Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory ARN150+GDWK w drewnianej obudowie z Lipy

gothye 23 Paź 2005 16:17 8674 22
  • Witam
    Choc ta kombinacjia głośników ARN150+GDWK nie jest jakąs nowością to pragne zaprezentować swoje monitory jakie popełniłem dość dawno .
    Obudowa i jej wykonanie :
    Obudowa jest zbudowana z desek lipowych wysuszonych i zklejonych solidnie z soba za pomocą kołków drewniacych 5mm
    Front postanowiłem zrobic z grubej deski 30mm dzieki czemu mogem sobie pozwolic na dość duźe szlify na krawędzich bocznych oraz górnych i dolnych , połaczenia desek razem z sobą są jaki widać skomponowane w całość jak by kolumna była z jednego kawałku pienia drzewnego ale wszystko widać z tyły gdzie widać połaczenia deseczek oraz tylną scianke
    całą obudowa była sklejana sekcjiami ,tzn góra z bokiem ,potem boki z frontem ,sklejanie jednej obudowy zajło mi tydzień !!!
    ale warto było .potem było szlifowanie drobnym papierkiem i całość została polakierowana 3 warstwami caponu nadając kolumnie niesamowitego połysku i wyostrzenia słoi lipy
    Zwrotnica:
    Zwrotnice wykonałem jako bi writing czylli oddzielna dla sekcji wysoko i niskotonowej a razem z sobą są połączone za pomocą zwór w terminalu głośnikowym z tyłu .

a oto kilka fotek

Fajne!
  • #2 23 Paź 2005 17:11
    de Virez
    Poziom 24  

respect za to:) naprawde:)
    ale bejce mogłeś dac,
    poza tym ideał....:D
    cudo
    no kurde co ja bede pisał :D

• #3 23 Paź 2005 17:11
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Super efekt. Przypomina napęczniałą beczke :) Jak długo już masz te monitorki?

Pozdrawiam

• #4 23 Paź 2005 18:59
    gothye
    Poziom 33  

witam
    ciesze sie ze sie wam podoba :)
    monitorki grają u mnie ok 4 miesięcy w przejdą na tył w kinie domowym poniewaz juz zaczynają sie suszyc deseczki z wiśni !!! na kolumny frontowe które zrobione beda na perles HDS + Vifa Xt mniam ;) efekt bedzie nisamowity i bez bejcy !
    pozdrawiam rafał

• #5 23 Paź 2005 21:02
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Tu mam jeszcze do CIebie pytania. Też chcę na przód kolumn dać lite drewno jako maskownice, ale słyszałem właśnie o pękaniu drewna. Jak Ty suszysz te deski? I jaka jest cena takiej deski wiśniowej 1100x220x20mm (mniej więcej)? W Castoramie znalazłem tylko 14cm (szerokość) deski sosnowe.

Pozdrawiam

• #6 24 Paź 2005 08:48
    gothye
    Poziom 33  

o pekaniu desek to prawda ale pod warunkiem ze są szybko wysuszone !!!
    ja susz deski w ten sposub ze trzymam je pod łuzkiem przez dwa miesiace i w tym czasie schna powoli i ruwnomiernie .,
    deski miałem bo mam dziadka i ojca stolarza ;)
    ale co od serokosci desek to ja kleiłem deski o szerokości 11 cm 2 lub nawet 3 na boki aby uzyskać rządaną szerość
    jak jesteś z okołic płocka chtnie słyrze stolarnia
    pozdrawiam rafał

• #7 25 Paź 2005 11:04
    sdp
    Poziom 10  

Bardzo ładny front. Widać, że włożyłeś dużo pracy, szkoda tylko, że nie ma frezów pod głośniki i śrubki do ich mocowania są różne dla wysokotonowca i nisko-średnio..
    Ale i tak spory pozytyw!
    Pozdrawiam

• #8 25 Paź 2005 11:21
    Wymiatacz
    Poziom 14  

gothye napisał:
    o pekaniu desek to prawda ale pod warunkiem ze są szybko wysuszone !!!
    ja susz deski w ten sposub ze trzymam je pod łuzkiem przez dwa miesiace i w tym czasie schna powoli i ruwnomiernie .,
    deski miałem bo mam dziadka i ojca stolarza ;)
    ale co od serokosci desek to ja kleiłem deski o szerokości 11 cm 2 lub nawet 3 na boki aby uzyskać rządaną szerość
    jak jesteś z okołic płocka chtnie słyrze stolarnia
    pozdrawiam rafał

Niestety do Płocka mam hektar drogi :/ Klejone deski w castoramie też sa. Ja szukałem pojedyńczej deski o tej szerokości, bo coś nie chciało mi się wierzyć, że takich nie ma. Jednak z tego co widze u Ciebie nie psuje to efektu. :) Deski w tym tygodniu najprawdopodobniej już zakupie, niech schną.

Pozdrawiam

• #9 26 Paź 2005 09:14
    gothye
    Poziom 33  

witam
    dzieki za opinie :) ciesze się ze i wam sie podaba!
    co do frezów t tak chciałem zeby ARN troszke odstawał a przy kopółce chciałem zrobic frez ale na próbnym kawałku drewna bardzo rwało i frez niebył juz taki ładny jak np w płycie wiórowej
    co do róznych śróbek to jestem w fazie szukania wkrętów z płaskim łbem czarnych i do drewna po akurat takowuch niemogłem nigdzie u siebie kupić

ale obiecuje poprawe ;)
    pozdrawiam rafał

• #10 26 Paź 2005 11:11
    sdp
    Poziom 10  

Co do srubek z plaskim lbem, to wlasnie jest z nimi niestety problem, ja oblecialem w Gdansku Castorame, Obi, Praktikera, Dzwignie, Metalzbyt, sklad ze srubami...i nie ma. Sa, ale ocynkowane. Mozna malowac, ale trzeba dac podklad na ocynk, bo po malowaniu tylko sprayem niestety farba odlazi...duzo zabawy i szkoda kasy na farby (chyba ze ktos ma). A o wkretach z lbem imbusowym to nawet nie slyszeli.W sklepach internetowych z gadzetami do DIY mają, ale ceny sa chore..16 wkretow - 7 zl...tyle sie placi za pol kilo..
    A to, ze frez rwal Ci drewno, to moze dlatego ze tępy jest ;)
    Pozdrawiam

• #11 26 Paź 2005 20:01
    gothye
    Poziom 33  

co do śróbek to znalazłem w akkus"ie
    a drewno rwało bo było bardzo miekie :) poza tym jest ok i tak mi sie podoba dzieki pozdrawiam rafał

• #12 15 Gru 2005 19:19
    saimon500
    Poziom 14  

Dwno nie byłem na forum i widzę że elektrodowicze nie śpią bardzo ładne wykonanie, super, super 5++, szkoda tylko że nie ma frezowania pod kopółkę ale w sumie zawsze można zrobić. Co do koloru (bejcy) jak wcześniej sugerowali koledzy to tylko kwestia gustu mnie się podoba jak jest sama natura jak zapewne ich brzmienie. Możesz zamieścić schemat zwrotnicy. Pozdrawiam.

• #13 24 Gru 2005 20:09
    gothye
    Poziom 33  

witajcie
    ciesze sie ze ci sie podobaja ;) zamieszczam schemacik zwrotnicy,zwrotnica powstała w oparciu o pomiar w programie speaker workschop .
    pozdrawiam i zycze wesołych świąt

• #14 25 Gru 2005 13:39
    Gibcio
    Poziom 9  

Monitorki ładne ale głośniki troche za blisko siebie chociaż 0,5 do 1 cm więcej przerwy i by było napradę cool 9/10

• #15 25 Gru 2005 15:23
    gothye
    Poziom 33  

odstep miedzy głosnikami powinien byc jak najmniejszy aby uzyskać jak najlepsze zgranie fazowe miedzy głosnikami na wykresie z pomiaru zestawu wyszło to bardzo ładnie i przy podziale częstotliwości jest ok :)
    poza tym takie ustawienie daje bardziej punktowy dzwiek i stereofonie przy odsłuchach

• #16 25 Gru 2005 17:27
    Gibcio
    Poziom 9  

Acha czy te kolumienki są zrobione z surowego drewna i polakierowane bezbarwnym lakierem ?

• #17 20 Lip 2006 20:55
    lukasb9
    Poziom 28  

Witam w temacie akustyki sie nie orientuje ale planuje własnie poskładac sobie jakies kolumny, mozesz napisac dokładnie jaki głosnik wysokotonowy dałeś ten GDWK? interesuje mnie ile razem takie głosniczki mnie wyniosa, pudełka tez u stolarza zrobie bo sam niebardzo mam warunki, jaki litraż maja te Twoje obudowy? a co do oceny to dlamnie najładniejsza konstrukcja na elektrodzie :) uwielbiam takie "surowe" drewno

• #18 27 Lis 2006 17:03
    tabaluszek
    Poziom 23  

jaka grubosc ma deska frontowa i pod jakim kontem dales oszcze aby uzyskac te skosy?? pozdrawiam

• #19 02 Gru 2007 23:10
    Jerry35
    Poziom 14  

Piękna robota super kolumienki:) szkoda tylko że niemoge ich usłyszeć:( mugłbyś podać dokładne nazwy tych głośników jakie tam są??? byłbym bardzo wdzięczny i jeszcze ile ma litrów ta obudowa z górt dzięki pozdrawiam serdecznie Piotrek

• #20 04 Gru 2007 10:45
    MJ_Seba
    Poziom 10  

no musze powiedziec bardzo ciekawie sie to prezentuje , mogłes zrobic z dębu , gorsza obrobka ale wygladało by fajniej :]
    Dobra Robota :]
    POzdrawiam

• #21 04 Gru 2007 21:35
    MichagM
    Poziom 12  

DO gothye
    Obudowa - Celujący
    Głośniki gdn i gdwk - Dobry
    Materiały - Celujący

Ale możesz pozbierasz kase i kupisz Vifa albo Scan Speak albo Tonsil albo Maxton zamiast Tesla :)

• #22 05 Gru 2007 22:16
    yoji
    Poziom 14  

Witaj, konstrukcja i wykonanie po prostu świetne !! Tylko pozazdrościć.
    Pozdr.

• #23 12 Gru 2007 18:07
    Farmi18
    Poziom 14  

A powedz jak wyszły Ci kolumny z drewna z wisni.
    Jakieś zdjecia. Chodzi mi o sam wyglad kolumn "czerwonych" no i oczywiscie całość jak wyszło.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME