Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbas estradowy 400W na STX

bocian90 19 Paź 2005 20:57 21142 42
  • Witam!

Nazwałem go 400W poniewarz po wielu testach przeprowadzonych przez kolegów z forum okazało się że ten głośnik czyli GDN 38-300-4-AE wytrzyma spokojnie 400W.Co tu się rozpisywać,obudowa BR 100L strojenie 45hz,wymiary br : wysokość 6cm szerokość 45cm,głębokość 26cm.tunel BR policzył mi kolega Kwaczor za co mu serdecznie dziękuje.Całość wykonana z wiórówki 18mm wzmocniona jedną poprzeczką w środku,całość okleiłem czarną wykładziną.Niejest to jeszcze ostateczna wercja poniewarz mam w palnach założyć na przód krate i gąbkę,narożniki (na zdjęciach są tylko przyłożone).No i rączki bo subwoofer ten jest bardzo nieporęczny.Wrażenia.. no narazie niamiałem okazji go przetestować na mocnym wzmaku narzie dostaje 60W ale niedługo zrobie dla niego jakiegoś kolosa. :)Ale przy tych 60W i tak już patrzfi pokojem zatrząść.Pozdarwiam i prosze o słowo krytyki ;)

Fotki:

Fajne!
  • #2 19 Paź 2005 21:11
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Niom Jestem pod wrażeniem nie moge się doczekać kiedy wystawie swój :) Jest pare niedociągnięć ale na to przymróżę OKO : ) Ogólnie bardzo mi się podoba ta konstrukcja i jest udana . Oby Tak dalej !!! Pozdrawiam Dj_SUCHAR Pozdro Kumplu :D:D:D

• #3 19 Paź 2005 22:23
    jehowy
    Poziom 19  

Ogólnie to oki, choć małe niedociągnięcia przy oklejaniu materiału, tzn nie dociąłeś go dokładnie wymiar (przedni kawałek materiału - tam gdzie głośnik). Ocena moja -5/5. Pożycz od kogoś jakąś dobrą końcówkę i opisz jak się zachowuje przy tych 400W.

• #4 19 Paź 2005 22:31
    bocian90
    Poziom 27  

U mnie niemam żadego kumpla co by miał taki sprzęcik ale niedługo w szkole go przetestuje na 300W/4ohm.Mam końcówke 300W ale niemam tylko tranzystorów końcowycha poatym wszystko jest,mam tranzystory ale na małe nap. zasilania więc chyba zrobie tymczasowo mostek z 2 końcówek 60W i zobaczymy jak zagra wtedy.

• #5 19 Paź 2005 23:06
    czarek18
    Poziom 24  

Witam widzę kawał ładnej roboty do wybijania szarych komórek sam mam dwie sztuki wersji 200W-atowej i robią sporo zamieszania.Do tego porządny wzmak 400W i heja.Moja ocena 5-/5

• #6 20 Paź 2005 10:19
    micho a
    Poziom 35  

ogólnie łasdnie ładniejszy niż mój :P:P:P:P a że gra super to wiem :D

może i 400wat wytrzyma ale chyba przez pare sekund :D:D:D mój po 1 roku grania jest wrakiem coś hałasuje dolne zawieszenie popalone wiązane linki do cewki ..........a dostawał tylko 300wat

albo ja mam wadliwą sztuke albo ten głós nik jest przewrażliwiony na przestery

wiem jedno ja w mojego boje sie ponad 200wat już aplikować a broń boże przesteru ( on ma jeszcze służyć a pewko niedługo sie rozsypie :D)

• #7 20 Paź 2005 10:50
    el_Siwma
    Poziom 13  

Ładnie, ale jeśli ma to grac na imprezach to radze jak najszybciej zabezpieczyc krata+gąbka lub ewentualnie maskownica (fuj;p)

• #8 20 Paź 2005 16:18
    bocian90
    Poziom 27  

Suba zaczołem robić w poniedziałek więc za pare dni wszystko bedzie zrobione.

• #9 20 Paź 2005 16:55
    fresta
    Poziom 11  

Witam mi konstrukcja bardzo sie podoba, daj jeszcze jakąś krate na przud i bedzie zaje****** ja właśnie kostrułuje paczke na tym głośniczku w odzdzielnej komorze i do tego jakieś sredniawki i wysokotonowiec. A wracając do twojej konstrukcji to czekam na wrarzenia gdy wykorzystasz paczke na maksymalnej mocy 300W pozdrawiam i moja ocenka to 5

• #10 20 Paź 2005 18:53
    bocian90
    Poziom 27  

Też jestem cikaw jak zagra,zapomniełem dodać koszty:
    Głośnik z przesyłką : 200zł
    Obudowa: wykożystałem resztki po meblach kolegi.
    Obicie: ok 10zł
    Butapren miałem
    Vicol też miałem
    No jeszcze dojdą roczki coś koło 10zł za sztuke pewnie
    Narożniki 1zł za sztuke
    Złącze dam XLR ale jeszcze go nie kupiłem pewnie koło 5zł
    Wkręty też miałem

Myśle że zmieszcze sie w 250zł i sądze że niema na polskim rynku produktu o takich parametrach
    SPL ok 95db
    Mocy 300W (nie mówie tu o różnych dziwactwach co piszą na nich 500W a przy 50W wypluje membrane z kosza)

Za taką kwote dodam że audiomega (lol) sprzedaje suby na 15" za..659zł na alegro.To jest śmiechu warte.I jeszcze te ich rozwiązania typu kopłółka+tubka stx-a + głośniki :średniotonowy gdn,i bas też gdn bez przegrody pewnie i na dodatek wszystkie zawieszenia na gumie.I takie kolumny kosztują 1200zł :D:D:D Podrawiam i czekam na dalsze komentarze.

• #11 20 Paź 2005 19:52
    168931
    Usunięty  
  • #12 20 Paź 2005 20:20
    elmer2
    Poziom 28  

Przednia scianke mogles obic wykladzina na zakladke i dopiero wtedy zamontowac, a tak to widac ze jak tylko naklejales i widac na zdjeciach jak nie dolega do konca krawedzi.

• #13 20 Paź 2005 21:11
    bocian90
    Poziom 27  

tylko że front jest na stałe przykręcony i przyklejony więc niemoznabyło w tym przypadku tak zrobić żeby założyć wykładzine.Aha tunel jeszcze okleje żeby tak nie raził ;)

Dodano po 12 [minuty]:

Aha i jak bedzie krata z gabką to i tak nie bedzie niedociągnięć widać.

• #14 20 Paź 2005 22:47
    168931
    Usunięty  
  • #15 21 Paź 2005 10:14
    Kwaczor

Spec od akustyki

Z dobrych rad dotyczących oklejania! Po zamontowaniu przedniej ściany w obudowie wycinamy wykładzinę na wymiar przedniej ściany. Najlepiej zostawić troszkę więcej (ok1mm). Przy pomocy drugiej osoby przykleić idealnie z jednej strony i teraz jeden przytrzymuje i dociska, a drugi naciąga i kładzie. Kiedy klej złapie, można przyciąć nadmiar ostrym nożykiem do tapet idealnie w narożniku. Potem przykleja się zakładki zachodzące od boków i maksymalnie też dociska do tego narożnika. Trzeba to jeszcze unieruchomić jakaś deseczką aż do wyschnięcia. Efekt idealny.

• #16 21 Paź 2005 11:02
    gregor10
    Poziom 27  

Ladna kostrukcja,
    mogles troszeczke lepiej to okleic ale i tak super wyszlo , zreszta jak sadze to pewnie bedize do napedzania dyskotek , wiec jest super

a co do glosnika jest dosyc dobry , mowie tak , bo poznalem sie na stx-ie , mam taki sam przypadek jak micho -a tylko ze ja mam stx 27-150-4ss, linki przypalone, cos stuka czy cos, na poczatku moglem mu dawac tak z 180W a teraz to ledwo dochodze do 100W bo zaczyna sie jakby glosnik sypac , tzn stukac itd ogolnie to nie jestem na 100% zadowolony z niego ,
    aha moj siedzi w 48L wentylowanej .
    A i wlasnie o przesterze to tak samo moge zapomniec jak micho -a

Pozdrawiam!

• #17 21 Paź 2005 15:13
    elmer2
    Poziom 28  

da sie zrobic tak jak pisalem da nawet jak scianka bedzie montowana na stale to zaden problem.

• #18 21 Paź 2005 22:00
    karolmichalewcz
    Poziom 17  

Bardzo ładny, tylko trzeba poprawić oklejenie. Chciałem zwrócić uwagę na dosyć małek koszta zrobienia takiego subbasu. Będziesz go pewnie używał do imprez - życzę bezawaryjniej pracy !

• #19 28 Paź 2005 10:07
    bocian90
    Poziom 27  

Luli -> niebezpowodu nazwałem go Subbas estradowy 400W na stx.

-----------------------------------------------------------------

Witam! Zamieszzam fote przedstawiającą napęd suba i 2 satelitek na gds30/30.Głośniczek sprawdził się idealnie,po 3 godzinach grania nadbiegunik był zimny.Ten gran na zdjęciu ma 150W przy 8 ale jak miałem go rozebranego widziałem że stopień prądowy tego wzmaka jest dosyć mocny wiec bez obaw obciążyłem go 4 omami wykożystując tylko jeden kanał i zwmak niedawał razy (przesterowywał się)T już świadczy że głośni kjest dosyć mocny.Jak kupie tranzystory 2sa1943 i 2s5200 i złoze mojego wzmaka to wtedy dopiero dam mu popalić,zasilacz jak iw nim siedzi to 1200W +- 63V.

Aha i mam pytanie ile moge wołać za niego na alegro jak bedzie założona krata? i rączki?

Pozdarwiam!

• #20 28 Paź 2005 19:27
    adammc

Poziom 26  

fajna konstrukcja jeżeli chodzi o proporcje to mi się podoba mogłeś jednak popracowac nad estetyką.

co do twojego sprzętu to przy twoim subie wygłąda on marnie (stół) ale nie chodzi mi o wygląd lecz o fakt że nie dopatrzyłem się zadnego filtru dolnoprzepustowego o duzym nachyleniu zbocza
    bo zmniejszając tylko soprany i średnie na potencjometrach tego wzmaka nadal częstujesz głośnik śmieciami i tracisz troszku na użytecznej mocy bo po co komu spiewac ma sub razem z satelitami ,pewno przester o którym mówisz charakteryzował się wyrażnie charczącymi pozostałościami średnich tonów , gdyby wyeliminowac znaczniej te śmieci zysk byłby duży
    bo lekko przesterowanego basu to nikt nie usłyszy
    a jak jest impreza to domyslam się ze gracie na full mocy i często korygujecie wzmocnienie po zmianie utworu.
    ogólnie to spoko kiedy robisz drugiego na przeciwległy kont sali :)
    czy są jakie wzmocnienia tego pudła a jak siedzisz to scianki drgają ?

Kwaczor tak to by się udało z okleina meblowa wyciąć na wymiar i przykleic a z takim kocem to jest tak że nawet bardzo ostrym narzedniem go nie utniesz idealnie bo się naciąga poza tym jak sie komu ucięło za mało to po nałożeniu można naciągnąc nawet 3mm na długości pół metra.

ja robie tak że przykładam w jednym koncie idealnie a w przeciwnym docinam i jest dokładnie
    a w przypadku szparek to jak wyszły wzdłuż to wystarczy dociąć jeden pasek troszkę szerszy posmarowac klejem i wcisnąc go potem zmechacic no ale każdy ma swoje sposoby na niedociągnięcia
    zresztą nie mowa tu o technologi tylko o konstrukcji,
    którą jak na młody wiek konstruktora musze pochwalić.

• #21 28 Paź 2005 20:29
    bocian90
    Poziom 27  

Witam!No przyznam sie niemam żadnego filtra,może masz jakiś schemacik dolnoprzepustoweg i subsonicznego bo niektóre kawałki były wzbogacone o 20-30hz a tego subik nie lubi.Wracając do przesterowania to objawiało to sie pulsowaniem membrany powoli.

• #22 29 Paź 2005 13:18
    adammc

Poziom 26  

to jak membrana pulsowała powoli przepatrz zasilanie końcówki mocy bo raczej z bumboxa czy kompa nie wychodza sygnały o tak niskich częstotliwościach..
    co do filtra to na elektrodzie jest ich pełno sam chyba jeden schemacik wstawiłem ..

• #23 29 Paź 2005 14:17
    Marcin_126
    Poziom 16  

A dla mnie torchę bez sensu jest podłączanie monofonicznego wzmaka (eltrona) pod satelity na granie tracisz wolny kanał, gdzie będąc 8omowym nie daje rady subowi.
    Nie lepiej podłączyć je odwrotnie sat+gran, eltron+sub
    A co do subika to bardzo ładny, aż szkoda że nikt ze znajomych nie potrzebuje żeby mu takiego zmajstrować (albo jeszcze lepiej tuby na takim głośniku) :)

• #24 29 Paź 2005 20:24
    bocian90
    Poziom 27  

Kolego porównaj sobie moce tych wzmacniaczy i powiedz mi czy z dobrze będzie podłączyć wzmak 150W do 30W satelit a wzmak 100W do 300W suba???????Ja podłączyłem satelity szeregowo do eltrona i każda z nich trzymywała po 50W a gran przy wykożystaniu 1 kanału i obciążeniu 4ohm oddawał 300W więc to połączenie było bardzo opłacalne i wcale nie bylo bez sensu kolego Marcin_126

Pozdarawiam! Marcin

• #25 18 Lis 2005 21:12
    kalach666
    Poziom 17  

Witam, konstrukcja bardzo ładna, podociagaj bardziej ten koc i zaloż jakiegos grila, moja ocena to 5. W niedlugim czasie zamieszcze swoje zestaw na forum - 2x sub 2x15'' STX + gory gds 30/100 + gdwt 9/80.

Pozdrawiam

• #26 20 Lis 2005 22:58
    bocian90
    Poziom 27  

Witam!Chiałbym teraz prosić o wycene tego suba,chodzi mi o to jak bym maił go sprzedawać to ile moge wołać?Kraty narazie niema,mam problem z jej zdobyciem i niestety założe chyba gril :( .

Pozdarwaim!

• #27 20 Lis 2005 23:19
    ~sojer
    Poziom 27  

bocian90 napisał:
    Witam!Chiałbym teraz prosić o wycene tego suba,chodzi mi o to jak bym maił go sprzedawać to ile moge wołać?Kraty narazie niema,mam problem z jej zdobyciem i niestety założe chyba gril :( .

Pozdarwaim!

Jest kilka małych niedociągnięć w oklejeniu suba. Jeśli chodzi o cenę to na mój gust 70zł pudło + cena głośnika.

• #28 21 Lis 2005 15:09
    kalach666
    Poziom 17  

Witam, według mnie to tak 200 - 250(jak bedzie krata), daj ogłoszenie do anosnów i poszperaj na allegro - estradowe itp. tam jest podobny sub na tym samym glosniku ale nie pamietam za ile
    pozdro

• #29 26 Lis 2005 00:17
    zibisound
    Poziom 22  

Witam.Taki otwór BR potrzebuje jeszcze półki nad nim o głębokości ok.150mm i dopiero wtedy bas jest miększy a głośnik może wytrzymać więcej.Ja robię piece basowe i solowe w takich obudowach i grają b.dobrze a szczególnie solowy,bo gra cała obudowa a głosniki to firma ICOON 10" 250W max.55-11000Hz,93 dB i 12",300W max.46-18000Hz 93dB,Głośniki te odtwarzają całe pasmo gitary w przeciwieństwie do typowych gitarowych z pasmem 5 kHz.Do basu stosuję głośniki 15" 350W max.98dB,30-3000Hz i grają b.dobrze.Głośniki firmy ICOON można kupić na Wolumenie w Warszawie.Ceny przystępne.Pozdrawiam-Zygmunt.PS.Jak głośnik ma 400W max. to można go wysterować wzmakiem ok.200W,bo moc skuteczna głośnika wynosi ok.150-200W.

• #30 26 Lis 2005 10:07
    kalach666
    Poziom 17  

zibisound napisał:
    Witam.Taki otwór BR potrzebuje jeszcze półki nad nim o głębokości ok.150mm i dopiero wtedy bas jest miększy a głośnik może wytrzymać więcej.Ja robię piece basowe i solowe w takich obudowach i grają b.dobrze a szczególnie solowy,bo gra cała obudowa a głosniki to firma ICOON 10" 250W max.55-11000Hz,93 dB i 12",300W max.46-18000Hz 93dB,Głośniki te odtwarzają całe pasmo gitary w przeciwieństwie do typowych gitarowych z pasmem 5 kHz.Do basu stosuję głośniki 15" 350W max.98dB,30-3000Hz i grają b.dobrze.Głośniki firmy ICOON można kupić na Wolumenie w Warszawie.Ceny przystępne.Pozdrawiam-Zygmunt.PS.Jak głośnik ma 400W max. to można go wysterować wzmakiem ok.200W,bo moc skuteczna głośnika wynosi ok.150-200W.

Witam
    , czy mozesz podać mi numer stoiska w ktorym sprzedają te głosniki?

W jakiej one są cenie, bo sadzac po parametrach moze być ciekawy zakup

Czy moge je zastosowac jako głosnik szerokopasmowy do satelitek

Jezeli masz jakies foto to bardzo bym prosił abys mi podeslal na e-mail lub na priva

kalaschnikov4(malpa)wp.pl

Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme