Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaka drukarka do drukowania wizytówek

pgrom 21 Paź 2005 09:11
  • #1 21 Paź 2005 09:11
    pgrom
    Poziom 19  

Witam wszystkich,
    Mam pytanie dotyczące drukarek do drukowania wizytówek, wiadomo taki papier nie jest gładki, może być miejscami wklęsły bądź wypukły i jest grubszy od standardowego. Czy są drukarki które dobrze zagrzeją wydruk na takim papierze (chodzi mi o laserowe, mono bądź kolor), próbowałem na niektórych drukarkach HP np. 5si ale z czasem toner oblepia się na fuserze i drukarka brudzi. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

• #2 21 Paź 2005 09:17
    fest
    Poziom 22  

Żadna ze znanych drukarek laserowych nie nadaje się do drukowania na papierze z faktura ze względu na konstrukcję utrwalania. Można sobie pomóc zmieniając rodzaj papieru w opcjach na gruby, ale jeśli wałek lub folia nie ma fizycznego kontaktu z powierzchnia papieru to przeważnie nici. Na gładkim grubym papierze sam drukuję sobie wizytówki na hp lj 4500.

• #3 21 Paź 2005 09:19
    Robson1
    Poziom 25  

Witam.

Mam znajomego który prowadzi agencje reklamową.Wizytówki drukuje prawie codziennie. Jakieś 4 miesiące temu kupił kolorowego samsunga clp-550

i powiem że jest bardzo zadowolony z tej drukarki. Drukuje dość dużo na różnym papierze. Druk jest trwały nic się z nim nie dzieje. Powiem jeszcze że przedtem zastanawiał się nad HP ale zrezygnował. Drukarkę można kupić za ok. 1150zł netto(może taniej)
    Pozdrawiam.

• #4 21 Paź 2005 09:32
    wojtaswoj
    Poziom 15  

Sprzedałem ostatnio hp 2600 na uslugi własnie do drukowania wizytowek.Klijet jest bardzo zadowolony.

• #5 21 Paź 2005 10:02
    irf
    Poziom 15  

Myślę , że najlepszym rozwiazaniem będzie sprawdzenie jakości wydruku przed zakupem drukarki. Najlepiej umówic sie z firmą która sprzedaje drukarki, wziaść swoje papiery i sprawdzić fizycznie. A w przypadku drukarek OKI możesz na pokaz umówic się u siebie. Z tego co wiem OKI drukuje na wypukłych papierach ale nie na wszystkich ( zależy od stopnia wypukłości.

• #6 21 Paź 2005 11:04
    pgrom
    Poziom 19  

Dzięki za wszelkie informacje. Niestety chyba jednak musze się zgodzić z kolegą *fest* że raczej laserówka nie za bardzo jest przystosowana do drukowania wizytówek, nie przeczę że na niektórych jest to możliwe zwłaszcza na nowszych modelach ale jak wygląda utrwalacz po przedrukowaniu x stron? Poza tym w specyfikacji np HP 2600 drukuje na etykietach, papierze firmowym, kartonie ale czy na wizytówkach? nie wiadom.
    Pozdrawiam

• #7 25 Lis 2010 21:26
    vising
    Poziom 11  

Może trochę odświeżę temat :)
    Muszę jutro zakupić drukarkę która ma służyć do wydruku wizytówek, ewentualnie jakiś małych ulotek (małe nakłady).
    Mam do wyboru takie drukarki:
    HP COLOR LASERJET CP1525n
    HP LaserJet CP1515n
    Samsung CLP-670N
    Xerox 3435DN
    OKI C130n

Wszystkie to laserówki kolorowe, bo taką zamierzam docelowo kupić :)
    Jak myślicie jaka drukarka będzie najtańsza a zarazem najlepsza do "małej poligrafii"?
    Zamierzam wydać do 1500 zł :) Formatu A4 :)

Proszę o jak najszybsze porady :)
    A może macie jakieś nowe pomysły? Grubość papieru do 200-tki :)
    Z góry dziękuje :)

• #8 25 Lis 2010 23:27
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Ogólnie laserówki grubszy papier powyżej gramatury 160 źle znoszą , jedne działaja ale do czasu a inne w ogóle głównie w duplexie który nie jest zrobiony dla grubszych papierów niż 120 , Najtańsze w małej poligrafii raczej będzie kolorowa kserokopiarka z funkcją drukarki i skanera sieciowego A3 np. ricoh Aficio kolor 3228/3235/3245 ( tonery kolorowe są na 10.000 stron , czarny na 17000 ) lub Konica minolta C350 , ale stara drukarka a4 hp 4500/4550 również polecam gdyż jako jedna z nielicznych drukuje na papierze o gramaturze 300!! ponieważ ma w zespole utrwalania wałki twarde zamiast folii teflonowej , jest ona wolna ale super tania na oryginałach . W małej poligrafii mamy kilka sprzętów które działają zróżnicowanie w zależności od potrzeb . Nie ma w zasadzie jednego złotego urządzenia które zrobi każda zlecona pracę .
    Na papierze wizytówkowym wypukłym/marmurek laserówki tak sobie działają , do tego celu można nabyć drukarkę atramentową hp 7590 lub hp 5500 z wydajnymi głowicami 88 i stałym zasilaniem tuszem

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty