Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Matiz brak iskry.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Matiz brak iskry.
Autor
Wiadomość
elektryk1e
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: poznan

Post#1 Post autora tematu 03 Paź 2005 19:31   

Matiz brak iskry.

Witam! mam problem z tym autkiem. Nie odpala. jedyne co narazie sprawdzilem, to to czy dochodzi napiecie na cewke zaplonowa. Napiecia nie ma. Z tego co wiem to samochodd odpalany byl na starterze. odpalil i starter zostal wylaczony. pochodzil chwile i tak jak zgasl tak juz nie odpalil. sprawdzilem wszystkie bezpieczniki, sa ok. nie wiem co teraz sprawdzac. prosze o wskazowki.
dysponuje oscyloskopem i miernikiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry

KAR26
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 03 Paź 2005 20:19   

Matiz brak iskry.

Witam - jeeli jest to zwykły układ zapłonowy(cewka i rozdzielacz) to do cewki przychodzi przewód z napięciem po właczeniu stacyjki a drugi jest impulsowy. Sprawdz czy mas po włczeniu zapłonu napięcie na jednym z przewodów podłączonych do cewki . jak nie ma to podłącz na krótko plusem od akumulatora i zobacz czy ci sie uruchomi silnik.
Powrót do góry

elektryk1e
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 03 Paź 2005 20:28   

Re: Matiz brak iskry.

no niestety to nie jest stary silniczek. tam w kopulce zamiast platynek jest optoelektroniczny ukladzik. dochodza 4 przewody, nie wiem na ktorych jest zasilanie a na ktorych impulsy,
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2005 20:28   

Powrót do góry

Itek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Malbork 601624662

Post#4 03 Paź 2005 22:18pomocny post - solucja   

Bardzo często padają te moduły w aparacie tylko wymiana na nowy draga sprawa.
Powrót do góry

elektryk1e
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 03 Paź 2005 22:37   

Matiz brak iskry.

mniej wiecej jaki koszt?? a czy wiesz na jakich pinach przy aparacie jest napiecie zasialania ? chcialbym sprawdzic czy dochodzi. czytalem tez na innym forum ze to moze byc jakis przelacznik przy kolumnie kierownicy. co o tym sadzicie??
Powrót do góry

KAR26
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 03 Paź 2005 23:05   

Matiz brak iskry.

Witam - popytaj ludzi na forum , moze mają schemacik od matiza , to ci uprosci sprawe
Powrót do góry

jaceksu25
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 03 Paź 2005 23:17pomocny post - solucja   

masz tutaj kawalek instrukcji serwisowej do matiza w jezyku angielskim
na ile on sie przyda to nie wiem

Załączniki:
Powrót do góry

elektryk1e
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 05 Paź 2005 20:58   

wyciagnalem czjnik opto z matiza. i chcialbym go sprawdzic ale nie wiem zabardzo jak. do 1 i 2 pinu podpialem oscyloskop a do 3 i 4 plus i minus. na oscylu nie bylo nic,
i jeszcze jedno prosilbym o lopatologiczne wytlumaczenie odczytywania kodow migowych. styki A i C trzeba zewrzec na chwile czy caly czas maja byc zwarte?
Powrót do góry

kamihen
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: podkarpackie

Post#9 08 Paź 2005 00:28pomocny post - solucja   

Matiz brak iskry.

Cały czas zwarte piny do odczytu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2005 00:28pomocny post - solucja   

Powrót do góry

antenek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#10 25 Paź 2005 02:06pomocny post - solucja   

Matiz brak iskry.

nie wiem czy problem został juz rowiązany ale problem kończących sie modułów występuje tylko w aparatach markowanych przez firme DAC . Wyższa kopułka po tym to poznasz . Hm a jak to sprwdzić ?? czasmi po rozebraniu aparatu i wyciągnięciu całej elektroniki w jednym miejscu widać przebrawienie na obudowie . taki lekko przegrzany ebonit . to znak ze sie skończyło . Co do przełącznika w kierownicy to sciągasz kierownice odkręcasz obudowe wkładasz kluczyk w stacyjke i mostkujesz wszystkie przewody razem poczym jednego odłączasz (rozrusznik ) i jeśli odpali to wiesz juz ze to była kostka . Faktycznie sa słabej jakości u mnie padła kostka ale złacze które sterowało radiem . Co do części to uzywane aparaty zapłonowe chodza koło 120-150 zł . Sprawdz opór uzwojeń cewki a bedziesz wiedział czy jest dobra . Przygotuj sie tez na zakup nowej kopułki bo zazwyczaj wyciaga sie je w kaprawym stanie . Po całym zabiegu musisz ustwić zapłon z tego co pamietam 10 stopni . A aparat wchodzi tylko w jedna strone bo na płetwie ma specjalne wycięcie zeby go w dobrej pozycji wsadzić . Bład komputera 1500 jest normalny i dotyczy klimy której pewno nie masz .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Paź 2005 02:06pomocny post - solucja   

Powrót do góry

matimon22
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: W Świętokrzyskim

Post#11 25 Paź 2005 08:08   

Matiz brak iskry.

Na 99% uwalony moduł. Bardzo często się tak dzieje
Powrót do góry

kbys
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Legnica

Post#12 29 Paź 2005 21:41   

elektryk1e napisał:
Witam! mam problem z tym autkiem. Nie odpala. jedyne co narazie sprawdzilem, to to czy dochodzi napiecie na cewke zaplonowa. Napiecia nie ma. Z tego co wiem to samochodd odpalany byl na starterze. odpalil i starter zostal wylaczony. pochodzil chwile i tak jak zgasl tak juz nie odpalil. sprawdzilem wszystkie bezpieczniki, sa ok. nie wiem co teraz sprawdzac. prosze o wskazowki.
dysponuje oscyloskopem i miernikiem.
Pozdrawiam
Hej panowie ja mailem podobny problem i zmieniłem apart i dalej nic zmieniłem cały z kopułką swiece i dalej nic
a potem coś mnie tchneło aby rozpiąc kondensator od cewki i udało sie uruchomic bez kondensatora poprostu dostał przebicia do masy i iskra zanikała była jak krecilem aparatem w rekach a jak rozrusznik obracał aparat iskra zanikała myśle ze możesz miec podobny problem warto sprawdzic kondensator to groszowa sprawa a dac czy kompletny aparat jest już wydatek pozdrawiam i udanej zabawy
Powrót do góry

Paszczak22
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kielce

Post#13 10 Gru 2007 21:14   

Cześć! Szukam problemu w moim Matizie. Mam wysoką kopułke i też nie mam iskry. Gdzie są te kondensatory o których kolega wspominał. Najlepiej jakby mi ktoś na foto przedstałi bo ja taka złota rączka jestem ale nie znam się zbytnio na fachowych nazwach i niewiem np. gdzie jest czujnik optyczny itp.
Powrót do góry

MichaelR
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#14 11 Gru 2007 01:30   

na tej stronce jest opis kodów błyskowych
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=108227&highlight=matiz&sid=ca6713e993de6f58cc35378bb6a0bfb1
polecam zacząć od sprawdzenia kodów błędów, następnie zresetować komputer przekręcić rozrusznikiem kilka obrotów i ponownie sprawdzić kody błędów. Jeśli wyświetli 0320 lub 0340 to prawdopodobnie jest uszkodzona płytka z optyką kosztuje ona około 300-350zł w serwisie lub J.C.Auto
Powrót do góry

antenek
Poziom 17
Poziom 17

Post#15 11 Gru 2007 14:26   

na alledrogo orginał DAC jest po 155 zł .
Z tego co wiem zamiennik całego aparatu jest prod mondo i one są już bezawaryjne .
Powrót do góry

Paszczak22
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kielce

Post#16 11 Gru 2007 21:51   

Witam ponownie! Wczoraj rozebrałem ten aparat ale optyka była czysta. Ze względu na to, że nie mogłem dłużej czekać bo samochud był mi niezbędny do pracy pojechałem do serwisu. Przyczyną mojej usterki był rozładowany akumulator. Wymienili i chodzi bez problemu. Faktycznie akumlator był wyczerpany bo podczas holowania nie miał ładowania ale następnego dnia był ładowany na prostowniku i kręcił ładnie więc się nie spodziewałem, że to może być jego wina. Z tego co mi tłumaczyli w serwisie podczas kręcenia rozrusznik pobiera dużo prądu i brakowało dla imobilaizera przez co nie puszczał iskry. Katastrofa... następny mój samochód będzie na gaźniku bo te całe komputery doprowadzają mnie do szału. Jakbym pojechał do innego mechanika wymienił bym niepotrzebnie części i wyrzuciłbym pieniądze w błoto. Tak było drogo ale prezynajmniej w 1.5 h.
Pozdrawiam
Powrót do góry

uk4sh
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 31 Gru 2007 13:48   

Witam,

miałem podobny problem więc wymieniłem cały aparat zapłonowy - poprzednio miałem model DAC chciałem kupić taki sam ale gdy przyjechałem do domu okazało się, że w pudełku z napisem DAC był aparat typu Mondo. Z tego co widzę to może wcale nie gorzej.

W tej chwili samochód już odpala normalnie jednak stał się straasznie "zamulony". Wcześniej podczas przyspieszania ładnie wchodził na obroty a obecnie trochę szarpie i ogólnie jest mniej dynamiczny. Czy to kwestia ustawienia aparatu pod odpowiednim kątem? Przyznam że starałem się ustawić podobnie do poprzedniego.
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#18 31 Gru 2007 14:16   

Kwestia ustawienia zapłonu. obróć aparat delikatnie w kierunku przeciwnym do kierunku wskazówek zegara :)
Powrót do góry

uk4sh
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 14 Sty 2008 16:28   

Hej dzięki za podpowiedź - niestety chyba nic się nie poprawiło a w dodatku (nie wiem czy to ma związek) w kabinie zaczęło pachnieć benzyną.

Co prawda nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu by to sprawdzić dokładniej - na pewno napiszę jaki efekt uzyskałem ostatecznie. mam jednak pytanie czy za każdym razem muszę odkręcać i dokręcać zapłon (trochę jest tam kiepski dostęp), czy mogę lekko poluzować sróbki tak by dało się nim obracać i uruchomić silnik??
Powrót do góry

antenek
Poziom 17
Poziom 17

Post#20 14 Sty 2008 21:25   

wykręć świece i przedmuchaj silnik . Możliwe że się poprostu zalał . Sprawdź potem czy jest iskra i czy działa pompa paliwa . Jeśli to bedzie ok to odpalić musi .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2008 21:25   

Powrót do góry

Waldemar Podlaszewski
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wałbrzych

Post#21 09 Lut 2008 21:52   

Witam
Czy ktoś może wie gdzie znajduje się kondensator cewki zapłonowej bo nie mogę go wypatrzyć?
Znalazłem natomiast pod przednim lewym reflektorem element przykręcony do karoserii o wyglądzie rezystora ceramicznego dużej mocy.
Co to jest i w jakim obwodzie pracuje?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Matiz brak iskry.
Strona 1 z 1