Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać BRC czy LOVATO?

batman06 24 Wrz 2005 21:14 92309 20
  • #1 24 Wrz 2005 21:14
    batman06
    Poziom 13  

Witam chciałbym założyć instalacje gazową (sekwencyjną) do Seata 1.6 kod silnkia AFT. Mam do wyboru Lovato z roczną gwarancją lub BRC z dwuletnią. Którą wybrać?

• #2 25 Wrz 2005 10:32
    marian11@
    Poziom 20  

witam.
    Ja bym wybrał LOVATO.
    pozdrawiam

• #3 25 Wrz 2005 13:42
    Slawek J
    Poziom 30  

Podobno lovato sa mniej usterkowe, ja mam taka w golfie 1.6 od 10 tys km i zadnych problemow a mam na swoja 2 lata gwarancji tyle producent na nia daje.
    Pozdrawiam.

• #4 25 Wrz 2005 14:03
    marian11@
    Poziom 20  

witam
    ja miałem to i to wiec BRC nigdy nie załoze

• #5 25 Wrz 2005 14:05
    007Daniel
    Poziom 13  

ze wzgledu na nizsza awaryjnosc - Lovato

• #6 25 Wrz 2005 20:33
    batman06
    Poziom 13  

Dzięki za opinie, tak też zrobie i założe LOVATO

• #7 25 Wrz 2005 22:53
    pikard
    Poziom 10  

Ja osobiście doradziłbym ci instalacje holenderską Prinsa ponieważ ma niezawodne wtryski japonskie i mozna na niej zrobic około 200 tyś km bez problemu. W prawdzie BRC daje 2 lata gwarncji ale to jest troszke gorsza instalacja chociaż moze chodzić dobrze. Wim ze Prinsa stosuje sie przede wszystkim do lepszych samochodów takich jak BMW, Audi czy Mercedes lub Land Cruser. Jest ona troszke droższa ale podobno sie opłaca. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

• #8 25 Wrz 2005 23:11
    chrobot
    Poziom 15  

słyszalem ze BRC daje gwarancje na swoje reduktory na 100 000 km , a LOVATO tylko na 60 000 km

• #9 25 Wrz 2005 23:21
    007Daniel
    Poziom 13  

hm a ilu zadowolonych z brc w porownaniu do lovato znasz? bo ja duzo duzo wiecej ludzi ktorzy mowia Lov(e)ato

• #10 26 Wrz 2005 10:02
    kk.2000
    Poziom 25  

zadowolonych z Lovato w polsce będzie o wiele więcej, bo w polsce jest moda na TANIE BADZIEWIE i dlatego duuużo więcej ludzi jeździ na Lovato i Zavoli a wielu z nich się na tyle nie zna, że chwali to co ma.

STANOWCZO BRC, bo jest to firma a nie gromadka badziewiarzy!

Żeby wiedzieć dlaczego tak odpowiadam to trzeba zajrzeć do statystyk serwisu auto-gaz i wszystko będzie wiadomo.

• #11 26 Wrz 2005 12:02
    007Daniel
    Poziom 13  

kk.2000: a czy moglbys przyblizyc nam dwie kwestie:
    1 dlaczego duzo wiekszy odsetek znanych mi osob ktorym zalozono BRC (stolica oraz okolice) narzeka i musza czesciej odwiedzac serwis niz ci ktorzy smigaja na Lovato?
    2 dlaczego instalacje "grupki badziewiarzy" ciesza sie wieksza popularnoscia mimo to ze roznica w cenie BRC vs Lovato nie jest duza? Przeciez to jest nielogiczne...
    Wlasnie ten fenomen mnie zastanawia.

kk.2000 nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak na twoje zdanie ale czy i ciebie nie zastanawil fenomen Lovato w Polsce?

• #12 26 Wrz 2005 12:22
    kk.2000
    Poziom 25  

nie mówmy raczej o "fenomenie" Lovato, bo chyba nie rozumiesz nawet zasady działania i pracy podzespołów obydwu firm.

Niestety, BRC zrobiło złą sławę w polsce przez reduktory techno, które faktycznie są szmelcem (60 000 km) ale Eco wytrzymuje 200 000 km bez problemu.

To kwestia reduktorów, a inny osprzęt też trzeba brać pod uwagę.

Myślę, że to tak, jakby porównywać co jest lepsze: daewoo czy nissan.
    Nissan też wypuscił wadliwe samochody a poza tym daewoo jest BARDZIEJ modne w polsce. Trzeba by było wziąć pod uwagę konkretne modele i wtedy porównać: bezszkodowość, dane tech, cenę itd.

Tak właśnie sprawa wygląda z LPG.

Po prostu lovato jest w stylu fiat i daewoo a brc to styl toyota, nissan

(montowałem wszystkie dostępne w polsce systemy II gen i najważniejsze IV gen przyjmując też oczywiście reklamacje! dlatego się wypowiadam śmiało. Nawet porównanie jakości wykonania BARDZO dużop mówi o obydwu firmach)

PS. nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak, ale o awaryjności NIE MASZ ZIELONEGO pojęcia, więc czemu na ten temat piszesz?

• #13 26 Wrz 2005 12:25
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam.Mam Lovato juz pięć latek i chodzi bez zarzutu.Byłem tylko raz w regulacji,a właściwie to tylko mi przeglądnęli układ i wymienili filtr.Pozatym wszystko było ok.

• #14 26 Wrz 2005 13:28
    007Daniel
    Poziom 13  

kk.2000Widze ze nie zrozumiales do konca tego co chcialem przekazac powyzej...
    Reszte twojej wypowiedzi pozostawie bez komentarza!

• #15 27 Wrz 2005 02:05
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

007Daniel napisał:
    dlaczego duzo wiekszy odsetek znanych mi osob ktorym zalozono BRC (stolica oraz okolice) narzeka i musza czesciej odwiedzac serwis niz ci ktorzy smigaja na Lovato? 2 dlaczego instalacje "grupki badziewiarzy" ciesza sie wieksza popularnoscia mimo to ze roznica w cenie BRC vs Lovato nie jest duza? Przeciez to jest nielogiczne...
    Wlasnie ten fenomen mnie zastanawia.

kk.2000 nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak na twoje zdanie ale czy i ciebie nie zastanawil fenomen Lovato w Polsce?

Może ja mam niebywałe szczęście, ale mam drugą instalację BRC w aucie i nie mam żadnych podstaw do narzekania.
    Nie znam się na tej branży, ale Omegą z instalacją BRC Blitz zrobiłem ponad 130 tys. km i ani razu nie byłem w serwisie (2 lata -nawet nie wymieniłem filtra, wszystko było OK).
    Teraz mam BRC Just, 7 miesięcy, ponad 40 tys. km, ani razu w serwisie, żadnych regulacji, spalanie "w normie".
    Na dzień dzisiejszy, nie założyłbym innej instalki poza BRC (może się nie znam, ale zdałbym się na dotychczasowe własne doświadczenia plus zaufanie do montażysty)

Dodam, że kolega miał identyczną Omegę z tańszą instalacją Lovato i pomimo niezliczonych wizyt u gazowników i regulacji miał spalanie o ponad litr większe niż ja, a na pewno nie jeżdżę jak emeryt do kościoła....

Jako user, nie fachowiec z branży, polecam BRC.

• #16 30 Wrz 2005 21:49
    adampl1
    Poziom 13  

Postaram się was panowie pogodzić i powiem coś takiego wszystko zależy od gazu a gaz w Polsce jest tragiczny wystarczy sobie czasami rozebrac reduktor dowolnej firmy i popatrzeć jaki jest zalepiony różnymi świństwami.

• #17 01 Paź 2005 12:32
    batman06
    Poziom 13  

Dzięki wszystkim za pomoc zdecydowałem się założyć sekwencje BRC Genius (czy jakoś tak) za 3500 złoty myśle, że dokonałem właściwego wyboru

• #18 01 Paź 2005 14:16
    007Daniel
    Poziom 13  

gratuluje zagazowania :)
    w takim razie temat wydaje sie byc wyczerpanym

• #19 21 Paź 2005 21:57
    Nippy
    Poziom 10  

Witam, posiadam Passata 1,8 na monowtrysku i po dłuuuuugich wachaniach postanowiłem założyć instalację BRC z komputerem Just. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Może ktoś z Was mógłby polecić jakąś firmę montującą tę instalację w Warszawie lub okolicach.
    Pozdrawiam,
    Nippy

• #20 12 Lut 2006 14:40
    toffic-k
    Poziom 16  

W pelni zgadzam się z opinią kk.2000: sam montuej instalacje gazowe i porównanie Lovato z BRC ma się tak jak Fiata do Toyoty: niby i to i to jeździ, ale widać różnice. Polecam BRC ale tylko serie Eco, techno praktycznie jest po pwenym przebiegu nie do wyregulowania. a poziom Lovato pozostawiam bez komentarza

• #21 14 Sty 2010 12:34
    Jurek04
    Poziom 11  

kk.2000 napisał:
    zadowolonych z Lovato w polsce będzie o wiele więcej, bo w polsce jest moda na TANIE BADZIEWIE i dlatego duuużo więcej ludzi jeździ na Lovato i Zavoli a wielu z nich się na tyle nie zna, że chwali to co ma.

STANOWCZO BRC, bo jest to firma a nie gromadka badziewiarzy!

Żeby wiedzieć dlaczego tak odpowiadam to trzeba zajrzeć do statystyk serwisu auto-gaz i wszystko będzie wiadomo.

Masz rację, każdy przeważnie chwali to co ma. Więc jeżeli BRC daje dłuższą gwarancję na części, to wie co robi. BRC to połka wyżej i tyle

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme