Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zdjęcia z satelity

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> zdjęcia z satelity
Autor
Wiadomość
Kracy
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 16 Paź 2005 19:04   

zdjęcia z satelity

Siemka.
Interesuje mnie odebranie sygnału z satelit meteorologicznych lub innych tego typu i mam pytanko. co muszę zrobić aby odebrac jakikolwiek obraz. Widziałem dużo postów na ten temat, ale mi chodzi o najprostrzy schemat i soft potrzebny do tego. Z góry dziękuję
Powrót do góry

himdkw
Poziom 10
Poziom 10

Post#2 17 Paź 2005 10:23   

Re: zdjęcia z satelity

Może odpowiem troche nie na temat ale zobacz sobie:
http://earth.google.com/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2005 10:23   

Powrót do góry

IjeSJot
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: z układu...

Post#3 17 Paź 2005 11:28   

zdjęcia z satelity

Uzyj opcji "szukaj", na forum jest duzo informacji na temat odbierania map z satelit.
Powrót do góry

oki188
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Polska

Post#4 18 Paź 2005 19:12   

zdjęcia z satelity

wszystko w porządku jest wiele informacji ale sa bardzo pomieszane nie mugł byktoś napisać wszytskiego co jest potrzebne w tej dziedzinie bo mie to też zainteresowało :).
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kracy
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 19 Paź 2005 18:30   

OKI188 ma w zupełności rację. Jest duż oinformacji ale wszystko jest zagmatwane, a mi chodzi o najprostrzy schemat, a dopiero później w ramach potrzeb moge go rozbudowywać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2005 18:30   

Powrót do góry

Jap
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: BŹDZISZEWO

Post#6 21 Paź 2005 21:45   

zdjęcia z satelity

a co w tych postach jest zagmatwanego? bierzesz odbiornik / skaner na 137.500 do 138 MHz podłączasz go pod wejście karty dźwiękowej i pod dobrą antenę, ściągasz darmowe oprogramowanie i już odbierasz fotki....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Paź 2005 21:45   

Powrót do góry

oki188
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 22 Paź 2005 00:58   

Wporządku a jeślinie stać nas lub nie posiadamy skanera za pare dni zamieszcze na elektrodzie mój poradnik opisujący krok po kroku jak ściągać zdjęcia z satelit na różne sposoby.
Powrót do góry

machiness
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: wlkp

Post#8 22 Paź 2005 07:44   

podaj link kolego do tego poradnika. Pozdrawiam Wszystkich
Powrót do góry

Jap
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 22 Paź 2005 23:02   

zdjęcia z satelity

oki188 - jak nas nie stać na odbiornik to wskakujemy na http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=60365&postdays=0&postorder=asc&highlight=jap&start=0 - czytamy od dechy do dechy (wiele jest do mnie pytań na priv, na które wyjaśnienia są zawarte w tych 8 stronach postu) i znajdujemy kilka schematów odbiorników NOAA i konwerterów pod zwykluśkie radio FM.

pierwszy z brzegu - wykonałem go osobiście, tylko, że sterowanie VFO jest za pomocą kompa (nie ma wyświetlacza, procesora tylko syntezer) - http://www.kappe.dk/home/eng/elcd.htm
Powrót do góry

oki188
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 24 Paź 2005 00:02   

Przeczytałem te 8 stron i większośc postów są to jakies linki do zdjęć itp.
ogulnie jakby to skrućić to zajeło by 3 stronki MAX.
Postanowiłem napisać poradnik jak najprostszym sposobem odebrac te zdjęcia. Jeden z e sposobów z zastosowaniem konwertera został przezemnie wykonany i sprawdzony działa niezaqwodnie aż do dziś.
Pozdrawiam.

PS. Wszelkie prawa zastrzeżone kopiowanie, wykozystanie w cześci lub w całości, sprzedawanie surowo zabronione obowiązują prawa autorskie.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Paź 2005 00:02   

Powrót do góry

Jap
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 25 Paź 2005 08:40   

zdjęcia z satelity

Oczywiście, że post dałoby się skrócić... ale jak sam zauważyłeś sporo pytań się w nim powtarza – np. o kartę TV. Linki oprócz zdjęć kierują na strony z opisami wykonania anten, konweretera - który opisujesz w broszurce oraz schematów odbiorników (nie tylko do jakiś zdjęć).

Co do Twojego poradnika – oczywiście, zawsze się przyda taka broszurka – ale żeby wszystko było poprawnie należy wyjaśnić następujące sprawy:
1. Oprogramowanie
a) JVComm32 nie jest programem darmowym - w wersji demo będą wyskakiwały na obrazie czerwone napisy DEMO - dość gęsto rozmieszczone.
b) Używając darmowego (i moim zdaniem najlepszego WXtoIMG) nie musimy zaopatrywać się w SATSCAPEA – WXtoIMG posiada już moduł obliczający czasy przelotów satelitów. Dodatkowa zaleta tego programu to super realistyczne zdjęcia w kolorze – takich fotek nie potrafi spreparować JVComm32.
c) widok 3D w SATSCAPE działa nawet pod WIN98 – nie trzeba mieć XPka – wymagana jest tylko odpowiednia karta (obecnie na najtańszej karcie graficznej ujrzymy obraz 3D – wymagany jest oczywiście odpowiedni Direct X ).

2. Antena - przedstawiłeś antenę GP na pasmo amatorskie 2m (takie właśnie ma wymiary). Jednakże jak wielokrotnie pisałem – sprawuje się ona wyśmienicie do odbioru satek – porównywałem ją osobiście ze skrzyżowanym dipolem oraz QFH. Teoretycznie GPka należałoby wydłużyć do ok. 52cm, ale jak widać na 49cm działa też OK.

3. Nie piszesz ani słowa o wymaganej szerokości pośredniej częstotliwości skanera – musi wynosić ok. 40kHz czyli tzw. szeroki FM (choć nie do końca jest to szeroki FM :o) ). Jest to bardzo ważne, aby móc odbierać poprawnie zdjęcia od wschodu do zachodu przelotu satki (efekt Dopplera). W tanich skanerach z wąskim FM też jest możliwy odbiór obrazów, ale odebrane zdjęcie w podczerwieni nie nadaje się niczego – jest zaszumione, co uniemożliwia WXtoIMG stworzenie zdjęcia kolorowego.

Pozdrawiam i życzę fajowych fotek
Jap
Powrót do góry

oki188
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 25 Paź 2005 23:58   

zdjęcia z satelity

No fakt troszkę się pośpieszyłem :D ale jóż pracuję nad modyfikacją broszurki i uzupełnieniem wszysttkich niezbędnych informacjii o nowej wersji poinformuje wkrutce.
Pozdrawiam
Powrót do góry

wilk.
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 31 Paź 2005 08:41   

Jak by cos to Google earth jest na wyszukiwarce google.Wpisujemy "Google earth"i pierwszy link od góry.Na stronce po prawej stronie jest Download. Poozdro 4 all
Powrót do góry

ogordarek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tarnów

Post#14 29 Sty 2006 14:02   

Witam !

A te zdjecia z satelit sa bardziej dokladne i mniej dokladne od czego to zalezy od sondy??? czy moze od czegos innego???
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> zdjęcia z satelity
Strona 1 z 1