

Napedzam behringerem PMH5000 dodatkowo dpinal pai na gammie 15 robiace za suby napedzane elmuzem 2158 pewne nieporozumienie ale odcinajac przy 80Hz doklada sie nizszego basu a glosniki nie sa zbyt obciazone mechanicznie bo moc tylko 150W.
    Narzie zagralem tak jedna impreze w plenerze sprawdzil zestaw sie swietnie.

Planuje kiedys jakies uby ale z powodów braku kasy nie nastapi to predko :/

Wkrótce wiecej zdjec z budowy i gotowych paczek

Fajne!
  • #2 23 Wrz 2005 01:13
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

No calkiem nieglupie:) Od ilu pusciles driver? Troche jendak boli to ze kolumny na 2 x15" nie maja tzw "miecha".. Ale od 80hz wykop powinny miec konkretny. Zgadza sie?

• #3 23 Wrz 2005 09:34
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No Mistrzu jak zwykle wymiata :D
    Toadi, a jak w porownaniu z twoimi kolumienikami zagra konfiguracja Craaft TC15-200+GDWT150W i druga taka kolumna na samym wooferze i to na strone...Wyjdzie na to samo 2 craafty i jeden driver na strone, tylko ze w oddzielnych paczkach :)
    Mam nadzieje ze efekt bedzie tak samo dobry...???
    Zasilanie -Boost PX-600 2*250W/8Ohm lub 2*350W/4Ohm.
    POzdro!

• #4 23 Wrz 2005 15:50
    toadi
    Spec od akustyki

driver uciety na 1,8kilo wiec tak w miare

DJ_Czyżyk: powinno wyjsc na to samo .
    jedna uwaga wzgledem tantego porzedniego mojego kompletu poprawila sie znacznie jakosc srednich tonów nie zeby tamte jakos bardzo zle graly po prostu teraz graja szerzej cala góra pasma i ten driverek niezle sie przebija na odległość i fajniej drapie po uszach

• #5 23 Wrz 2005 16:49
    168931
    Usunięty  
  • #6 23 Wrz 2005 17:49
    fraxx
    Poziom 15  

Witam.

fajnie wyglądają te kolumienki, a tuba troche potężnie wygląda :)
    A ścianki boczne są podwójne czy jak? bo to wygląda jak by była płyta zew ok 18mm i wew ok 5milimetrowa mógłbyś wyjawić co to ? dlaczego? i po co ? :)
    I gdybyś mógł podać wymiary.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

• #7 23 Wrz 2005 18:26
    toadi
    Spec od akustyki

nie co ty klasycznie 18mm tylko ze z przodu jest ramka z listewek ktore maja podfrezowany rowek 1x1cm na zamontowanie kraty w przyszlosci .

Jak siw wybiore do kumpla zamieszcze wiecej fotek bo on ma zdjecia jak to budowalem ale nie zgralem jeszcze od niego, sa tam tez zdjecia glosników

• #8 23 Wrz 2005 18:34
    Kwaczor

Spec od akustyki

A jak ze stromością zwrotnicy? Czy taka jest wystarczająca? Bo mam małe obawy o życie drivera.

• #9 24 Wrz 2005 05:43
    Jogesh
    Poziom 28  

A oteory bass refleks nie mają żadnej rury, tylko zwykłe otwory? Czy tak się robi, czy jeszcze nie dokończone?

• #10 24 Wrz 2005 10:38
    168931
    Usunięty  
  • #11 24 Wrz 2005 11:51
    toadi
    Spec od akustyki

poza tym ja chcialem wsadzic rury ale potrzeba by wiekszej srednicy albo wiecej sztuk a znajdz miejsce tam na przedniej sciance.

Driverowi nic nie bedzie on jest 8 om a niskotonowa sekcja ma 4 om czyli tak jakby sie jego wytrzymalosc zwieksza 2 x wuiec jak on ma 50w AES TO TAK JAK BY MIAL 100w wiec spokojnie powienien wystarczyc

• #12 01 Paź 2005 13:02
    rysiu126
    Poziom 14  

ładnie , szkoda że nie schodzi nisko ale od tego są suby
    -------
    przydały by się kratki na głośniki albo siatka na całą kolumnę

• #13 01 Paź 2005 13:10
    toadi
    Spec od akustyki

bedzie i kratka i raczki i narozniki tylko nie wiem kiedy bo kasy brak a na to potrzeba z trzy stówki . No moze z basem nie jest az ak zle mozna ich urzywac samodzielnie ale jak ktos pisal brakuje mieska

• #14 01 Paź 2005 17:34
    micho a
    Poziom 35  

wszystko ok fajnie tylko teraz skąd wziąśc subbas pod to :D:D crafty śa ponoć bardzo efektywne na średnich tonach i 2xstx gdn 38 może nbie wystarczyć to co tuba ???

w sumie bez mięchas można grać a brak basu to pojecie wzgledne o w końcu 2x15'' to coś tam musza walić bez przesady :D:D

• #15 01 Paź 2005 19:13
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

micho a
    Mam z kumplem wlasnie taki problem, tzn bedzie za jakis czas bo na razie nie ma kasy :( ale planowac mozna :)
    Wiec planjemy 2*STX38-300 w br pod kolumne na 1*Craaft+GDWT150W, wiec do kolumn, które przedstawil toadi wypadaloby 2 takie suby :D
    Z reszta poczekajmy na wypowiedz samego wlasciciela odnosnie planowanego wsparcia jego kolumn.
    PS A moze 2*38-300w br i 2*38-300w odwrotce???:D
    Pozdro!

• #16 01 Paź 2005 19:57
    Kwaczor

Spec od akustyki

To już lepiej 2 odwrotki. Taki BR przy odwrotkach już niewiele zdziała.

• #17 01 Paź 2005 19:58
    poeta5
    Poziom 23  

No ladne bardzo dobra i precyzyjna konstrukcja bardzo mi sie podoba jakbys jeszcze mial fotke z tylu

• #19 02 Paź 2005 15:03
    toadi
    Spec od akustyki

Z subami teez bede mial nielada problem przez brak kasiory tu nie porzeba niewiadomoczego wystarczy zeby pokryly zakres od 40-80Hz czyli jedna oktawe wiec wystarczyloby po jednej kolumnie na 2xstx38 pod warunkiem ze nie bede odcinał tych kolumn tylko dam im grac calym pasmem w innym wypadku potrzebab by pewnie na jednego craafta dokladac 2 stxy

• #20 02 Paź 2005 16:47
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Mnie chodzi o to aby uzyskac niezle zejscie i spore cisnienie basu, muza techno itp, rozne remiksy troche d'n'b i hh, oglonie bas bas i jeszcze raz bas potrzebny, crafty jak da sie na ful to troszke kopa maja, ale to nie jest to co powinno byc na imprezie, lub z malym klubie.
    Zastanawia mnie konstrukcja odwrotki,moze 2*(1*stx38-300) pod jednego Crafta, ale chyba wtedy zejscie bardzo ucierpi i wykop bedzie nieziemski, za to zejscie nie obnizy sie...???
    Pozdro!!!

• #21 02 Paź 2005 18:02
    micho a
    Poziom 35  

ja bym dał na początek konstrukcje soundwave czyli 80 l 40 hz na 1 crafta czyli na kolumne toadiego 2xstx na 1 kolumne w zwykłym br ale to moje zdanie

stx na basie sieka ostro mimo teoretycznie kipeskiego spl mnie osobiście sie wydaje że na 1 crafta by styknąl w ostateczności zrobić 2 wzmaki w proporcji np 300wat bas 150 satelitki albo przy jednym wzmaku mała korekcja elektroniczna typu lekko +60hz i +120hz

• #22 02 Paź 2005 19:07
    bocian90
    Poziom 27  

Ja bym nie żałował litrów na stx-a i dał mu tą stówke.

• #24 20 Paź 2005 11:16
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

EEE miszczu malo cos rozporek dales jak na takie krowy:) Ja do sporo mniejszych dalem 3 rozporki choc wydaje mi sie ze powinienem jeszcze ze 2 dac. Osobiscie nie lubie sytuacji gdy pukam w kolumne i slysze dzwiek plyty zamiast pustego pukniecia. Takie scianki wibruja. Ze wzmocnieniami to zadna robota a paczka o wiele solidniejsza.

• #25 20 Paź 2005 11:21
    el_Siwma
    Poziom 13  

Zauważyłem że w skrzyni na zdjęciu płyta przednia "nie wchodzi" do środka skrzyni, gotowe paczki już mają lico wsunięte (nie wiem jak fachowo się wyrazic;]) W czym tkwi sekret?

Oczywiscie RISPEKT za kolejną konstrukcj.

• #26 20 Paź 2005 14:24
    toadi
    Spec od akustyki

Rozpurki sa 4 ale dwuch jeszcze nie bylo jak byly robione fotki dodatkowe 2 zostaly zalorzone miedzy sciankami bocznymi ale na samym koncu przed oklejaniem. wiec sa dwie przod-tyl i dwie lewa-prawa paka jest bardzo sztywna

Co do cofniecia scianki przedniej to jest przymontowana na przod ramka z listewek juz odpowiednio podfrezowanych pod przyszly (i odlegly) montaz kraty nie lubie robic z wmontowana na chama scianka wglab bo pazdzierz jest niewdzieczny i przy duzych dziurach lubi peknac tak mam dodatkowe 2cm z kazdej strony

• #27 27 Lis 2005 18:01
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

toadi mam pytanko. Skad wytrzasnoles ten Craafty bo o ile wiem to one juz sa nie produkowane i nie da sie ich juz kupic. POwiedz mi tez które kolumny lepiej by sie sprawowaly te twoje czy JBL TR225 lub JRX125 ??

• #28 27 Lis 2005 22:31
    toadi
    Spec od akustyki

craafty kupiem jeszcze jak byly kawalek czasu temu gdzies w lipcu koles mial dla mnie odlorzone 4 sztuki .

jaka roznica miedzy tymi jbl a moimi trudno odpowiedziec na pewno ten driver ktory jest u mnie mimo ze najtanszy z pro driverow gra jednak lepiej od tego w trkach jednak ogolnie podsumowujac poziom jest podobny bo to tez 2x15+1" a zrobione za pol ceny urzywanych TRow a o JRXach nie mowiac i puki co nie udalo mi sie spalic drivera mimo ze zabezpiecznei brak czego nie mozna powiedziec o trach czy jrxach gdzie mimo zabezpiecznia drivery padaja jak muchy

• #29 28 Lis 2005 14:39
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

No wlasnie czytalem o TR'ach i JRX'ach i wyczytalem ze drivery tam padaja nagminnie. Tez wyczytalem ze maja slaby srodek i charcza ja sie bas z nich wycisnie albo na odwrot ze ladnei graja jako srednie ale znowu zero basu. I pomyslalem sobie ze sam sobie zloze takie kolumny. Wzmacnaicz jaki mam to DAP900 (2x450W/4ohm) wiec byl by idealny na te kolumny. Tych glosników juz nie ma wiec wiec zaproponoj mi cos bardzo efektywnego a nie drogiego. Takiego aby ladnie gralo srednimi ale jak potrzeba to zeby wycisnac troszke mniej niz optymalnie basu. (chodzi oto ze jak mniejsza sala to aby same graly a jak wieksza albo plener to zeby graly srednimi a bas juz pojdzie z odwrotek).
    Aha i ile wiem to TR'y i JRX'y sa 3-drozne a ty wzioles zrobiles 2-drozne. Cos mi sie wydaje ze twoj pomysl jest lepszy.

• #30 28 Lis 2005 20:57
    rysiu126
    Poziom 14  

ja tu wcześniej zamieściłem zdięcie domowego stx 42 i chciałbym się spytać czy taki głośnik nadaje się do niskich tonów na duże pomieszczenia bo z tego co zauważyłem osobiście ( z doświatczenia) to ona niesamowicie miota bardzo nisko na pomieszczeniach do 30m2 ściska jak cho--ra! , nie wiem jak na większych pomieszczeniach pow. 40m2 bo nie miałem okazji sprawdzić a niechce ściemniać ani wprowadzać kogoś w błąd a nie wiem jak grają estradowe basówki takie jak stx gdn 38-300-x AE I podobne dlatego oto pytam z ciekawości aby wiedzieć na przyszłośc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME