Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłogówki by Mi3tki

Mietki 14 Paź 2005 12:49 5591 14
  • Cel:
    Chciałem osiagnac czystosc i piekno sopranu !!
    Wstęp:
    Po ogladaniu projektów innych kolegów natrafiłem na serie kolumn podłogowych na Tvm'ach . Spodobały mi sie i postanowiłem wzorowac sie .
    Przetworniki:

ARV 104-04/8
    ARP 150-00/8
    ARN 226-03/4 2 szt

Kolumna jak łatwo sie domyslec 8Ω
    Zwrotnice:

Janbo BOTES 8 520/5400

Rozwiniecie:
    Skrzynie liczy objetosc 75l closed została wykonana z płyty wiórowej 18mm sklejona i skrecona wretami do karton gipsu calosc stabilna i mocna. Wytłumione kolumny zostały watolina dzwiekoszczelna 4 cm .
    Głosniki zostały także przymocowane wkretami do karton gipsu poniewaz sa czarne i jest efekt "zlewania" sie i nie widac srubek :) całosc oklejona okleina drewno podobna .

Kosztorys
    Głosniki : 295 zł
    Drewno : 35 zł
    kable : 20 zł
    terminale : 4 zł
    Zwrotnice : 111 zl
    okleina : 60 zł
    pozostałe : 50 zł
    Robocizna : BEZCENNA

Całosc : 575 zł czyli jedna kolumna wyszła 287,5 zł ( to chyba nic w porówaniu do kupienia nowej a do tego dochodzi satysfakcja )

Wrażenia :
    Kolumny maja miekkie brzmienie mozna sie zakochac w tym dzwieku , nie posiadaja one "fabryki basu" ale mam subwoofer wiec w pełni sie to zwraca

Prosze o komentarze i życze miłego ogladania pozdrawiam . Chetnie odpowiem na pytania Mi3tki
    FOTKI:

Fajne!
  • #2 14 Paź 2005 12:58
    secound
    Poziom 11  

Witam !

Bardzo fajne te twoje kolumny !. Super wyglądają i jeszcze lepiej grają !(miałem okazje posluchać).
    Razem z subem tworzą fajny zestawik, napewno były warte pracy którą włożyłeś w nie.

pozdrawiam !

• #3 14 Paź 2005 15:09
    luke666
    Poziom 33  

No no, kolumienki ładne. Sprubój dać tunel BR od spodu śr.10cm dł ok 12cm. EBP=closed, ale równie dobrze głośniki dają w BR. Ocena 5 :)

• #4 14 Paź 2005 15:26
    Mietki
    Poziom 15  

Dzieki za miłe opinie co do Br nie bede próbowac jestem zadowolony z efektu :)

• #5 16 Paź 2005 11:56
    marniu
    Poziom 25  

Witam podoba mi sie twoje dzieło , ale ja sie przyczepie troche ! wydaje mi sie że głośnik wysokotonowy powienien być troche wyżej ! no ale to kwestia gustu , czym to napędzasz te dzieło

pozdr. marniu

• #6 16 Paź 2005 13:46
    dymek
    Poziom 27  

hmmmmmm to jest prawie identyczne jak polarisy 180 tyle że one maja 2xbr z przodu i zamiast arv jest tam gdwk 8-11 /120 cośtam :) ładna konstrukcja nie ma co takie coś lubie najbardziej :) kolorek tez ładny nic dodać nic ująć wygląda jak kupione.

• #7 16 Paź 2005 15:08
    Mietki
    Poziom 15  

No może mógł by być wyżej ten wysokotonowy ale on jest na wysokosci powyżej mojej głowy jak siedze wiec mysle ze odpowiednia wysokosc !:)
    Napędzam to techniscem SU-VZ220
    ale niebaweim zmieniam wzmak na Pioneera VSX-415 5x100w
    Dzieki za miłe kometarze :) starałem sie

• #8 17 Paź 2005 10:56
    Medeis
    Poziom 21  

Fronty fakt wgladaja ładnie (na5/5) ale co kryje sie z boków :) mozesz wrzucic jeszcze jakies foty boków tyłu itd. dopiero wtedy mozna ocenic całokształt włozonej pracy ;)

• #9 17 Paź 2005 13:08
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oklejenie wyszlo ladnie... Ale takie pytanko - dlaczego suwboofer okleiles slojami rownolegle do podloza, a kolumny prostopadle?...

Dodatkowo proponuje bardziej zblizac kosze do siebie i jednak umieszczac wysokotonowy na samej gorze skrzyni - nabiera smuklosci, a i akustyka zyska.

• #10 17 Paź 2005 16:11
    Mietki
    Poziom 15  

Tomaszo -> Wiedziałem ze ktos zwróci na to uwaze chodziło mi o koszty wyszło mi taniej okleic subwoofer w poprzek zas z kolumnami było trudnje musiałem 90 w wzdłóz na 3 scianach połyzyc wiec dlatego sa w dół
    :)
    Juz załanczam zdjecia tyłu i boku

• #11 17 Paź 2005 16:33
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, bardzie fajne kolumny i pewnie świetnie grają, sam sie zabieram do podobnej konstrukcji tyle że ja będę miał 2x ARN 188-03-4 lub -05-4 na BR. Chyba jedyne do czego można się przyczepić to brak pod frezowań w otworach na głośniki, ale ogólnie kolumny na 5+ pozdrawiam.

• #12 17 Paź 2005 17:51
    Mietki
    Poziom 15  

conQeror--> Mysle że to kwestia gustu . Uwazałem ze tak bedzie ładniej wiec tak zrobiłem a moze lenistwo ?? ( mysle ze nie )

• #13 17 Paź 2005 18:23
    Medeis
    Poziom 21  

No to teraz moge ocenic calosc :P 6/6.
    sam fakt braku frezow pod głosniki jest dokładnie- tylko kwestia gustu, ja tez bym sie w to nie bawił przy tych głosnikach.
    Powiedz jeszcze4 jak nakładałes i ile pasow jest tej okleiny, wyglada super, choc zdazały sie juz lekkie niedorubki wlasnie z okleina, stad moje pytanie :)

• #14 17 Paź 2005 19:30
    Mietki
    Poziom 15  

Z tym powiem szczerze był porblem kupiłem okleine :
    90x130
    30x130
    i małe kawałki na góre i na dół
    90x130 okleinłem sciiane boczna front i sciane boczna
    zas 30x130 tył a małe kwadraty na góry i gół nie wiem czy rozumiesz jak nie to powiedz to narysuje ci to w paintcie i po sprawie :)

• #15 14 Lis 2005 23:23
    Kris20
    Poziom 16  

Witam:)
    No na poczatku pochwale kolumny, naprawde fajne. Sam tez kiedys budowalem kolumny na tych samych glosnikach tesli(srednio i nisko tonowych), wiem ze to dobrze gra.
    Zauwazylem ze pisales ze zamierzasz zmienic wzmacniacz na amplituner Pioneera VSX-415. Tez mam taki zamiar i szukam opini na jego temat. Jesli juz jestes posiadaczem pioneera to napisz cos o nim, jak sie sprawuje. Pozdrawiam:)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme