Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Uszkodzony plik .doc

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Uszkodzony plik .doc
Autor
Wiadomość
castor_troy
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: WRO

Post#1 Post autora tematu 05 Paź 2005 11:07   

Uszkodzony plik .doc

Witam
Mam problem z plikami napisanymi w Wordzie 2000. Po uruchomieniu zamiast właściwej treści pojawiają się na na całej stronie małe prostokąty. Czy da sie jakoś odzyskać poprzednia zawartość tych dokumentów. Dzięki z góry za wszelkie informacje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2005 11:07   

Powrót do góry

anddd
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Częstochowa

Post#2 05 Paź 2005 11:24pomocny post - solucja   

Re: Uszkodzony plik .doc

Użyj Easy Recovery Professional. Nieraz pomógł.......
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#3 05 Paź 2005 11:26   

Prawdopodobnie próbujesz otworzyć dokument zapisany w nowszej wersji Worda używając do tego starszej wersji. Jeżeli masz możliwość, to najpierw zapisz plik w formacie RTF i dopiero potem przenoś go na inny komputer i otwieraj. Możesz też użyć opcji "zapisz jako", wybierając zappis jako plik w formacie "Word 6" lub "Word 97-2002"
Powrót do góry

castor_troy
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 Post autora tematu 05 Paź 2005 11:33   

Uszkodzony plik .doc

plik utworzyłem i otwieram na tym samym kompie i w tej samej wersji Word-a, ale wykorzystam zaraz powyższe rady i zobaczymy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2005 11:33   

Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 05 Paź 2005 11:53   

Jezeli nie jest to jakiś tajemniczy plik, to prześlij jego fragment na priv. Zajrzę i powiem, co jest przyczyną. Możesz również spróbować otworzyć ten plik u sąsiada czy kolegi, by sprawdzić, czy przypadkiem nie złapałeś jakiegoś robaka.
Powrót do góry

alfrednovi
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 05 Paź 2005 13:39   

Cześć!

Zainstaluj OpenOffice (najlepiej najnowszą wersję) - potrafi naprawiać uszkodzone pliki stworzone w MS Office.

Pozdrawiam!
Alfrednovi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2005 13:39   

Powrót do góry

marek003
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#7 05 Paź 2005 14:02   

castor_troy napisał:
Witam
Mam problem z plikami napisanymi w Wordzie 2000. Po uruchomieniu zamiast właściwej treści pojawiają się na na całej stronie małe prostokąty. Czy da sie jakoś odzyskać poprzednia zawartość tych dokumentów. Dzięki z góry za wszelkie informacje

czy otwierasz ten plik przez podwójne kliknięcie??

otwórz worda wybierz w menu PLIK - naciśnij Otwórz ... Pojawi się okno w którym można wskazać pliki do otwarcia. zaznacz plik ale zwróć uwage jaki masz napis w dolnym okienku do wyboru "Pliki typu:"
powinno byc "wszystkie pliki *.*" chodzi mi o to by nie było "odzyskaj tekst"
Możesz spróbować jeszzce poprzez przyciśnięcie w tym oknie zamiast otwórz "otwórz i napraw" [w 2003 jest rozwijalna strzeałka przy przycisku otwórz i tam wybierz otwórz i napraw].

Zwróć uwagę jak zapisujesz plik - jakim formatem
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 05 Paź 2005 14:40   

Dla dociekliwych: Załączam plik napisany w Wordzie, w którym potem zmieniłem czcionkę na OpenSymbol. Efekt tego jest dokładnie taki, jak w opisywanym problemie - na ekranie same prostokąciki. Jest sposób na odczytanie tego tekstu ;) Miłej zabawy

Załączniki:
Powrót do góry

elektryk
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 05 Paź 2005 15:01   

md napisał:
Jest sposób na odczytanie tego tekstu ;) Miłej zabawy
Możesz wyjawić sekret?
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 05 Paź 2005 15:07   

To nie sekret, miałem taki przypadek, kiedy moje małe zabawiało się w szyfrowanie tekstu poprzez zmianę czcionki. Trochę główkowałem, zanim wpadłem na sposób, by odczytać ten tekst jako zestaw znaków ASCII (stary dobry DOS). Można to zrobić np. zwykłym notatnikiem. Tekst oczywiście odbiega wyglądem od oryginału, ale można go odczytać.
Powrót do góry

castor_troy
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 Post autora tematu 06 Paź 2005 09:21   

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Program Easy Recovery Professional nie pomógł, otrzymałem puste strony. Wskazówki kolegi marek003 tez nic nie dały. Ten plik to żadna tajemnica i wklejam go na forum[/b]
Dodam tylko, że zauważyłem właśnie ile zajmuje ten plik (jaka jest jego wielkość) i wydaje mi się, że chyba oprócz tych prostokątów nic tam innego nie ma. Zauważyłem też, że sprawa tyczy się jescze kilkudziesięciu plików .doc znajdujących się w tym samym folderze (we wszystkich są tylko kwadraciki). Co ciekawe - ilość stron tych dokumentów zgadza się z podobnymi z innego miesiąca (są to pewne tabele z danymi - inna jest tylko data), rózna jest tylko ich wielkość. Czy może to być sprawka jakiegoś wirusa ?

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2005 09:21   

Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 06 Paź 2005 09:30pomocny post - solucja   

Przykre, ale to pusty plik. Wskazuje na to również jego wielkość po spakowaniu - wielkość archiwum 112 bajtów. Zwykły wypadek przy pracy - zapisałeś czyste kartki.
----------------------------------------
Masz we właściwościach : 1 wyraz na 9-ciu stronach

Załączniki:
Powrót do góry

castor_troy
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 Post autora tematu 06 Paź 2005 10:03   

Uszkodzony plik .doc

Dzięki wszystkim, będę musiał w takim razie wszystko tworzyć na nowo (tylko 35 dokumentów)
Temat można zamknąć
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Uszkodzony plik .doc
Strona 1 z 1