X

Amica-zapalarka gazu

tico 16 Oct 2005 12:23
  • #1 16 Oct 2005 12:23
    tico
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mój problem jest następujący:
    Otóż w kuchence Amica dwa palniki zapalają się dobrze, a dwa jak im się poboba. Rozebrałem całą kuchenkę, oczyściłem porcelanki, grzybki i problem na pół dnia zniknął. Niestety wieczorem znowu to samo. Dwa działają, a dwa nie. Rozebrałem znowu kuchnię i zamieniłem kable miejscami na generatorze iskier (mifleks, 4 wyścia, turkusowy) zawsze dwa działają ok., a dwa jak im się chce. Zauważyłem, że iskra na tych dwóch które raz działają, a raz nie, jest jakby słabsza; wpada jakby w kolor czerwonawy, nie jest tak wyrazista niebieska jak pozostałe dwie. Jak lekko przechylę porcelanki w stronę palnika, to iskra jakby była "lepsza". W wyszukiwarce znalazłem dwa podobne tematy i doczytałem, że będę musiał chyba wymienić generator iskier. Jednak proszę o radę zanim kupię nowy, może jeszcze jest jakieś inne wyjście z sytuacji, może jeszcze coś należy przeczyścić? lub coś wykonać aby się upewnić, że winny jest generator. Dziekuję z góry za jakiekolwiek podpowiedzi w temacie.

skryn
  • Helpful post
    #2 16 Oct 2005 12:44
    jojo2000
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Do wymiany generator iskrowniczy, na pewno, nie ma sie co zastanawiać, nie jest taki drogi http://www.czesciagd.pl/product_info.php?products_id=32742
  • Helpful post
    #3 16 Oct 2005 12:47
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    Kup nowy generator iskier i będzie po problemie. Nowe są nieco inne od pierwowzoru, ale na pewno pasują i są lepsze. A cena nie jest znowu tak wysoka, coś ok. 25PLN.
    Pozdrawiam.
  • #4 06 Feb 2006 11:38
    tico
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam i przepraszam że nie zakończyłem tematu oczywiście pomogła wymiana generetora iskier na nowy. Dziekuję za pomoc i pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products