Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer by RENFILT

renfilt 08 Paź 2005 13:29 4467 20
  • Witam, chcialbym przedstawic tym razem moj subwoofer... Sub'a napedza znany wiekszosci forumowiczow STK4048 wraz z toroidem 500 W i kondensatorami 2 x 10000 uF... Glosnik to Magnat widoczny na zdjeciach, jadyna jego wada to to ze jest on po regeneracji, ale mimo to gra super, ale niestety nie znam jego nowych parametrow. W subie siedzi rowniez aktywny filtr basowy o odcieciu ok 150 Hz wraz z ukladem opozniajacym zalaczenie glosnika. Obudowa to szescian o wymiarach 43 x 43 x 43 cm wykonana z plyty wiorowej o grubosci 2 cm i wypelniona watolina o grubosci 6 cm oraz basreflexem o srednicy 10 cm. Obudowa zostala pomalowana farba wodorozcienczalna walkiem. Kolce wykonane sa wlasnorecznie z mosiadzu a nastepnie pochromowane. To tyle o budowie teraz o odsluchach... a wiec sub stoi sobie w pokoju 10 m2... Jak na taki pokoj to osobiscie uwazam ze za duza moc ma ten sub do takiego pokoiku... Bass jest naprawde miekki i ma niezlego kopa.... sasiedzi nie raz juz mnie odwiedzali :) Teraz troche o kosztach... glosnik (spalony) nabylem juz dawno na allegro za 50 zł, dechy na obudowe mialem, farba - 15 zł wzmak z filtrem, radiatorem i innymi pierdolami to jakies 70 zł...najwiecej kosztowal mnie toroid - 90 zł...
    To tyle, prosze o opinie zarowno te dobre jak i zle :)
    Pozdrawiam

Fajne!
  • #3 08 Paź 2005 16:49
    djpeterek
    Poziom 23  

Witam
    Konstrukcja bardzo estetycznie wykonana 5+.A trafo w jakiej firmie kupowałeś?
    pozdrawiam

• #4 08 Paź 2005 17:31
    ige
    Poziom 35  

bardzo fajnie zrobiny subik :D bardzo mi sie podoba ocen 6 :D i teraz pytanie jaki m napieciem zasilasz tego stk??

• #5 08 Paź 2005 18:52
    renfilt
    Poziom 13  

Dzienx za opinie :) Trafo kupywalem na allegro, firmy nie pamietam, STKa kupilem w poltronice i zasilam go napieciem + - 56 V... pozdrawiam i czekam na kolejne opinie :)

• #6 08 Paź 2005 21:08
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rzeczywiscie ladnie wyglada.

Prosilbym o zmniejszenie zdjec - beda sie otwieraly automatycznie.

• #7 10 Paź 2005 03:26
    MuNiO
    Poziom 26  

ja mam 2 uwagi :

1: gniazda bezpiecznikow, stosuj lepsze niz te chinskie badziewia, polskie sa bardzo dobre

2, w obwodach 220v stosuj podwojna izolacje

• #8 10 Paź 2005 07:14
    kiepol
    Poziom 16  

Konstrukcja bardzo ładna, powiedziałbym nawet idealna, ale mam pewne zastrzeżenie, co do wymiarow skrzynki (43x43x43). Takie "kostki" powodują powstawanie fali stojącej z tego co mi się o uszy obiło... Pozdrawiam

• #9 10 Paź 2005 10:50
    wisniatczew
    Poziom 1  

kiepol z prostych praw fizyki, przy tak niskich czestotliwosciach jakie gra subwoofer fala stojaca nie ma prawa powstac, obudowa szescienna jest jak najbardziej poprawna, duzo subwooferow firmowych takich jak np B&W jest rowniez w ksztalcie kostki...

Co do suba mam jedno pytanie: w jaki sposob "pochromowales" kolce ??

• #10 10 Paź 2005 10:57
    tomaszo

Kiepol - a poczytalibysmy Akustyke troche? Tematy wyszczegolnione?

Zeby powstaly fale stojace musialoby toto miec kilka metrow szesciennych obj. - przynajmniej (dla czestototliwosci ponizej 100Hz). Prosze nie czytac tyle "jebofilskich" gazet - tam pisza co chca... Co innego dla niskosredniotonowcow - w zakresie srednicy, gdzie dlugosci fal sa juz znacznie mniejsze nie trzeba az takich wymiarow do powstania fali stojacej. Z tego, co kojarze, opis jest w temacie "Odsluchy sprzetu sklepowego" i to na pierwszej jego stronie...

• #11 10 Paź 2005 15:31
    luke666
    Poziom 33  

COOL :) ykonanie oceniam na 6-, byłoby równe 6 gdybyś dał napisy na panelu kontrolnym, ale i tak jest super. Nie masz przydźwięku przez te potencjometry które wywędrowały dosyć daleko? Aha i jakie strojenie suba? Mam wrażenie że wstawiłeś jedynie kilkucentymetrowy profilowany tunel BR?
    Ludzie, bierzcie przykład z takich ludzi i ich konstrukcji :) Respect :)

• #12 10 Paź 2005 18:25
    SuperMutant
    Poziom 12  

A ja mam małe pytanie, mowisz ze tego stka zasilasz +/- 56V a kondy filtrujące są na 50V mogłbyś powiedziec jakim cudem one wytrzymują?

• #13 10 Paź 2005 19:25
    tomaszo

Takie przeciazenia wytrzymuja kondensatory na to napiecie, jednak jest to juz na granicy ryzyka. Nie chce mowic co sie dzieje, kiedy taki kondensator dostaje przebicia i rzyga elektrolitycznym, bialym dymem przez dwie minuty...

• #14 11 Paź 2005 20:21
    renfilt
    Poziom 13  

Dziekuje za mile opinie.... Heh , tez mam zastrzezenia co do tych kondziorow na 50V ale jakos narazie daja rade :) Jesli chodzi o bassreflex, to przedluzalem go rura kanalizacyjna...wiec nie jest wstawiona "rura" o dlugosci kilku cm, jaka sprzedaja w sklepach... kolce chromowalem w galwanizermi - znajomosci :)
    Pozdrawiam i nadal czekam na inne komentarze :)

• #15 12 Paź 2005 15:59
    kiepol
    Poziom 16  

Przepraszam wszystkich za moją niewiedzę i wyklad na temat fali stojącej... Ja tylko tak słyszałem i to wszytko: "Takie "kostki" powodują powstawanie fali stojącej z tego co mi się o uszy obiło...". Dzięki za sprostowanie :d

• #16 12 Paź 2005 20:06
    luke666
    Poziom 33  

Fala stojąca nie ma prawa powstać przy tych częstotliwościach i wielkościach obudowy, co innego gdyby cięcie było na np. >600Hz, w tedy nawet w stosunkowo małej obudowie fala stojąca murowana. Temat był wałkowany wielokrotnie.

• #17 12 Paź 2005 22:49
    fraxx
    Poziom 15  

nonono :) konstrukcja pikna ;) wzorowe dzieło, niemożna się do niczego przyczepić. sub wygląda jak ze sklepu

i teraz pytanko:
    użyłeś okleiny ? czy pomalowałeś tą obudowę czy co ?
    i poco jest to małe trafo? pewnie głupie pytanie ale dopiero się uczę :)

Z góry dziekuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

• #18 18 Paź 2005 01:34
    loniusz
    Poziom 10  

Dwa słowa-bardzo ładnie.
    Świetny tylny panel, takie aluminium pewnie ciężko zdobyć. Przydał by się opis potencjometrów, ale to szczegół. Ten drugi transformatorek to do zasilani filtra aktywnego pewnie. Jak się wykańcza w ten (bardzo ładny) sposub obudowę, to farba czy okleina może jakaś?

• #19 23 Paź 2005 13:50
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Bardzo ładny sub, jak na mnie ocena 5. Jedynym mankamentem jest brak opisu nad/pod potencjometrami. Tak to reszta jest naprawdę ok.

• #20 19 Gru 2005 20:34
    renfilt
    Poziom 13  

Witam, SUB jest pomalowany farba wodorozcienczalna ... jakos nie preferuje oklein... a maly transformatorek sluzy do napedzania filtru aktywnego ... Pozdrawiam

• #21 19 Gru 2005 23:23
    mieszek
    Poziom 2  

Nic dodać nic ująć bardzo piękne zazdroszcze ci. Chciałbym coś takiego zrobić. Pełna profesjonalka Mam Takie pytanko ile cię wszystko wyniosło. Bo dla mnie to wygląda na kupe kasy ale napewno warto było. Co mógłbym zmienić, ja bym pozłoćił ten radiator, albo na czarno. Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme